9 tydzień ciąży (dziewiąty tydzień)

9 tydzień ciąży (dziewiąty tydzień)

Sekcja: Kalendarz ciąży;

Czy 9 tygodnia ciąży, co się dzieje w tej kadencji z dzieckiem i ciała? Twoje dziecko jest prostowane, powrót jest wyrównana, a jego mały ogon zaczyna więdnąć. Wielkość głowicy jest nadal duża i nieproporcjonalne nachylone względem tułowia, tak że szczęka jest dociskany piersi. Nadal rozwija się dynamicznie dziecko mózgu.

W tym okresie część mózgu, która zapewnia koordynacji móżdżek. Laid mózgowa część nadnercza, które następnie dostarczają adrenaliny, hormonu.

Oczy zostały już utworzone, ale ich membrany pokrywy. Ze względu na istniejące mięśni dziecko zaczyna się poruszać, ale wynik jego ruchy mimowolne mogą być postrzegane tylko przez USG. Uchwyty są formowane i opracowano szybszy niż nóg. Ręce są już zaczyna się pozbyć obszary pomiędzy palcami.

Łożysko funkcjonuje normalnie, dostarczając swoje nienarodzone dziecko składniki odżywcze od Ciebie i zabiera przetworzonych produktów.

Odległość od korony do kupra o 22-30 mm. Waga zarodek około 4 m

Teraz zobaczmy, co dzieje się w matkę. Twoja ciąża jest nie tylko światła i głównym wydarzeniem prokreacji, ale również testy cierpliwość, opanowanie i dyscyplinę. Dziewiąty tydzień można dalej dręczyć te objawy: zmęczenie, nudności, zawroty głowy. Zewnętrznie, ciąża nie jest widoczna, ale czujesz się dobre zmiany, skóra staje się bardziej miękka, gładsza i bardziej równomierne; Można myć włosy rzadziej, ponieważ mają tę ziemię; Wzrost piersi i pęcznieje, stając się bardziej wrażliwa.

Pokaże również charakterystyczny żółtawy wydzielina z pochwy, nie staraj się martwić o to jest absolutnie normalne.

W 9 tygodniu ciąży na piersi mogą stać się widoczne żyły podskórne, wygląda na to, niebieski płaszcz. Wskazując, że tendencja ciała do żylaki, które mogą wystąpić w późniejszym terminie. Tak, to koniecznie musi podjąć kroki w celu zapobiegania tym:

  • Kupić biustonosz, który będzie dobry, aby utrzymać swoje piersi, to lepiej w wyspecjalizowanych sklepach dla kobiet w ciąży lub w aptece.
  • Staraj się nie podnosić ciężary, aby uniknąć nadmiernego napięcia mięśni brzucha, zmiłuj się nad sobą.
  • Ty przeciwwskazane długotrwałego siedzenia lub leżenia w jednej pozycji.

    Więcej chodzić. Jeśli jesteś w tej samej pozycji przez długi czas, podnieść nogi.

  • Na porady lekarza poprosi o możliwość noszenia specjalne rajstopy lub pończochy elastyczne, aby ułatwić przepływ krwi w naczyniach nóg, więc rozładować żył podskórnych.
  • I nie zapomnij o witamin, takich jak witamina C i E hamują ekspansję ścianach naczyń krwionośnych i wzmocnić.

Otrzymuj nowe artykuły o projekcie pierwszy Biuletyn e-mail lub RSS .

Share →