Antybiotyki o szerokim spektrum działania: tabletki, zastrzyki, czopki

Antybiotyki o szerokim spektrum działania: tabletki, zastrzyki, czopki

21/04/14 Kategoria: Tradycyjna medycyna » Od 4 osób

Środki przeciwdrobnoustrojowe lub antybiotyków – jest specjalnie traktowany substancję. Mogą one mieć charakter warzyw, mikroorganizmów i zwierząt, i są przeznaczone do hamowania (działanie bakteriostatyczne) lub zniszczone (działanie bakteriobójcze) niektóre drobnoustroje. Większość antybiotyków odkryte w XIX wieku, w 1929 roku. I ten pierwszy antybiotyk, teraz znana – penicylinę.

Od preparatów przeciwbakteryjnych na podstawie tych związków skutecznie stosowane w medycynie do leczenia różnych chorób powodowanych przez patogenne mikroorganizmy. Popularne antybiotyki o szerokim spektrum działania tabletki, zastrzyki, czopki, – bardzo często stosowane w nowoczesnej medycyny. Przyjrzyjmy się każdej z tych form dawkowania bardziej szczegółowo:

Antybiotyk pigułki

Tabletki mają stałą postać leku ma określoną dawkę.

Skład tabletki zwykle zawierają jeden lub więcej różnych leków.

Niektóre antybiotyki są dostępne w postaci tabletek. Obejmują one, na przykład, pewne penicyliny metronidozol. Przedstawione również w postaci tabletek makrolidów, zwłaszcza – erytromycyna, oleandomycyna i eritsiklin.

Nawet w postaci tabletek można nabyć w aptece i innych antybiotyków tetracyklinowych.

Wady. zależy od warunków stosowania przewodu żołądkowo-jelitowego, nie można wykluczyć błędów dawkowania.

Przedsiębiorcy. bezbolesna aplikacja nie trudne do wykorzystania w trakcie leczenia.

Rozwiązania dla iniekcji

Antybiotyk rozwiązanie – ciekła postać dawkowania leków. Ta forma jest otrzymywany przez rozpuszczanie w cieczy wodnej opartej na jednym lub więcej substancji leczniczych. Zastosuj te rozwiązania do wstrzykiwań.

Również rozwiązania stosowane miejscowo, a czasem w środku.

Wady. wtrysku – bolesne procedury i trzeba mieć pewne umiejętności jej realizacji.

Przedsiębiorcy. Zdolność do tworzenia podskórne urządzenie depot. Antybiotyki o szerokim spektrum działania, zastrzyki dostarczany do organizmu poprzez wstrzyknięcie drogą iniekcji dożylnych lub domięśniowych, bardzo szybko zatęża krwi pacjenta, szybko zacznie na wpływu.

Świece i krople

Świece (czopki) – lek stałą konsystencję, łatwo topi się pod wpływem temperatury ciała. Antybiotyki o szerokim spektrum działania, świece zawierają pewną dawkę leku. Czopki doodbytnicze, dopochwowe, a także w postaci pałeczek.

Praktyczne czopki medycyna płaci duże znaczenie praktyczne.

Krople z zawartością antybiotyku stosuje się głównie w leczeniu chorób oczu, a zwłaszcza zapalenia spojówek. Antybiotyki o szerokim spektrum działania, w postaci kropelek na chloramfenikol. Nawet w postaci kropelek przedstawionym futsitalmik ofloksacyna, Neosporin, etc.

Wady. Minus jeden i tylko bardzo względne – Krople mogą być stosowane tylko do leczenia miejscowego.

Przedsiębiorcy. Nie mają ogólnoustrojowe skutki na ciele pacjenta.

Plusy i minusy stosowania antybiotyków

Jest zrozumiałe, że lek powinien być użyteczny, ale nie są szkodliwe. Ale w odniesieniu do antybiotyków, trzeba być bardzo ostrożnym. W przypadku nieprawidłowego użycia tych leków może spowodować znaczne szkody dla organizmu.

Wymieńmy niektóre z zalet i wad leczenia.

Przedsiębiorcy.

Bezsporne jest, że antybiotyki, niż nie zastąpi leczenia zakażeń bakteryjnych. Są one zawsze przewidziany do leczenia zapalenia płuc, ból gardła, zapalenie opon mózgowych i inne choroby. Jednak, gdy grypa jest, aby używać takiego leku jest bezużyteczne – antybiotyki są bezsilni wobec wirusów. Ale tu powikłań grypy i innych chorób wirusowych, gdy są połączone przez infekcje bakteryjne, można traktować środkami skutecznie przeciwbakteryjne.

Ponadto, środki przeciwbakteryjne doskonałą pracę i inne infekcje spowodowane przez, na przykład, zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, choroby weneryczne, różne stany zapalne, itp

Wady

Niestety, antybiotyki może zniszczyć nie tylko chorobotwórcze, ale również użyteczne mikroflorę, powodując często dysbacteriosis. Dlatego też, w tym samym czasie z tych leków, lekarze przepisują probiotyki przywrócić mikroflorę.

Bardzo często, leki przeciwbakteryjne powodować objawy alergii mają skutki uboczne.

Zdarza się często, że ich stosowanie form patogennych bakterii ma wysoką odporność na konkretny lek. To może skomplikować leczenie. zarówno długie, obejmuje odbieranie wiele różnych leków.

Jak wiecie, każdy antybiotyk o szerokim spektrum działania można kupić w aptece bez przedstawienia żadnego przepisu. Ale musimy zrozumieć, że jest to bardzo poważne leki, które wpływają na wszystkich narządów i tkanek organizmu, o masie przeciwwskazań i boku. Dlatego ich samorządzie niedopuszczalne. Każda metoda leczenia powinien być przepisywany wyłącznie przez lekarza.

Niech was Bóg błogosławi!

Share →