34 tydzień ciąży

34 Tydzień Ciąży

Co się dzieje w 34 tygodniem ciąży?

Teraz wzrost dziecka 42-44 cm i waży około 2250 gramów. Od około 8% całkowitej masy tłuszczu podskórnego jest biały.

Płodu skóra stanie się różowa. Lanugo nadal zanikać, stając się cieńsza warstwa vernix ochronnej. Kolor włosów staje się grubsza. Dziecko potrzebuje dużo wapnia, jako proces budowania mocnych kości.

Nadnercza produkują duże ilości hormonu, który pomaga przygotować organizm do karmienia piersią matki.

W przypadku rodzajów, w tym okresie, dziecko zostało uznane zostały urodzone przedwcześnie i nie przedwcześnie. Zasadnicza różnica między tymi pojęciami jest stopień dojrzałości płodu w ogóle, a zwłaszcza w płucach. Wcześniaki potrzebują stymulacji i opieki dla przedwcześnie urodzonych oddechu i oddychania na własną rękę, a on resuscytacja zazwyczaj nie jest potrzebne.

Większość kobiet w tym tygodniu płód w macicy już przyjmuje pozycję, która będzie przed dostawą. Popularna (96% przypadków) jest głowowa prezentacji, gdy dziecko jest prosto w dół, tuż nad kanał rodny. Ta sytuacja jest najbardziej wygodne i bezpieczne dla porodu dla matki i dziecka. Ale istnieje kilka rodzajów prezentacji, można spotkać kobiety w pracy. Prezentacja Breech (3,5%) – przez kanał rodny są nogi lub osioł dziecko. Czasami jest ukośny od tego prezentacja krzyżowa nawet gdy płód jest odpowiednio w pozycji ostrym lub prostym do wyjścia z macicy.

Previa niż główne, często wymagają cesarskiego cięcia, aby nie zranić dziecko podczas porodu.

Macicy wzrosła już powyżej pępka przez 14 cm i znacznie wystaje. Od czasu do czasu uczestniczyć w ciąży szkolenia walkę (lub, jak często są one nazywane, w ciąży, «Braxton »W imieniu dr John Braxton Hicks, angielskiego lekarza, który jako pierwszy opisał je w 1872 roku). Czasami stres staje się tak silna, że ​​nadszedł czas, aby podejrzewać, idzie do pracy. Ale musimy być w stanie odróżnić fałszywych i prawdziwych skurczów. Podczas szkolenia skurcze macicy może być bolesne, ale nieregularny, daje ból w różnych częściach ciała. Ból w tym przypadku, można usunąć ciepły prysznic lub normy «w ciąży» środki (no-spa, magneV6).

Zazwyczaj Braxton ostatnie nie więcej niż 45 sekund, zacznie nagle i niespodziewanie sam koniec. Fałszywe skurcze są bezpieczne i szkody, chyba że nerwy w ciąży.

Prawdziwe skurcze pochodzą z tego samego lub coraz częściej. Według częstości skurczów może ocenić czas pozostały do ​​dziecka. Macicy zaczyna się zmniejszać od góry (od dna macicy) i skurcz stopniowo rozszerza się na całe ciało.

Często, to boli i wyciąga talię. Skurcze te mają ciepły prysznic lub nie-shpoy nie zatrzyma – nadszedł czas, aby udać się do szpitala.

34 Tydzień Ciąży – Jak wiele miesięcy jest?

Gratulujemy ciąży osiągnął okres ośmiu i pół miesiąca. Od położniczej miesięcy wynosi 4 tygodnie, a następnie 34 tydzień ciąży – osiem położnicze miesięcy plus dwa tygodnie. Przez okres 34 tygodni wiek płodu jest już 32 tygodni. Bardzo często jest to termin przyszłych matek w porównaniu do 34 tygodnia ciąży – ale kto wygrał?

Norma dla tego dnia jest uważany dopłaty z 8 do 12,5 kg.

Share →