6 Najczęstsze choroby włosów i skóry głowy

6 Najczęstsze choroby włosów i skóry głowy

Choroby włosów i skóry głowy może rozwijać się na przestrzeni lat: bardzo często przyczyną problemów z włosami wspólnych leży w ciele i wymaga kompleksowego podejścia i poważne traktowanie.

Jakie choroby są najczęściej włosy?

Łysienie

Ten termin medyczny eksperci zwane wypadanie włosów, co może prowadzić do łysina. Według lekarzy triholog, w większości przypadków, łysienie ma kilka przyczyn wewnętrznych. To znacznie utrudnia jej leczenie. Dlatego łysienie lekarstwa w domu bez trihologa niemożliwe. Dobry i trwały wpływ w leczeniu łysienia nie jest możliwe, aby osiągnąć każdy lekarz.

Najważniejszym warunkiem dla skutecznego leczenia – tuż opredilit główną przyczynę i naprawić.

Wśród przyczyn, które sprawiają, że włosy słabe rozrzedzania i może prowadzić do utraty włosów, często określane jako zaburzenia równowagi hormonalnej. Więc, może prowadzić do wzrostu łysienia w męskich hormonów płciowych – androgenów, które dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Bardzo często łysienie u mężczyzn jest predyspozycja genetyczna. Kobiety często zaczynają tracić włosy na zaburzenia nadnerczy.

Inną częstą przyczyną utraty włosów – choroby tarczycy, zaburzenia układu immunologicznego i przewlekłe choroby przewodu pokarmowego, głównie dysbakterioza.

Zwiększa ryzyko utraty włosów i innych przewlekłych chorób narządów wewnętrznych. Zwłaszcza gdy potrzebne są poważne leczenia i leków, które mają skutki uboczne takie jak wypadanie włosów.

Rozwój łysienia może pomóc i długotrwałego stresu, i różnych chorób skóry głowy, takich jak łojotok.

  • Więcej przydatnych informacji o tym, jak zapobiegać i leczyć wypadanie włosów w naszym specjalny projekt Hairloss.pro-volosy.ru

Ranyaya siwe włosy

Dlaczego włosy szarzeje na początku, w niektórych przypadkach trudno jest powiedzieć, nawet po dokładnym badaniu. Dlatego, że włosy traci pigment może być dużo stresu. Jednak najczęściej przyczyną siwych włosów u młodych osób w wieku jest w obecności poważnych chorób wewnętrznych.

Tak więc, można powodować włosy się szary niedobór niektórych pierwiastków śladowych, takich jak miedź, wapnia lub siarki. „Twórca” wczesnego siwe włosy są często choroby przewodu pokarmowego i problemy hormonalne, zwłaszcza z naruszeniem tarczycy. Również pod zarzutem może mieć problemy z wątrobą i zaburzeń metabolicznych. Jeśli zaczęło iść szary wcześnie, należy skonsultować się z nie tylko z trichologist, ale doświadczonego terapeuty.

Sferoidalnego trihoklaziya

Trichologists tak zwane choroby włosów, w którym są one uformowane guzki. Dzięki nim łatwo złamane włosy, dodatkowo może zwiększyć utratę włosów. Ten problem często występuje, gdy włosy zostały zniszczone lub rannych.

Ważne jest, aby przywrócić włosy zewnętrznej warstwy naskórka – – niezawodnie chroniąc włosa i zapobiega dalszemu uszkodzeniu.

Najczęstsze choroby skóry głowy

Łojotok i łupież

Najbardziej prawdopodobne „winowajcą” lekarze łupieżu wierzą trichologists oportunistyczne grzyby. Gdy układ odpornościowy jest osłabiony, grzyby zaczynają gwałtownie namnażać. W rezultacie zostaje zakłócony cykl rozwoju komórek skóry głowy: zaczynają się częściej niż normalnie płatków.

Wagi te, skóra staje się zbyt wiele, a zwany łupież. W zależności od rodzaju skóry, łupież jest sucha lub tłuste.

Łupieżu są często towarzyszy silne swędzenie i zaczerwienienie skóry głowy. Jeśli dużo łupieżu i głowy bardzo porysowana, najprawdopodobniej, lekarz zdiagnozuje łojotok. Jednym z powodów jego wygląd – zmiany składu wydzieliny gruczołów łojowych, co wskazuje na skórę głowy.

Zazwyczaj jest to spowodowane przyczyny genetyczne, zaburzenia hormonalne wywołane przez choroby przewodu pokarmowego lub w wyniku silnego stresu.

Wyprysk skóry głowy

Na głowę wyprysk często występuje równolegle łojotoku. Tablice i plamy na skórze, które łączą się ze sobą, łuszczenie, ciężką świąd, pieczenie, zwiększona suchość skóry głowy – wszystkie te objawy mogą wskazywać na obecność łojotokowe zapalenie skóry. ostre lub przewlekłe zapalne choroby skóry. Przyczyną wyprysku może być równie dotkliwa, alergia na coś zewnętrznych lub wewnętrznych chorób przewodu pokarmowego, hormonalnego: system nerwowy, i wątroby lub zaburzeniami czynności nerek. Często lekarzy uważa, wyprysk jest jedynie objawem innej choroby, takie jak atopowe zapalenie skóry .

Zaangażowany w leczeniu egzemy w domu – ryzykowny biznes. Ważne jest, że prawidłowe leczenie przepisane przez lekarza – dermatologa lub triholog.

Łuszczyca

Inna przewlekła choroba skóry, która ma objawy, w tym wysypka różowe lub czerwonawe, łuszcząca się białawe skale w postaci płyt, zwiększona suchość skóry i silne swędzenie. W łuszczycy, komórki skóry zaczynają być aktualizowane zbyt szybko. Skóra traci swoją elastyczność, staje się grubsza i jest wysoce łatwopalna.

Leczenie łuszczycy skóry głowy wymaga stałego nadzoru i trihologa dermatologa i stosowania specjalnych środków leczniczych – szampony i kremy.

Share →