Asfiksja

Asfiksja

Niedotlenienie u noworodków

Uduszenie – brzmi jak wyrok śmierci: straszne, straszne. Patrzysz tylko narodzonych dzieci i myślę, co to za człowiek, mały i bezbronny. I widzisz, jak ten mały organizm walczy o życie, o prawo do istnienia na tej planecie.

Tak więc, efekty zamartwicy często tragiczne. Jednak z właściwego i pogotowia usług, wykwalifikowanej opieki neonatologicznej leczenia, a szczególną uwagę na jego zdrowie w przyszłości, zdolność do odzyskania ciała.

Co to jest niedotlenienie i jego przyczyny

Uduszenie – pogwałcenie układu oddechowego, co spowodowało u dziecka występuje niedotlenienia. Schorzenie to jest na dwa podstawowe typy: występujące przy urodzeniu i wtórne – i przedstawiono w pierwszych minutach, czas życia dziecka.

Przyczyny choroby – jest mnóstwo. Niedotlenienie występuje u noworodków (narodziny uduszenie to inna nazwa) istniejącego zakażenia u matki. Trudności w oddychaniu noworodka jest wynikiem zablokowania śluzu w drogach oddechowych, i na początku pobierania płynu owodniowego, który doprowadził do niedotlenienia. Ponadto, niedotlenienie płodu i noworodków może wiązać się z poważnymi chorobami matki (cukrzyca, choroby serca, wątroby, choroby układu oddechowego).

Wśród przyczyn jest również obchodzony późno toksykozę mojej matki (zatrucie ciążowe, preeklamsiya), ciężkie i długotrwałe pracy, oddział lub naruszania integralności łożyska, pępowiny splątania przewodu. oferując ciąży lub odwrotnie wczesnego pęknięcia błon i ciąży przedwczesnego, biorąc w ostatnich dniach ciąży niektórych leków w dużych dawkach.

Jak widać, powodów – jest mnóstwo. To patologia, jak i noworodka (uduszenia Szczególnie przerażający) – Dziś nie jest rzadkością. Dlatego kobiety w ciąży powinny ściśle monitorować ich stan, a w przypadku najmniejszego niedyspozycji do lekarza.

Samoleczenie lub choroby odbywa się bez interwencji wykwalifikowanego lekarza, może prowadzić do poważnych wyników i nie zawsze przyjemne rozwiązanie problemu.

Jeśli zdiagnozowano – uduszenie

Bez względu na to, co przyczyną uduszenia, noworodkowy ciało natychmiast reaguje na tej patologii i natychmiast odbudowana. Disturbed ośrodkowego układu nerwowego, nie jest to usterka mózgu procesy metaboliczne są zakończone. Cierpi na serce i wątrobę i nerki i mózgu.

Zgrubienie krwi prowadzi do pogorszenia mięśnia sercowego. Takie problemy w organach wewnętrznych może spowodować obrzęk, krwawienie w tkankach.

Oceny stopnia Asphyxia Apgar. W zależności od sposobu wykonany pierwszy oddech dziecka, które jest tchnienie życia w pierwszej minucie, kolor skóry i krzyk z nim (lub słaby dzwoni głośno) lekarze są narażone punkty. Każdy punkt odpowiada określonej ocenie nasilenia uduszenia.

Korzystny wynik uduszenia w dużej mierze zależy od tego, jak to było prowadzone leczenie i rehabilitację. Wpływa również na czas trwania głód tlenowy. Takie dzieci zaraz po urodzeniu wymagają resuscytacji. Praca rozpoczyna się Resuscytacji na sali porodowej. Dzięki specjalnej dróg oddechowych ssania śluzu dziecka zwolnionej z pępowiny, dziecko jest ogrzewany.

Jeżeli oddech nie jest przywrócona, noworodek jest podłączony do respiratora. Wentylacja występuje aż skóra zyskuje naturalny kolor różowy, a oddech staje się równa (częstość akcji serca wynosi nie mniej niż 100 na minutę). Jeżeli w ciągu 20 minut spontanicznego oddychania nie jest przywrócona, dziecko się nie natchnienie, resuscytacja jest bezcelowe.

Zdrowe dziecko odzwyczajania występuje w ciągu 1 minuty po urodzeniu.

W wielu dzieci uduszony, nie drgawki, niepokój, zaburzenia ruchowe, zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Opieka nad dziećmi uduszony

Biorąc pod uwagę fakt, że uduszenie niemowląt zakłócone na centralny układ nerwowy, należy ściśle przestrzegać wszystkich lekarza. Ważne do pielęgnacji dziecka. Kompletny odpoczynku i uwagi.

Zazwyczaj dzieci z niedotlenienia umieszczono w inkubatorze lub namiotu, w którym dostarczany jest tlen.

Po wypisaniu ze szpitala, dziecko powinno być regularnie pokazują, neurologa i pediatry. Dalsze leczenie, rehabilitacja zależy tylko od diagnozy (jeśli takie istnieją) i objawy. Łagodne zaburzenia bezdechu w ciele nie może być ono. I w tym przypadku wystarczy rodziny do życia w pokoju.

W większości z tych dzieci nawet przeciwwskazania do szczepień rutynowych nie jest.

Należy pamiętać, że jeśli asphyxia umieszczono szkodliwy wpływ na dziecko będzie widoczne w ciągu pierwszych dni po urodzeniu.

Share →