Angina. Leczenie

Angina. Leczenie

Zabiegi mające na celu zmniejszenie popytu Angina serca na tlen i wzrost przepływu wieńcowego. Czynniki ryzyka, które przyczyniły się do rozwoju choroby wieńcowej, należy wyeliminować jak najwięcej.

Leczenie dusznicy ataku

W przypadku ataku, pacjent powinien natychmiast zatrzymać wszystkie obciążenia podjęzykowo nitroglicerynę i zabrać. Wypowiedzenie lub znaczne zmniejszenie bólu następuje zwykle w ciągu 1 3 min. U niektórych osób nitrogliceryny wywołuje znaczny spadek ciśnienia krwi, zwłaszcza w pozycji pionowej tak, pierwszą dawkę pacjent musi leżeć. Szum w uszach i bóle głowy, zwykle mniej nasilone powtarzanych ruchów, ale czasami wciąż utrudniają leczenie.

W tych przypadkach konieczne jest zmniejszenie dawki lub razem z nitrogliceryną validolom (na przykład, w skład Votchala krople). Valodol i pastylki mentolu nie są dostatecznie aktywne, ale mogą być przydatne w przypadku związków nitrowych są przeciwwskazane (jaskra). Azotyn amylu działa szybciej niż nitrogliceryny; może on być stosowany w przypadku nitrogliceryny było dobrze tolerowane, ale nie eliminuje bólu, zwłaszcza u pacjentów z nadciśnienie tętnicze nieskomplikowany.

Długotrwałe leczenie dusznicy bolesnej

Konieczne, aby uniknąć czynników, które wywołują anginę. Optymalny tryb redukuje się do tego, że pacjent unika się stresu prowokującego dusznicy bolesnej, ale systematycznie przenoszącego obciążenie blisko niego wymiary. Pacjenta, ważne jest, aby wyjaśnić, że tylko w tym trybie, aby załadować wytrzymałość wzrośnie. W wielu przypadkach może to być leczeniem i bez leku.

Jeśli pacjent jest znane z doświadczenia, że ​​ataki są nieuniknione w niektórych okolicznościach (jedzenie, defekacji, wyjść i t.), Zanim konieczne jest podjęcie nitroglicerynę. Na ogół, najbardziej racjonalne stosowanie nitrogliceryny środkiem profilaktycznym. Valodol, gorczyca mogą być stosowane, jeżeli są skuteczne.

Podstawowe leki do leczenia systemowego niewydolności wieńcowej, długo działających azotanów (sustak, nitrosorbid i in.) I beta-adreioblokatory (proprapolol, trazikor i in.). Najbardziej skuteczne połączenie leków tych grup. Leczenie rozpoczyna się od małych dawek.

Początkowa dawka sustaka 1,3-2,6 mg 2 razy dziennie (to jest ważne, aby szybko łykać), propranolol w dawce 20 mg 3 razy dziennie. Z dobrą wytrzymałość dawkę stopniowo (co 3-4 dni), w celu zwiększenia efektu. Leczenie azotanów i beta-adrepoblokato rumu należy kontynuować przez dłuższy czas, miesiąc, i anulować te leki – stopniowo o 2 Lead.

W przypadku leczenia PA z nawracającymi atakami dusznicy bolesnej, dodatkowego stosowania nitrogliceryny. Ważnym wskaźnikiem skuteczności traktowania – zmniejszenie zapotrzebowania na nitrogliceryny.

Jeśli podasz podstawowe leki są przeciwwskazane lub źle tolerowane, nawet w małych dawkach, należy użyć Chime (0,15-0,2t / dzień). Papaweryna, no-spa może być użyteczne w połączeniu z spastyczne zjawisk dławicą piersiową w górnym odcinku przewodu pokarmowego, co może zwiększyć niewydolności wieńcowej. Leki takie jak intensain, korontin, ISOPTIN, mają drugorzędne znaczenie, a nie substytut azotanów i beta-blokerów.

Jeśli dławica jest sprowokowany przez stres, użyteczne środki uspokajające. Wysokie ciśnienie krwi dodać miękkie leki hipotensyjne. Zwykle, po stopniowym spadkiem ciśnienia krwi ataki dusznicy się rzadsze lub zniknąć.

U niektórych pacjentów z efektu bradykardia protivoanginozny mają beta adrenostimulyatorov, aminofilinę. W rzadkich przypadkach, trwałe dławica, szczególnie na noc, mogą złagodzić ograniczenia ilości soli i po ostrożnym docelowego moczopędny lub glikozyd serca, nawet w przypadku braku znaczącej stagnacji.

W okresie zaostrzenia choroby niedokrwiennej serca zazwyczaj wskazuje hospitalizacji, dodatkowy system ograniczenia, powołanie leków przeciwzakrzepowych. Po poprawie antikoagulyapty stopniowo wygaszane.

Zabieg chirurgiczny może być omawiane u młodych pacjentów z zadowalającym kurczliwości serca, gdy protivoanginoznoe lek całkowicie nieskuteczne. Operacja jest wskazane angiografii wieńcowej wykazały znaczne zwężenie dużej tętnicy wieńcowej. Obecnie, najbardziej skuteczne uznawane coronary artery bypass za pomocą żylne autologiczny.

Share →