Antybiotyki na zapalenie oskrzeli dla dzieci. Jak wybrać?

Antybiotyki na zapalenie oskrzeli dla dzieci. Jak wybrać?

Zapalenie oskrzeli u dzieci – bardzo częstą chorobą. Istnieje wiele wskazówek, jak w leczeniu tej choroby. Często lekarz przepisze antybiotyki na zapalenie oskrzeli dla dzieci. Jednakże nie zawsze jest to uzasadnione. Antybiotyki – leki, które zabijają bakterie. Dlatego też, są one skuteczne tylko w tych przypadkach, w których staje się przyczyną zapalenia oskrzeli zakażenia bakteryjnego.

Jak wiadomo, zapalenie oskrzeli może być spowodowane zakażeniem wirusowym (i jest to najczęstsza przyczyna) oraz reakcje alergiczne.

Tak więc, antybiotyków oskrzeli dla dzieci nie może być stosowany jako obowiązkową składnika leczenia. Często można zaobserwować następujący obraz: lekarz przepisze lek przeciwbakteryjny „bez patrzenia”, bez żadnych analiz. Oczywiście, istnieją powody do tego podejścia.

W wielu przypadkach ten antybiotyk pomaga dzieciom w pewnym wieku. Ale antybiotyki – jest to bardzo poważne leki, które, ogólnie rzecz biorąc, powinno być używane ze względów zdrowotnych. I, aby flora upraw wrażliwość na antybiotyki, aby określić, który lek będzie naprawdę pomóc, teraz nie jest zbyt trudne.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli dzieci?

Zapalenie oskrzeli u dzieci leczonych kompleksowo, dlatego stosuje się:

 • Leczenie farmakologiczne (przeciwgorączkowe, wykrztuśne, leki mukolityczne).
 • Alkaline wdychaniu.
 • Środki do stosowania miejscowego, takie jak musztarda (temperatury ciała).
 • Masaż drenaż.
 • „Strona główna” oznacza: herbatę z malin, gorącego mleka z miodem.

Jeśli dziecko jest bardzo małe (w ciągu trzech lat), zapalenie oskrzeli, często odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze (temperatura powyżej 38 ° już mogą być niebezpieczne dla dziecka). Kiedy jesteś duszność, objawy zatrucia i konsekwentnie wysokie temperatury mogą wymagać hospitalizacji. Starsze dzieci często potrzebują tylko leżenia w łóżku przez kilka dni, zaleca się podjęcie herbat ziołowych wykrztuśne, syrop zapalenie oskrzeli, wykrztuśne, zawierających mucolytic komponentów.

Leczenie zapalenia oskrzeli u dzieci z antybiotykami

Zatem, w razie potrzeby leczenia dzieci mogą być leczone antybiotykami. Ich metoda nie przerwać innych zabiegów, jest konieczne użycie całego kompleksu.

Kiedy dziecko może być pokazany antybiotyki na zapalenie oskrzeli?

 • Temperatury powyżej 38 ° C w ciągu 3 dni
 • Duszność,
 • Ropna plwocina,
 • Wyrażone Zatrucie,
 • OB powyżej 20 mm / h, z lewej hemogram zmiany, zwiększenie liczby leukocytów.

I, oczywiście, będzie lepiej, jeśli pochodzenia bakteryjnego zapalenia oskrzeli potwierdzone plwociny.

Co antybiotyki zapalenie oskrzeli może być przypisany do dziecka?

Do leczenia zapalenia oskrzeli, że leki najczęściej używane są trzy grupy antybiotyków:

 • Penicyliny i aminopenicyliny,
 • Cefalosporyny,
 • Makrolidy.

Ampicyliny, amoksycyliny (leki penicylinowe) są skuteczne przeciwko gronkowce, paciorkowce, pneumokoki oraz innych gatunków bakterii. Jednak ich słabe strony, oraz do poprawy efektywności leczenia poprawiły. W rezultacie było wiele leków, takich jak ampicylina / sulbaktam i amoksycyliny / kwasu klawulanowego.

Są one bardzo aktywne nie tylko w powyższych bakterii, ale także Haemophilus influenzae i Moraxella katarralis ponieważ enzymy nie zostały zniszczone przez bakterie.

Wśród powszechnie stosowanych cefalosporyny cefaleksyny, cefakloru, tseforuksim cefuroksymu.

Istotną wadą tych dwóch grup leków – jest to, że często powodują reakcje alergiczne i dysbacteriosis. Poza tym, że nie przenikają do wnętrza komórki, nie jest więc skuteczne przeciwko chlamydiom i mykoplazmy.

A leki makrolidy (erytromycyna, macrofoams, rulid, sumamed) może „dostać” i tych „przebiegły” patogenów u dzieci. Są mniej prawdopodobne, aby wywołać reakcje alergiczne, są lepiej tolerowane przez jelita. Inną zaletą makrolidów – są one usuwane z organizmu nie tylko przez nerki, ale także przez krew i układ oddechowy.

Oznacza to, że pacjent oddycha przez ich płuc i oskrzeli, gdzie jest większość patogenów.

Nowoczesna farmakologia produkuje leki w różnych formach. Antybiotyk zapalenie oskrzeli u dzieci może być odpowiednie tabletki dawkowanie, w postaci roztworu do wstrzykiwań lub w innych formach.

Share →