Alergiczne, pokrzywka - jak rozpoznać?

Alergiczne, pokrzywka, jak rozpoznać?

Wśród chorób alergicznych Pokrzywka jednym z najczęściej. W ich strukturze, trwa około 20%. Jednakże wysypka faktycznie wynikiem reakcji alergicznej lub pseudoallergic na różne bodźce.

To dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn, ze względu na wzrost częstotliwości i dishormonal zaburzeń neyroendogennih u kobiet.

Pokrzywka ma różne formy klasyfikacji. Jednak różnorodność przyczyn i dwuznaczność pochodzenia wielu typów uli nie zawsze jest możliwe z wystarczającą dokładnością, aby przypisać je do jednej lub drugiej grupy.

Przydzielić trzy formy pokrzywki:

  • Alergiczny;
  • Pseudoallergic;
  • Mieszane.

Alergiczne pokrzywka rozwijać się w wyniku reakcji na substancje zewnętrzny (niezakaźne i zakaźnych) i wewnętrznych. Prawie wszystkie rodzaje alergenów może wywołać chorobę. Dlatego są objawy kliniczne żywności, leków, chemicznych, konsumentów i alergii na pyłki.

Dodatki do żywności i – jedna z najczęstszych przyczyn choroby.

Głównymi czynnikami spontanicznych manifestacji ostrych form są następujące żywności i leków:

  • Wyżywienie: ryby, mleko, jaja, kurczak, wołowina, wieprzowina, orzechy, jabłka, marchew, pasze, miód, melon, owoce cytrusowe, mięso, produkty sojowe, dodatki do żywności.
  • Leki: antybiotyki, aspiryna, witaminy, insulinę.
  • Użądlenia i ukąszenia owadów, wraz z innymi, w tym reakcji anafilaktycznej, mogą powodować objawy alergii chorobowe: pszczoły, osy, szerszenie.
  • Infekcje: przewlekłe infekcje wirusowe (wirusowe zapalenie wątroby typu B, C), zakażenia HIV, wirusa opryszczki, wirusowe infekcje górnych dróg oddechowych, przewlekłe infekcje bakteryjne i grzybicze, dysbioza jelit
  • Choroby pasożytnicze: najprostsze robaki (robaki)
  • Czynniki fizyczne: zimna, ciepła, ciśnienia, wibracje

Substancje chemiczne w miejscu pracy i na co dzień, ze względu na ich różnorodność, dystrybucji i stałej obecności w środowisku jest głównym źródłem alergenów.

Pokrzywka Grupa wywołane egzogennych zakaźnych przyczyn bakteryjnych, pasożytniczych, grzybów i pochodzenia wirusowego. Niektóre z nich wynikają z ostrego procesu zakaźnego, aby mu towarzyszyć. Wyeliminowanie infekcji zwykle prowadzi do zaniku choroby.

Taka forma zakaźna zależne pochodzenia zwykle immunologicznymi.

Pokrzywka przyczyny zakaźne, alergiczne bliżej zwykłego atopii i wynika z reakcji bakterii z przewlekłym zakażeniem. Może się wydawać, a wynika to infekcja.

Pasożytów z robakami i pierwotniaki spowodować rozwój pokrzywki spowodowane spożyciem produktów zagranicznych.

Share →