Aloe Dom - Zdrowie i Estetyka

Aloe domu zdrowia i estetyki

ALOE. (ALOE)

Aloes kwiat odnosi się do grupy soczyste roślin. Roślina ta z mięsiste liści, które są wykorzystywane do tworzenia rezerw wilgoci. Wszystkie te rośliny pochodzi z suchych i prawie pustynnych regionach naszej planety.

Aloes jest domem dla Afryki. W wielu domach, roślina ta nie jest uprawiana dla celów ozdobnych i leczniczych, chociaż różne rodzaje aloesu tyle zainteresowania dekoracyjne planu.

Ze względu na fakt, że Leczenie Aloe jest przedmiotem zainteresowania wielu ogrodników, szybkie spojrzenie na lecznicze właściwości aloesu. W praktyce medycznej przy użyciu liści i aloes, i aloes suszony sok z aloesu, zwane aloes. O Saburowa starożytnych Healerzy pisał rozprawy medycyny, jest on stosowany w leczeniu wielu chorób, a koszt bardzo drogie.

We współczesnej medycynie, sok z aloesu jest również szeroko stosowany. Sok z aloesu stymulatory biogenne produkowane, które są produkowane w żywych tkanek (w tym roślin) pod wpływem niekorzystnego otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego.

Teraz biogenne stymulatory wytwarzano w środowisku przemysłowym. Dla tych ciętych liści aloe inkubowano w ciemności w temperaturze bliskiej 0 ° przez 3 tygodnie, a następnie, sok jest otrzymywany, poddaje się go obróbce termicznej przez upakowane ampułki są stosowane do iniekcji aloes, do stosowania doustnego i miejscowego.

Właściwości lecznicze aloesu jest używany w różnych chorób: choroby jamy ustnej, gardła, dróg oddechowych, oczu, choroby skóry, oparzenia, owrzodzenia, otarcia i leczy zapalenie skóry, chorób przewodu pokarmowego, chorób sferze seksualnej, zarówno mężczyzn jak i kobiet oraz al.

Sok z aloesu szeroko stosowane w medycynie ludowej. Jest aktywny wobec wielu grup bakterii paciorkowców, gronkowców: błonicą i kijami, czerwonki. W kosmetologii popularnej aloesu maski z różnych składników.

Preparaty te można wytwarzać w domu i wiele kremów, maści, żeli produkcji przemysłowej.

Aptek gotowych leków aloes:

Sabur. Dostępna w postaci proszku. Ma silne działanie przeczyszczające, co występuje 8-10 godzin po podaniu doustnym.

Sok z aloesu. Ciecz w butelce. Zastosowanie opatrunkowe, pobudza regenerację komórek nabłonka skóry i błon śluzowych.

Jeśli spożycie poprawia trawienie i daje efekt przeczyszczający. Jest stosowany do płukania chorób górnych dróg oddechowych i innych.

Ekstrakt z aloesu i ciekły ekstrakt z aloesu do wstrzykiwań. Stosuje się z chorobami oczu, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy w postaci zastrzyków i ustnej.

Mazidła z aloesu. Ten sok z aloesu olej eukaliptusowy, olej rycynowy, i in. Jest on stosowany miejscowo do oparzenia i inne uszkodzenia skóry.

Krem-żel z aloesu. Mieszanka soku z aloesu z rokitnika zwyczajnego olej, sok z babki lancetowatej, krwawnika, rumianku, koniczyny, łopianu. Stosowany jako gojenia ran, przeciwzapalne, antyseptyczne krem ​​do wszystkich rodzajów skóry.

Syrop z aloesu z żelazem. Zastosuj z niedokrwistością.

Przepisy z aloesu z wyjątkiem soku z aloesu zawiera cytryny. orzechy włoskie, czerwone wino, sosny i brzozy pąki, różne zioła, mumia, propolis. Szczególnie często korzystają z aloesu z miodem w różnych proporcjach.

Do leczenia i odbierającego aloesu rośliny nie jest pożądane stosowanie młodsze niż 3 lata. Tylko trzeba wyciąć dolne liście. Przed cięcia liści rośliny, pożądane jest, aby nie wody na tydzień.

Oto kilka przepisów z leczenia aloesu.

Świeże lub apteka sok z aloesu wziąć 1 łyżeczka lub 1 deser łyżka 2-3 razy dziennie 30 minut przed posiłkiem, aby poprawić trawienie, zwiększa apetyt, przewlekłe zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka. Zewnętrznie stosowany do opatrunków na oparzenia, ropiejące rany, otarcia, zapalenie skóry.

Mieszanka soku z aloesu z czerwonego wina z winogron i miodem (w proporcji. 1.1), które muszą zaparzenia na tydzień w ciepłym, ciemnym miejscu, aby utrzymać odporność wziąć 1 łyżka trzy razy dziennie przed posiłkami.

Aloes w połączeniu z miodem (1/2 części aloesu, 1 część miodu) z dodatkiem oleju z ryb leczy ran zakażonych oraz i palić.

Tortilla, wykonany z mieszanki aloesu z miodu i mąki, pomaga ropni skóry (z grubej na podeszwach, palmy) oraz w leczeniu od wrze. Istnieje wiele przepisów kulinarnych z zastosowaniem aloesu, ale to osobna kwestia.

Pamiętaj, aby podać, że leczenie ma swoje przeciwwskazania aloesu. To przede wszystkim odnosi się do chorób, którym towarzyszy krwawienie. Hemoroidy, menstruacja, macicy, żołądka i innych. Krwawienie bezwzględnego przeciwwskazania do leczenia aloesem.

Leczenie Aloe jest przeciwwskazane w chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego, ostre zapalenie przewodu pokarmowego, zapalenie pęcherza moczowego.

Lokalny miejscowe stosowanie aloesu w leczeniu oparzeń, ran ropiejących i innych. Jest to bezpieczne i tylko przeciwwskazaniem do stosowania może być uczulony. W każdym razie, od leczenia aloesu, skonsultować się z lekarzem.

TYPY aloesu.

Kwiat aloesu, który jest często uprawiane w naszych domach jest aloes (A. arborescens) ma długie mięsiste liście, pokryte niebieskawym woskowym nalotem, które rosną bezpośrednio od pnia. Oprócz głównego pnia aloesu często daje dużo kiełków „dzieci”. W domu w Afryce tego typu aloesu jest 10 metrów wysokości i kwitnie regularnie.

Kwiaty są czerwono-pomarańczowy kolor produkowane na długich szypułkach, są zebrane w kwiatostany. W domu, kwiaty są bardzo rzadko, za który otrzymał nazwę „Agawa”. Aby aloes kwiat, konieczność wzrostu do 10 roku życia i tworzenia ekstremalnych warunków w zimie roślin, temperatura nie jest powyżej 14 stopni i prawie bez podlewania, ale radość z kwiatem będzie trochę ponieważ jego zapach powoduje ból głowy.

Inne rodzaje formy aloesu rozecie, z którego wyrastają grube mięsiste liście o różnych odcieniach. Ma soczyste aloesu kolpachkovidnoe liście niebiesko-szare lub zielone z jasnymi zębów wzdłuż krawędzi arkusza. Roślina jest bardzo kłujące.

Aloes ościsty zwarta roślina o wąskich liściach do 10 cm. Długie, szaro-zielony kolor, które znajdują się na skraju białych kolcami. Sami na liściach mają małe jasne brodawki.

Liście tworząc kuliste gniazdo, z którego roślina adult pozostawia wiele potomków.

Aloes squat liście ma ciekawą niebiesko-zielony kolor z białymi zębami wzdłuż krawędzi arkusza. Dolna część skrzydła jest pokryta małych białych kolców.

Aloes pstry wyróżnia się wśród swoich kolegów specjalne rysowania prostych trójkątnych liści ciemnym kolorze zielonym z białą obwódką wokół krawędzi i białe poziome paski na całej długości arkusza. Długość li do 15 cm.

Aloes (Aloe Vera) inaczej Barbados Aloe lub Aloes jest wieloletnich roślin z wąskimi, niebiesko-zielone liście zebrane w gniazdku. Jest to roślina od dawna uprawiany jako medykamentu. Rozprzestrzeniła się w krajach śródziemnomorskich, Indie, Chiny i inne kraje azjatyckie. Hiszpanie przyniósł aloesu w Nowym Świecie, gdzie jest szczególnie utknął na wyspie Barbados, gdzie dostał się do Anglii i otrzymał swoją drugą nazwę Aloe Barbados.

ALOE. CARE.

Aloes soczyste roślin, co oznacza, że ​​dla prawidłowego wzrostu potrzebuje warunki zbliżone do warunków jej naturalnym środowisku pustyni i półpustynnych. Aloe kocha jasne parapety, nagłe zmiany temperatur dziennych i nocnych. Braves spadek temperatury do 5 stopni.

Dla prawidłowego rozwoju kwiat potrzebuje kilku godzin bezpośredniego światła słonecznego dnia, ale w upale aloesu jest pożądane do pokrycia. Bardzo lubi świeże powietrze, więc w lecie czuje się świetnie na balkonie.

Wiosna i lato aloesu muszą być podlewane jak suszenie ziemnych śpiączki, a woda jest niezbędna do obrony. W zimie podlewanie prawie przestał tyle wody roślinę raz w miesiącu. Temperatura zimą jest również wymagana minimalna (+ 10-12 stopni).

Sprayu Aloe nie jest konieczne.

Ziemia powinna być przewiewna i nie zatrzymywać wilgoć, czyli zawierać wystarczającą ilość piaskiem lub innym środkiem zaczyn (wiórów cegły, perlit, itp). Proponujemy następujący skład mieszanki gleby 1 części arkusza ziemi, 2 kawałki darni ziemi. część piasku rzecznego z dodatkiem połamanych cegieł i węgla drzewnego.

W okresie intensywnego wzrostu aloesu doprowadza się roztwór azotanu amonu, 1 g na 1 litr wody.

Aloes nie jest bardzo wymagający i bardzo mrozoodporna. Odnosi się to także do pojenia i warunków temperaturowych. Aloe przeszczepione zbyt potrzebują nie więcej niż raz na 2-3 lata.

Powielanie ALOE.

Sukulenty są łatwo rozmnażane. Nie jest wyjątkiem i aloesu. Propagowane Aloe łodygę, sadzonki liściowe i kiełków. Najlepszy czas dla rozmnażania tego kwiatu na wiosnę lub latem. Uchwyt musi być suszone przed wysadzeniem się w powietrze na 1-2 dni. Gleba dla zakorzenienia może służyć jako mokry piasek lub mieszanina wspólnego gruntu dla sukulentów.

Podlewania sadzonek należy uważać, aby nie zginać łodygi. Zamknij banki lub polietylenu nie jest konieczne. Aloes nie można odtworzyć, jak innych roślin w słoiku z wodą, łodyga gnije i nie da korzeni.

Optymalna temperatura dla zakorzenienia 25 stopni.

Choroby i szkodniki aloesu.

Prawie wszystkie choroby związane z aloesu błędnej podlewania. Najczęściej ten nadmiar nawadniania, szczególnie w niskich temperaturach w okresie spoczynku zimowego. Może to gnicie podstawy łodygi, liście zaczynają więdnąć i blednie.

Jeśli podlewać zimną wodą z instalacji wodociągowej będzie również boli. Woda z kranu jest to niezbędne do obrony. Nie zapomnij podlewać aloes w okresie wzrostu latem.

Aloes może mieć wpływ mealybug. Jeżeli uszkodzenie jest niewielkie, wystarczy przetrzeć wilgotną dotknięte pozostawia wacika. Jeśli roślina jest poważnie zagrożone, konieczne jest, aby środki owadobójcze, co tydzień, ale dla celów leczniczych, takich roślin, które nie mogą być użyte.

Share →