Astygmatyzm. Co to jest, że

Astygmatyzm. Co to jest, że

Umieść kursor myszy nad obrazem

Co to jest astygmatyzm wyjaśnić (a także prawidłowe jak) jest trudne. Astygmatyzm – jedna z najczęstszych przyczyn słabym wzrokiem. Często w połączeniu z krótkowzrocznością astygmatyzm ( krótkowzroczny astygmatyzm ) Lub nadwzroczność ( nadwzrocznych astygmatyzm ).

Astygmatyzm po łacinie – brak (ogniskowej) pkt. Astygmatyzm jest spowodowane przez nieregularne (niesferycznej) kształtu rogówki (rzadko – soczewki). U zdrowych rogówki i soczewki oka ma gładką powierzchnię sferyczną. W astygmatyzm ich kulistość zagrożona. Ma różne wygięcia w różnych kierunkach.

Odpowiednio, gdy astygmatyzm w różnych południków powierzchni rogówki różną moc refrakcyjną i obrazu obiektu przez przepuszczanie promieni światła przez taki rogówki uzyskane ze zniekształceniem. Niektóre części obrazu mogą być skoncentrowane na siatkówce, z drugiej – "na" lub "przed" jest (są bardziej skomplikowane przypadki). W rezultacie, zamiast normalnego człowieka widzi zniekształcony obraz, w którym niektóre linie są wyraźne, podczas gdy inni – niewyraźne. Pomysł ten można uzyskać, jeśli spojrzeć na jego zniekształconym odbiciem w owalnym łyżeczką.

Podobny obraz zniekształcony jest utworzona na astygmatyzm na siatkówce.

Specjaliści odróżnić rogówki i astygmatyzm soczewkowy. Jednak efekt astygmatyzmu rogówkowego widzenia przed obiektywem, ponieważ rogówka jest duża zdolność załamującą. Różnica w łamaniu najsilniejszych i najsłabszych meridianów charakteryzuje wielkość astygmatyzmu w dioptrii.

Kierunek południków będzie charakteryzowała osi astygmatyzmu, wyrażoną w stopniach.

Share →