Amiokulkas Flower

Amiokulkas Flower

Egzotyczne kwiaty z rodziny Araceae Zamioculcas przyniósł do nas z Afryki i są rzadkie w krajowych hodowców kwiatów. Ten kwiat w niczym nie przypomina swoich krewnych rodziny: sama lufa nie jest widoczny, jest ukryty pod ziemią w dużej misce, z której rośnie kilka pierzaste liście, tak że wydaje się, że jest to tułowia.

Uważa się, że gatunki roślin wewnętrznych w rodzinie Araceae dość skomplikowanej rosnąć, ale w przeciwieństwie do nich mogą rosnąć nawet Zamioculcas dziecko. Jest to idealne Houseplant.

Zamioculcas Pielęgnacja

Lubi luźne gleby. Możesz wziąć taką samą ilość gleby, torfu i piasku. W garnku, aby upewnić się, że otwory odpływowe. Przy dostatecznie wysokiej jakości opieki Zamioculcas osiąga wysokość pięciu metrów, ale rośnie bardzo powoli i rzadko pojawiają się nowe liście. Dolna stopniowo żółkną i opadają, ale jeśli dużo opadłych liści – może to wskazywać, że roślina nie jest wystarczająco wilgoci.

Suchość w zakładzie nie lubi.

W domu, kwiat Zamioculcas można umieścić w dowolnym miejscu, ale przede wszystkim będzie musiał smakować dobrze oświetlone parapet. Temperatura nie jest ważna, ale nie powinna spadać poniżej 20 ° C w lecie, a zimą – 14 ° C

Kwiat Zamioculcas tolerują suszę lepiej niż zbyt mokrej glebie, która prowadzi do zgnilizny korzeni. W lecie najlepiej jest podlewać raz w tygodniu, a zimą – jeszcze rzadsze. Wiosną i latem rośliny karmione.

Możesz używać nawozów mineralnych i organicznych do kaktusów, na przemian co dwa tygodnie. Jest on również użyteczny do stosowania na glebę zwykle popiół, rozprowadzania na pół wodą.

Zamioculcas duże kwiaty kwitną na biało. Jednak, aby osiągnąć kwitnienia może być tylko bardzo dobrą opiekę niego, a gdy wyjście jest już młody. Łatwo jest propagowane, zwłaszcza podczas podziału przeszczepu z dorosłej rośliny.

Możesz odciąć dolną gałązkę, traktować ją z aktywowane proszku węgla i pochować go w wilgotnym piasku po dwóch dniach podvyalivaniya. Po pięciu lub sześciu miesięcy od łodygi opracuje młodych roślin. Potem starannie przeszczepione w przygotowanej puli.

Nie należy jednak oczekiwać, że szybko przejść do wzrostu – od zakorzenienia nowe miejsce czasami zajmuje od sześciu do ośmiu tygodni.

Przy wyjeździe, należy pamiętać, że Zamioculcas wytwarza trujący sok, więc śledzić wszystkie czynności konserwacyjnych w specjalnych rękawic, i nie zapomnij, aby umyć ręce.

Galeria zdjęć (kliknij aby powiększyć):

Share →