3 tydzień ciąży

3 tydzień ciąży

Że może być uważany początku tygodnia «to» ciąża, bo właśnie na ten termin pojawia się wreszcie owoce. Do czasu, oczywiście, że nie jest trochę jak dziecko w łonie matki, ale to było już zarodki, które będzie rozwijać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Tak więc, na końcu ostatniego tygodnia od zapłodnienia. Trzeci tydzień zapłodnionego jaja — zygota — jeszcze w jajowodzie. W ciągu siedmiu dni, aktywnie rozwija wielokomórkowego zarodek, wykonując ciągły ruch równolegle do kierunku macicy pod koniec tygodni do przymocowania do jej ścianki.

Fetation

Rozwój zarodka w tym tygodniu tylko porywczy. Trzy dni po zapłodnieniu jaja będzie obracać 32 się w komórkach, a pod koniec tygodnia zarodek składa się z 250 komórek! Położnicy nazywa zarodek w tym stadium blastocysty.

Dopóki swojego przyszłego dziecka, teraz bardziej jak morwy lub pęczek maleńkich kulek, przenosi się do macicy, jest zasilany z własnych zasobów energii, jak również związków białkowych, które są uwalniane przez gruczoły jajowodów. A przez 6-7 dni od zapłodnienia blastocyst osiąga jamy macicy i próbuje uzyskać oparcie na wewnętrznej stronie płaszcza. Proces ten nazywany jest implantacja — Zarodek jest zanurzona w warstwie błony śluzowej macicy, naruszenie macicy, jak rozdzierania się w tkance macicy małych otworów. Podczas wszczepiania mikrokrovotecheniya możliwe.

Często zauważyć takie plamienia w trzecim tygodniu ciąży, kobiety mylą je miesiączki i wierzą, że ciąża nie wystąpił. W rzeczywistości, jest odwrotnie — po wszczepieniu do tworzenia silnych powiązań między zarodkiem a organizmem matki, teraz wszystkie niezbędne materiały płód otrzymuje od Ciebie.

Stan mama

Kiedy jest w trzecim tygodniu ciąży, przyszła mama może być w dużej mierze uczucie podobne do podejścia miesiączki — zmęczenie, senność, tkliwość piersi, być może nawet drobne wydania. Ponieważ nie było opóźnienia, wiele atrybutów tych objawów na konto PMS, nieświadomi ich stanu ciąży.

Co zrobić w tym tygodniu

Jeśli znajdziesz się o ciąży dopiero teraz — ponownie przeczytać wszystkie zalecenia, które odnoszą się do 1 tygodnia. i zacząć je realizować. Szczególnie istotne dla tego terminu kwas foliowy, żelazo i witaminę E. Jest również możliwe i konieczne, ze jodomarin.

Share →