30 tydzień ciąży

30 Tydzień Ciąży

Co się dzieje w 30 tygodniu ciąży?

Dziecko w całych 7 miesięcy księżycowych. Teraz jego wzrost jest 36-38 cm i waży około 1,4 kg. Zdobył wystarczającej masy, aby móc nie bać się porodu przedwczesnego.

A gdy dziecko ćwiczy płuca, przygotowując ich do oddychania powietrzem. Klatka piersiowa jest podnoszony i opuszczany przez napełnianie płuc płynu owodniowego i popychając go. Więc do opracowania niezbędnych mięśni, zwiększa zdolność do najlżejszych. Jeśli woda spada w niewłaściwy sposób, to zaczyna się czkawki.

To może być odczuwalne: charakter ruchów wewnątrz macicy zmienia się w małych rytmiczne skurcze. Nic złego nie czkawki, to szybko mija.

Wszystkie siły podczas przechodzenia przez łożysko. Tort w kształcie jest czerwono-brązowy kolor, o średnicy 15-20 cm i 2-3 cm grubości. W momencie narodzin jej masa jest blisko 650 gramów.

Z «matczyny» część jego powierzchni jest porowata i mięsiste, a od płodu – gładka, pokryta membraną owodniowego. Wszystko to jest najeżona sieć naczyń krwionośnych.

Dziecko dołączone do łożyska przez pępowinę. Posiada dwa pępowinowej tętnice i pępowiny Wiedeń, na które istnieje wymiana krwi. Pępowina może wynosić od 30 do 100 cm długości. W rzadkich przypadkach, osadzanie z węzłów (tzw rzeczywiste węzłów pępowiny).

Ta witryna jest czasem opóźnione ruchy dziecka i dosłownie obejmuje mu tlen. Wpłynąć «Rozwiązania» Węzeł nie jest, więc ważne jest, aby monitorować charakter ruchów płodu, zwracając uwagę na jak długo ciszy i niezwykle aktywny «Tańczący»To może być spowodowane uduszeniem. Nie zaniedbuj USG do diagnozowania takich problemów.

W czasie ciąży należy uważać, aby stosować hormonalnych maści, które są stosowane, na przykład, choroby skóry. Łożysko nie jest wszechmocny i jest w stanie odfiltrować wszystkie szkodliwe substancje płodu, które przenikają ciało matki. Dlatego każde leczenie musi być uzgodnione z lekarzem, co prowadzi ciążę i prawidłowo ocenić ryzyko dla dziecka od samej choroby i od leków, które ją traktują.

W większości przypadków, jest możliwe wybranie lek, który nie ma wpływu na płód.

Na 30-tego tygodnia ciąży podróży do płatnego urlopu macierzyńskiego. Są właścicielami 70 dni urlopu przed porodem i 70 po 140) (całkowitej. W ciąż mnogich – 84 i 110 dni, odpowiednio. Jeżeli poród nastąpi wcześniej lub później okres, całkowita liczba dni nie zmienia.

Podczas przyszłych lub już się odbyła mamę w dekrecie, że nie ma prawa do odwołania (z wyjątkiem przypadku likwidacji).

30 Tydzień Ciąży – Jak wiele miesięcy jest?

Od położniczej miesięcy wynosi 4 tygodnie, a następnie 30 tydzień ciąży – siedem położnicze miesięcy plus dwa tygodnie, że jest siedem i pół miesiąca. Przez okres 30 tygodni wiek płodu jest już 28 tygodni. Przyszła mama w tym czasie zyskuje na wadze od 7 do 10,5 kg.

Share →