10 Zasady opieki stomatologicznej

10 zasad opieki stomatologicznej

Uważa się, że uśmiech – to magia. Można go leczyć ból emocjonalny. Twój uśmiech pomoże zmniejszyć odległość między bliskiej osoby.

Jednakże, w celu uśmiech działał, musisz mieć doskonałe zęby. Dlatego oferujemy 10 zasad, które pomogą utrzymać swoje zęby w dobrym stanie.

Niezależnie od tego, czy wolisz bardziej: szczoteczki elektryczne lub regularne, istnieje kilka zasad przy wyborze szczoteczki do zębów. Po pierwsze, wielkość szczotki do zębów, ponieważ musi on mieć dostęp do wszystkich powierzchni zębów. Przewodniczący szczotki musi być pół cala szerokości jednego cala wysokości – jest optymalna wielkość i wydajność.

Obecnie wiele różnych dostępnych na rynku szczoteczki do zębów, więc głównej zasady wybiera — jest to łatwe manewrowanie szczoteczka, jak to jest trochę trudne obszary, takie jak wnęki stomatologiczne stronie iz tyłu zębów. Po drugie, trzeba wybrać szczoteczkę do zębów początek na wytrzymałość zębów, wyboru między miękkie, średnie lub twarde włosie nylonowe. I oczywiście, upewnij się, że opakowanie jest znakiem zgody dentystów.

9. Myj zęby

Czyść zęby dokładnie, co najmniej raz na dobę przez 2 – 3 minuty. Rozpocznij z czystych powierzchniach górnych zębów, a następnie dolnych zębów. Następnie wewnętrzna powierzchnia górnych zębów i dolnych zębów dalej. I oczywiście nie zapomnij o swoich żucia zębów. A już na pewno na dobre oddech, nie zapomnij, aby odświeżyć swój język.

8. Myj zęby nicią dentystyczną.

Nici dentystyczne może być bardzo trudno dostępnych miejscach, że szczoteczka może przegapić. Aby prawidłowo wyczyścić długość łańcucha powinien wynosić 18 cm. Owiń nić wokół palca.

Ruchy łagodnych przejść wątku pomiędzy zębami, a więc ze wszystkich stron zęba. Po przeprowadzce do innego zęba gwintu, należy użyć nowego kawałka nici. Następnie przepłukać usta i uśmiech!

7. wizycie u dentysty

Należy regularnie odwiedzić dentystę do kontroli prewencyjnej i czyszczenia. Stomatolog zobaczyć problemów, których nie można zobaczyć. Kwaśne pokarmy bogate, takie jak pomidory, cytryny i inne owoce cytrusowe powinny być stosowane jako część większego posiłku w celu ograniczenia skutków kwasu.

6. Zwróć uwagę na dietę.

Postaraj się mieć dobrze zbilansowanej diety i unikać nadmiernego "przekąska" pomiędzy wysokiej jakości żywności, a zwłaszcza rzeczy jak słodycze. Spróbuj to ser, kurczaka lub inne mięsa, mleka i orzechów, ponieważ dostarczają one wapń i fosfor. A także produktów bogatych w kwasy, w szczególności owoców cytrusowych (pomidorów, cytryny…). Ale nie zapominajcie, w tym samym czasie na pokładzie w poprzednim akapicie.

Unikaj pokarmów bogatych w cukier: Lizaki, cukierki, czekolada, ciasteczka, ciasta, pieczywo, chipsy, precle, frytki, banany, rodzynki i inne suszone owoce.

5. Metody czyszczenia

Przed szczotkowaniem rano przemyć zęby wody i octu jabłkowego. To pomoże usunąć plamy, wybielić zęby i zabijać bakterie. A także można próbować myć zęby z sody oczyszczonej lub soli raz w tygodniu.

Jednak należy to zrobić z dużą ilością wody.

4. Whitening pasta do zębów

Jako profesjonalne wybielanie jest bardzo drogie mieć białe zęby, można użyć wybielającej pasty. To pomoże usunąć kolor powierzchni kawy lub paleniem. Użyj podobną pastę dwa razy w tygodniu, aby utrzymać białe zęby.

Użyj dowolny kolor szminki, jak korali lub jasnoczerwony szminki. Sprawią, że Twoje zęby bielsze, a lżejsze szminka podkreśli zażółcenie zębów.

Share →