Amano krewetki (Krewetka amano)

Amano krewetki (Krewetka amano)

Amano krewetki – Krewetka amano. Często używane nazwy AES (Algi krewetki jedzenia) -. «Krewetki-Glony”

Amano – jednym z najbardziej popularnych wśród akwarystów krewetek. Krewetka ta jest wielkim akwarium glony do czyszczenia. Ona je również praktycznie wszystkie znane glonów, w tym glonów nitkowatych, wszystkie niebiesko-zielony. Tylko glony, Amano nie jeść czerwone algi, ale zapobiega ich wygląd.

Dzięki japońskiej akvadizayner Takashi Amano – Krewetka amano stał się znany na wszystkich akwarystów zwanych Krewetki Amano .

Naturalne siedliska tych krewetek są fajne górskie strumienie centralnego południowej części Japonii, które płyną do Oceanu Spokojnego. Ostatnio ten rodzaj krewetek stwierdzono również w zachodniej części Tajwanu.

Kolor malowanie krewetki mogą się różnić w zależności od tego, co zjada. Jeśli Krewetka amano żywi się głównie na żywności, roślin, kolor jasnozielony, jeśli w diecie krewetki podawane inne, to będzie trochę przezroczysty czerwony. U dorosłych, wzdłuż grzbietu złotym paskiem biegnie z powrotem i na bokach – czerwono-brązowe plamy.

Amano krewetki – kobieta

U kobiet wzór na brzuchu składa się z kropek i paski w mężczyzn tylko kropki. Kobiety są większe i grubsze niż u mężczyzn, mogą udać się do 7 cm, podczas gdy mężczyźni dorastają do 5 cm. Średnia tych żywo krewetek 3 lata w sprzyjających okolicznościach, choć ich czas trwania może być 5-6 lat.

Amano krewetki – mężczyźni

Krewetka amano często mylone z innymi rodzajami krewetek z Tajwanu, który wygląda bardzo podobnie do Amano. Odróżnić to krewetki mogą być dwie niebieskie punkty na ogonie, a także wielkość i kształt otworu gębowego (kąt pomiędzy krewetki oczy) – to znacznie dłużej niż podobnej krewetek i ma różne zęby na krawędziach.

Warunki zatrzymania.

Amano krewetki jest dość skromny. Nie są one nieśmiały, dobrze dogadują się ze wszystkimi małej spokojnej ryb. Od szczególnie aktywnych mieszkańców natychmiast ukryć.

Sami krewetki dla innych mieszkańców pewności, że nie wolno dotykać żadnych jaj lub narybku.

Parametry wody nie jest wymagający, jak każdy boi się jej nagłe zmiany. Doskonałe odczucie w zakresie temperatur od 17 do 27 stopni, a k – od 6,5 do 7,7.

Duża ilość amoniaku, amoniak i metali ciężkich w wodzie może zabić krewetki, ponieważ zapobiega powstawaniu skorupy. Niekorzystnie wpływa na krewetki i niska zawartość tlenu w wodzie z dodatkami lub narkotyków miedzi – praktycznie tolerowane.

Amano jest zalecane, aby utrzymać tempo 5 litrów wody na krewetki.

Wymiana wody powinien zrobić tygodniowy 30-50% objętości wody w akwarium. Podczas wymiany krewetki wody zaczynają bardziej aktywnie pływać wokół zbiornika.

Amano krewetki czują się dobrze w gęstych zaroślach małych liściach roślin i pod rozdarcia, które czasami mogą znaleźć dla siebie i pożywienia i schronienia. Miłość do pływania pod prąd, utworzonej przez filtr.

Te krewetki mogą wspinać przewody i węże, gdy krewetki są razem próby opuszczenia akwarium, więc nie pasują warunki odosobnienia.

Karmienie.

Akwarystów często myślą, że Krewetka amano tyle glonów na jedzenie, jest w stanie podjąć wszystkie kamienie i liście, starannie odcięcie warstwy pazury wodorostów, ale także nie odmówi od jedzenia ryb, detrytusu, blanszowane szpinak, cukinia, ochotka i innego odpowiedniego pożywienia.

W okresie linienia, eksperci radzą, aby dać krewetki paszy o wysokiej zawartości błonnika, który jest niezbędny do szybkiego odzyskiwania muszli krewetek. Jeśli te krewetki karmić tylko akwarium karmi, to przestać jeść glony w ogóle, jeśli nie specjalnie do paszy, aby zachęcić ich do czyszczenia akwarium, będzie to miało wpływ na ich zdrowie i żyć będą znacznie mniej. Najbardziej aktywny Amano obserwuje się w ciemności.

Hodowli.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów:

Kobiety dojrzewają, gdy tworzą się pod ogonem przezroczystych worków jaj dla przyszłych jaj. Gotowe do kopulacji samica uwalnia zbiornika wody specjalne substancje – feromony, które przyciągają i „likwidacyjne” mężczyzn. Zainspirowany ekscytującej wydzielania, są one noszone na akwarium jako „szarańcza”, skoki na wszystko co się rusza, nawet siebie.

Stwierdziwszy kobieta, mężczyzna siedzi na plecach, a jeśli samica nie zaprzeczają, podjęte w ramach jej brzuch niech spermy. Sam akt trwa kilka sekund. W jednej z kobiet zapłodnienia może brać udział w niektórych mężczyzn.

Kilka dni po czynu jest zrobione, do torby jajko mieści kawior, który ma ciemnozielony kolor. W jednym sprzęgłem krewetki może być do 1000 lub więcej jaj ona będzie ponosić 4-5 tygodni. W tym czasie, na kobiety, a nie na „tajne” zachowań, bardzo nieśmiałą i ostrożny, prawie cały czas ukryte wśród roślin. W pierwszym tygodniu po discovery na brzuchu krewetek roe akwarystów powinna być podłączona do obudowy.

Konieczne jest teraz przeszczepić krewetki w oddzielnej, małej pojemności silnika, zbiornika, gdzie będzie on ponosić jej ciążę.

Dlaczego przeszczep? Następnie, że amanok larwy w pierwszych dniach po porodzie powinien dostać w słonawej i złapać je z ogólnego akwarium jest bardziej skomplikowane niż jeden przeszczep Zbiornik urodziła kobieta ponownie we wspólnym akwarium. Tym bardziej konieczne, aby to zrobić, jeśli w akwarium z żywymi rybami lub raka krewetek, że dzieci mogą jeść.

Dlaczego teraz? Bo później na skutek stresu podczas przeszczepu może ona po prostu wyrzucić jajka.

Jak to zrobić delikatnie i ostrożnie? Przeszczep krewetki lepiej w nocy, zachęcając ją do rogu latarki akwarium światła. Fakt, że amanki fototaksichny który reaguje na światło i przesuwa się na bok.

Netto należy drobnych oczkach, miękkiej szmatki, aby uniknąć obrażeń.

Jeśli nie można przeszczepić kobietę w oddzielnym zbiorniku w pierwszym tygodniu ciąży, to lepiej poczekać na narodziny larw. Można zobaczyć, że przy użyciu tego samego latarki w nocy, i przenieść do strzykawki w oddzielnym akvarium- „menedżera.”

UWAGA Nie można umieścić ciężarnych samic w akwarium ze słoną wodą. Samica znosi zasolenie, ale jaja umrze.

Wymagania dla akwarium, które będzie rosnąć larwy:

– Brak bezpośredniego światła słonecznego (można wkleić na ścianie i dnie akwarium czarny film), aby uniknąć stresu i krewetki lepszej orientacji;

– schroniska dla krewetek w ciąży (kawałek gliniany garnek lub sztuczne rośliny);

– ≈ 11-15 watowa żarówka świeciła, że ​​przez całą dobę;

– Sprężarka małą pistoletu natryskowego (z silnym strumieniem wody napowietrzania podniesie się larw może przywierać do warstwy bakteryjnej na powierzchni wody, a śmierć).

Po transplantacji kobiet w oddzielnym pojemniku może tylko obserwować metamorfozę kawioru. Ciemny zielony kolor stopniowo zmienia się lżejsze. Po 4-5 tygodniach, dziecko urodziło.

Kilka dni przed narodzeniem jajka widoczne dla oka. Sam proces dostawy trwa 1-2 dni. Gdy samica będzie spełniać swoją misję, może przesadzić z powrotem do ogólnego akwarium, gdzie wkrótce molted i prawdopodobnie jeszcze raz „w ciąży”.

Po naniesieniu matka może zdjąć pokrywę z akwarium z larw. Teraz trzeba soli z wody. Sól sprzedawane w sklepach spożywczych, to nie jest to konieczne. Lepiej kupić sól morską w akwarium morskim. Opisane w doświadczenie internet Amano krewetki w domu o nazwie różne wskaźniki zasolenia wody do udanego potomstwa ochrony: 17, 25, 30, 35 gramów soli na litr.

Jednakże, przy porównywaniu tych doświadczeniach Wniosek jest taki, jak następuje: Stężenie soli nie powinna być mniejsza niż 35 g / l. W celu określenia stężenia soli w wodzie na areometr. Ostrzeżenie! Zmiana temperatury wody wpływa na stężenie soli w wodzie. Zakres optymalnej temperaturze – 20-22 ° C.

Wykluły się larwy pływać pionowo, głową w dół. Na jedzenie, można użyć specjalnego przepływu cieczy, suchy Artemia i zmielonego spirulina zbóż, drożdże i fitoplanktonu. Żywo krewetki solanką jako pożywienie nie jest odpowiedni.

Rosną szybciej niż larw krewetek, i są one po prostu „zbyt trudne”. Po posiłku, zmiana koloru larwy. Raz w tygodniu trzeba wymienić 30% wody, nie zapominając o nowy pożądany zasolenia wody.

Tak często, jak to jest możliwe, ale minimalną ilością wody. Około 15-25 dniach larwy zaczynają się obracać w dorosłe, ale nie od razu, ale stopniowo. W tym czasie konieczne jest zmniejszenie zasolenia 17 g / l.

30-40 dni wszystkie Amano krewetki – Krewetka amano powinny przekształcić się w dorosłych. 45-60 dni mogą być przeszczepione do akwarium słodkowodne, godzinę przed przed wymianą 50% wody, dodając do akwarium z krewetkami zamiast osolonej wodzie słodkiej.

Share →