Abutilon - klon pokój

Abutilon – Klon sypialnia

Abutilon należy do rodziny Malvaceae i prawdziwe klon nie ma nic wspólnego. Domowe klon nazywali go ponad postaci liści, coś przypomina klon.

Abutilon rodem z tropikalnych i subtropikalnych Ameryki, Australii, Azji i Afryki, a więc jest ciepło i światło wymagające. Jednak to dość mało wymagająca roślina.

Najbardziej atrakcyjnym jakości Abutilon – to długo kwitnące. Jeśli jest wystarczająco dużo światła, może kwitnąć przez cały rok. Jeśli z jakiegoś powodu warunków klon domu nie jest zbyt korzystne, to wciąż kwitnące kwiaty, ale w okresie kwitnienia jest zmniejszona.

Najczęściej Abutilon kwitnie od kwietnia do listopada.

Pielęgnacja Abutilon

Abutilon łapówki jego bezpretensjonalność – Oni nie potrzebują stałej opieki lub wykonywanie skomplikowanych warunków. Na długim kwitnieniem – potrzebują światła. Aby uniknąć upadku liści – luźne gleby żyzne.

Najlepszym miejscem do Abutilon w mieszkaniu – przeszklonym balkonem. W literaturze są wzmianki, że pokój klony hodowane krótkie obniżenie temperatury do znaku minus, ale lepiej nie próbować, aby przetestować go w praktyce.

W zimie Abutilon trzeba trochę obniżoną temperaturę (10-15 ° C). Podlewanie powinno być zmniejszone, ale aby upewnić się, że ziemia nie wysycha. Jeśli temperatura jest wyższa, a następnie nawadniano jak zwykle, jak Abutilon nadal rośnie.

Na wiosnę Abutilon poważnie cięcia – o połowę skrócić pędy i bagażnik. Jeśli nie, to jeden sezon Abutilon stanie osiągnąć wysokość do 1,5 metra. Podlewanie wiosną musi być wystarczająco dużo, ale też trzeba karmić roślin złożony nawóz.

Jesień obchodzi Abutilon samą sprężynę – tym razem mogą być cięte roślin powinny być podlewane i nawożone.

Lato lepiej byłoby umieścić Abutilon na świeże powietrze. W skrajnym przypadku – balkon. Ale jeśli jest to możliwe, najlepiej jest nosić pokój Maple do kraju i umieścić w ogrodzie.

Kontener Abutilon być dostarczane w celu ochrony przed wiatrem, ale w tym samym czasie, gdy roślina otrzymuje dużo światła. To miejsce – może być weranda lub przytulny kącik na ścianie domu.

Abutilon Lato wymaga również regularnego obfitego podlewania.

Przy wyborze lokalizacji dla klonu pokoju, pamiętać, że kiedy jego swiatlolubny Abutilon może spowodować poparzenia od bezpośredniego światła słonecznego. W tym przypadku ciemniejsze liście roślin na krawędziach są zdeformowane i jesienią. Również słońce może „wypalić” wzory na kwiatów i liści – kolor staje się blada i nijakie.

Abutilon dla hybrydowych i Sello krótkiego pobytu w otwartym słońcu, nie będzie to szkodliwe, ale megapotamsky Abutilon koniecznie pritenyat.

Odnośnie do Ochrona przed szkodnikami Abutilon. Głównym problemem – jest uszkodzenie delikatnych liści klonu pokój różne owady (mszyce, mączliki, owady skali). Traktuj Abutilon w tym przypadku trzeba wszelkie dostępne insetitsidnim lek. Przy okazji, jeśli lato Abutilon spędza na zewnątrz, prawdopodobieństwo tych chorych szkodników wewnętrznych miał znacznie mniej.

Share →