23 tygodni ciąży. Objawy ciąży przez tydzień

23 tygodni ciąży. Objawy ciąży przez tydzień

Na 23 th tygodnia, przyszła matka są zwykle zapraszani do lekarza. Konieczne jest określenie położenia płodu. Czy to poprzez konwencjonalne badania palpacyjnego brzucha. Będzie również zmierzyć wysokość stałego macicy, która zapewni lepszy obraz rozwoju płodu. Twoja macica w tym okresie, będzie prawdopodobnie około 23 cm powyżej kości łonowej lub 3-4 cm powyżej pępka. Więc to nie jest zaskakujące, że ma bardzo duży nacisk na pęcherza, jelit i żołądka.

Objętość płynu owodniowego, również wzrasta.

Objawy ciąży po 23 tygodni

W tym momencie może czuć mrowienie ból w dolnej części brzucha lub niezwykłych skurczów mięśni. Te nieprzyjemne uczucia są trochę jak walce i nadal około 1-2 minut. Nie musisz się martwić, ponieważ walczy o Braxton Hicks, który przygotowania macicy do nadchodzącego porodu, zmniejszenia i relaks to.

Ból ustępuje po krótkim odpoczynku.

Albo brzuch nadal rośnie, przy czym skóra jest rozciągnięta. Nawiasem mówiąc, staje się sucha, dlatego niektóre kobiety odczuwają trochę swędzenie. W tym przypadku, może być smarowane specjalnym oleju, tłuszczu lub śmietany krem ​​przeciw rozstępom. Jednakże wielkość żołądka jest bardzo indywidualne. Może pojawienie plamy starcze na skórze.

To nie jest na zawsze – znikają po porodzie.

Ponadto, nie jest wzrost piersi i zaczyna się ściemniać otoczkę. Niektóre kobiety stoją kropel siary, która w żadnym wypadku nie może być wyciśniętego. Może być zaniepokojony krwawienia dziąseł i ciężkiej upławy.

Zasadniczo, to jest częstym zjawiskiem. Ale absolutorium musi być ostrożny, a jeżeli są one nadmierne obfitość skonsultować się z lekarzem.

W tym czasie, wiele może przezwyciężyć pragnienie, ze względu na rosnące zapotrzebowanie organizmu w cieczy. Pij, ile chcesz, ale wyklucza gazowanych i słodzonych napojów i nie nadużywać herbatę.

Wiele w 23. tygodniu ciąży, że wypowiedzenia zmienił chód, a przesunięty środek ciężkości. Ponadto, może wystąpić ból podczas chodzenia. Jest to wynikiem tego, co twoje ciało przygotowuje się do wyjścia, a zatem połączenia między kości miednicy są wyciszane.

Wiggling dziecko staje się bardziej aktywne, i nadal stopniowo przybierać na wadze.

Rozwój dziecka jest 23 tygodni

Po 23 tygodniach płód wygląda prawie dokładnie tak, jak to będzie wyglądać na narodziny dziecka. Jego główka wydaje się dużą w porównaniu do wielkości ciała. Gwoździe dziecko zostało już ustalone, a wreszcie zaczyna ciemnieć w dół, którą pokryte. Zwiększenie rezerwy tkanki tłuszczowej, ale skóra dziecka jest nadal pomarszczona, jak rozwija się szybciej. Ze względu na tworzenie się czerwonego pigmentu w skórze mniej przejrzysta.

Kości i mięśnie rozwijają się intensywniej.

Na tym etapie system trawienny dziecka jest wystarczająco rozwinięte, co pozwala go w dość dużych ilościach – do 500 ml na dobę – wchłonąć płyn owodniowy. Jego część ciekła jest wchłaniana do krwi i meconium pozostaje w jelitach, tak zwane oryginalne cal. Ponadto, istnieje zwiększone rozwój trzustki wytwarza szereg hormonów – przede wszystkim insuliny. Narządy płciowe dziecka w tym okresie zbyt dobrze uformowane.

Długość płodu po 23 tygodni wynosi około 30-31 cm i waga – 440-500 gramów.

Zapewnić spokój i pocieszyć przyszła mama w 23 tygodniu ciąży, aby pomóc informacje o uczucia, a zwłaszcza, co powoduje ten okres. Strona «Puzyaka.ru» zawiera szczegółowe informacje na temat rozwoju płodu w ciąży 23 tygodni „i jego zdjęcie w tym okresie. Możemy łatwo znaleźć odpowiedzi na pytania, które czuje, że dziecko ma 23 tygodni ciąży, co zrobić w razie pociągnięcia lub bóle brzucha, jak również niebezpieczne dla nienarodzonego dziecka pojawił się w 23 tygodniu ciąży wyboru.

Jeśli nie możesz znaleźć problemy, które przeszkadzają w 23 tygodniu ciąży, należy zwrócić się do naszego forum. Nie można dyskutować z innymi mamami wszelkie tematy, począwszy od bólu przez 23 tygodni ciąży, a kończąc na pojawienie się krwi.

Share →