- Alergia u dzieci słońca

– Uczulenie na słońce u dzieci

Dziecię zaś rosło i już chcą wziąć do morza, na południu. To jest bardzo dobre, ale przyszedł do odpoczynku w południowym słońcu, będziesz wiedzieć, że Twoje dziecko ma alergię na słońce. W jaki sposób? Po tym wszystkim, miasto było wszystko dobrze!

Dlaczego nie ma alergii i co robić?

Przede wszystkim. uczulenie na słońce wydaje się inaczej. Niektóre dzieci mają gorączkę i trwa kilka dni, a potem to wszystko odchodzi. Inne pokryte wysypki: może to być ręce i nogi, brzuch i plecy, albo wszystko razem.

Po drugie. trzeba wiedzieć: ma uczulenie na słońce może pojawić się raz na zawsze, a może każda podróż na południe (ale zazwyczaj z alergii wieku przechodzi).

Po trzecie. trzeba być na to gotowy: masz apteczka powinna być przeciwgorączkowe oraz leki przeciwhistaminowe (alergia) fundusze oraz lekkie spodnie i koszulę z długim rękawem. Ale co najważniejsze – środki ochrony przed słońcem z nie mniej niż 50.

Jeśli alergia objawia się w postaci temperatury, dziecko powinno być w chłodnym pomieszczeniu, pije dużo wody, wziąć febrifuge. Gdy temperatura spada, można stopniowo wychodzić na słońce, wskazane jest, aby zarówno rano lub wieczorem, w popołudniowym słońcu „źle”. Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę, trzeba brać leki antyalergiczne, nie wychodzić na słońce, lub nosić ubrania z długimi rękawami.

Często zdarza się, że po kilku dniach znika wysypka, a następnie stale stosując filtry, można grać z dzieckiem na plaży lub popływać w morzu, ale z uwzględnieniem wszystkich środków ostrożności.

Data: 03/01/2012, 07:09 Wyświetleń: 2456 Powrót

Share →