14 tygodniu ciąży

14 Tydzień Ciąży

Czując przyszła mama

W przyszłej matki nadal stopniowy wzrost brzuch. Jeśli kobieta dotknęła go, może on określić gęstą edukacji zaokrąglony, który jest 10-15 cm nad intymnych. Ten wzrost rozmiaru macicy.

Fetation

12,3 cm

Waga płodu

52 gramów

W tym tygodniu nie ma zmiany wyglądu owocu. Jego policzki są zaokrąglone, nie ma nosa, brwi wyróżniać. Chłopiec nadal wykonywać aktywne ruchy, swobodnie pływające w płynie owodniowym.

Okresowo, on trzyma się pępowiny, dotyka jego twarz, brzuch. Owoce zaczyna naciskać krzywek i obcasy. Głowa i ciało niemowlęcia pokryta miękkim w dół, który utrzymuje na powierzchni skóry specjalny smar.

Chroni przed szkodliwym działaniem płynu owodniowego, w którym się on znajduje.

W 14. tygodniu ciąży szybko rozwinąć mięśnie oddechowe. Płód wykonuje rytmiczne ruchy naśladujące oddychanie. Ten rodzaj treningu przed wdychaniem powietrza po urodzeniu. Bardziej otwarty i płyn owodniowy głośni przeniknąć jej płuca w niewielkiej ilości, gdy płód ma „oddychać”. A kiedy „wydech” ciecz jest przesunięta.

Procesy te przyczyniają się do dojrzewania płuc. Ważne wydarzenia zachodzące w układ hormonalny. Całkowicie zaczyna trzustki i przysadki – „głowicy” innych gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Bieżące zmiany narządów płciowych płodu. Jajników u dziewcząt przejść od brzucha do miednicy. A chłopak jest tworzenie prostaty.

USG można już dostrzec narządów płciowych dziecka, jeśli odbywa się w klasie ekspertów maszyna.

Share →