3 miesiące ciąży

3 miesiące ciąży

W tym okresie nadal kobiecego ciała charakterystyczne zmiany, a te zmiany zachodzą bardzo szybko. Łożysko jest w pełni ukształtowany. Na koniec Drugi miesiąc ciąży. i przed pojawieniem się dziecka urodzonego, będzie ona wymieniać między organizmem matki i dziecka.

Będzie odżywiają i pełni dostarczyć tlenu mały rosnący organizm. Ponadto, łożysko wyświetla wszystkie produkty przemiany materii. Przyszła mama w tej kadencji zauważa częstsze pragnienia w toalecie.

Jest tak dlatego, nerki płodu zacznie działać.

Zazwyczaj trzy miesiące objawów zatrucie krwi  stają się mniej widoczne, a do końca większość w ogóle nie są zaniepokojeni przyszłej matki. Jednak w tym okresie kobiety mają tendencję do senności i zmęczenia. Przyszła mama staje się również coraz bardziej rozproszone i nieuważny.

W związku z tym, że nie powinniśmy się za bardzo, jak to jest normalne, które odbędzie się po dziecko się urodzi. Kobieta może być mylące zaparcia. i aby tego uniknąć, należy pić dużo płynów, a także konieczność przestrzegania diety i wzbogacić swoje diety owoce i warzywa.

Oczywiście, nie zapomnij o kompleksach multiwitaminowe, które są przeznaczone dla kobiet w kraju. Zostały one zaprojektowane specjalnie dla kobiet w ciąży i korzystniej nie wpływają tylko na matki, ale także przyczyniają się do prawidłowego rozwoju ciała dziecka.

Multiwitamina Kompleks zawiera wszystkie niezbędne witaminy, mikro i makro, które dodatkowo wymaga kobietę z dzieckiem łożyska. Lekarze powinni je i po porodzie, laktacja okres podjęcia.

W tym okresie kobieta jest zobowiązany zarejestrowany dla ciąży  opieki przedporodowej, jeśli nie zrobił wcześniej. Lekarz będzie monitorować postępy ciąży, prowadzi indywidualną kartę wymiany, który będzie rejestrować wyniki wszystkich testów i egzaminów przeznaczonych, a także aktualny stan kobiety w ciąży.

Dokument ten musi być kobiety w ciąży do porodu. Wizyta w klinice przedporodowej w tym okresie odbywa się raz na dwa lub trzy tygodnie. Pod koniec pierwszego trymestru wiele kobiet (wszystko zależy od osobnika) może pojawić się zaokrąglony brzuch.

Badania muszą być przeprowadzone w trakcie pierwszych trzech miesiącach to:

 • Śledzenie wagi i ciśnienia krwi są kobiety. Każdy termin charakteryzuje się pewną przyrostu masy mają być zastosowane.
 • Oddanie moczu na cukier i białko, które jest przeprowadzane na kilka dni przed wyznaczonym położnika kontroli.
 • Investigation of kończyn ciąży w celu określenia, czy w otoczeniu stanach, jak również dla znaków z żylaków.
 • Słuchanie kobiety brzuch z stetoskop do monitorowania serca płodu.
 • Obliczyć wielkość macicy palpacyjnie zewnętrznej i porównanie ze standardami, które są charakterystyczne dla tego okresu ciąży.
 • Pomiar wysokości dna macicy.

Kobiety w ciąży z przerostem nadnerczy (zwłaszcza tych, którzy oczekują na wygląd chłopca) na okres 13  w 14  tygodni podlegają zagrożenie.

Na ten termin gonad dziecko stoi na bardzo dużą ilość testosteronu – męski hormon. A jeśli istnieją wady układu enzymatycznego kory nadnerczy, co prowadzi do tego, że ciało kobiety zwiększa ilość androgenu.

W wyniku tego zjawiska prowadzi do niezgody, która może spowodować odrzucenie płodu i poronienia. Warto zwrócić szczególną uwagę, aby wyeliminować wszelkie ryzyko.

Jeśli ciąża jest stabilna, nie powinno być bolesne. Jeśli kobieta w ciąży odczuwa ból o różnym charakterze w brzuchu lub plecach, albo nie są obfite błonę śluzową pochwy charakter, lub nie ma ciśnienia na odbytnicy, a także wszelkich innych nieoczekiwanych objawów i dolegliwości, ona pilnie do lekarza, który monitoruje przebieg ciąży.

W takiej sytuacji nie należy opóźniać konsultacji, może to prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji. Oczywiście, nie powinniśmy panikować i windy, kobieta w ciąży nie powinna narażać się do nerwic. Lepiej jest spokojnie czekać na lekarza i przenieść mniej.

Co dzieje się z dzieckiem po 3 miesiącach ciąży?

Przez pierwsze trzy miesiące płodu są bardzo ważne. To właśnie w tym czasie, jest tworzenie wszystkich narządów wewnętrznych i ważnych systemów, które zmienią się w przyszłości rozwój. Pod koniec trzeciego miesiąca można oglądać ruchy nóg i ramion dzieciom.

On jest już w stanie do kompresji i dekompresji kamery obrócić głowę, otwórz usta, a nawet połknąć. A podczas USG może nawet nie zauważyć, jak małe dziecko ssie palec. Praca szpiku kości jest coraz lepiej, organizuje hematopoetycznych funkcji.

Zaczyna pracę w pełnym wymiarze godzin w wątrobie i jelitach, która jest wypełniona treścią, która zawiera żółć.

Do końca pierwszego trymestru dziecko osiągnie wielkość dziewięć cali.

Ostatni miesiąc pierwszy trymestr może przynieść niepokój ciężarnej kobiety z kilku powodów. Niektóre z objawów, które przynoszą dyskomfort kobiety pozostają w pierwszych miesiącach. Jednak zaczynają się pojawiać i nowe psychiczne i fizyczne dolegliwości. Najczęściej występują one w postaci:

 • Zmęczenie i nadmierna senność kobiet.
 • Częste oddawanie moczu, wcześniej nie obserwowano.
 • Nagłe wystąpienie nudności, wymioty, a nawet towarzyszy zwiększone wydzielanie śliny.
 • Problemy z krzesła, trawienia, zgaga, wystąpienia częste wzdęcia.
 • Niechęć do niektórych pokarmów.
 • Różne zmiany w gruczołach mlekowych. Są to widzialne niebieskawy siatkę pod skórą, stwardnienie piersi i wokół którego emanują zestaw gruczołów potowych.
 • Powiększyć i wyświetlić żyły, jak również żołądek.
 • Więcej częste bóle głowy.
 • Zwiększenie rozmiaru żołądka.
 • Szczegółowe emocjonalne wahania nastroju, drażliwość częste manifestacje, warunki nerwowego, stała chęć do płaczu.
 • Poczucie całkowitego wewnętrznego spokoju, zbliża się do końca pierwszego trymestru.

Z reguły najpierw przejście Stany Zjednoczone  wyznaczony przez lekarza na 12  lub 13 tydzień ciąży. Przejście takiego badania w tym okresie jest szczególnie ważne, że nie powinny być niedostępne.

Terminy te mogą pojawić się powstawanie wad wrodzonych płodu i nieprawidłowości chromosomalnych. USG w tym okresie ujawnia istniejące płodu czas nieprawidłowości, to po pewnym czasie określić wady dziecko czasem staje się niemożliwe, ponieważ mogą one zniknąć całkowicie.

Ponadto, ultradźwiękowa pomaga ustalić dokładną datę poczęcia. Błąd może być tak mała jak 2 lub 3 dni.

Share →