Astygmatyzm jest?

Astygmatyzm jest?

Astygmatyzm – specjalny rodzaj konstrukcji optycznej oka. Astygmatyzm jest najczęściej z powodu niewłaściwie krzywizny rogówki: przednia powierzchnia jej powierzchnia nie jest świecie, gdzie wszystkie promienie są równe, a segment obracającym elipsoidy, w których każdy ma promień jego długości, a więc specjalne refrakcji różny od leżącego w pobliżu południka. W astygmatyzm w jednym oku połączonych efektów krótkowzroczności, dalekowzroczności i normalnego widzenia.

Przyczyną astygmatyzmu

Choroba najczęściej wrodzone dziedziczne, ale może być wynikiem zabiegów chirurgicznych lub uraz oka.

Obrazy obiektów z astygmatyzmem rozmyte, czasem niewyraźne, proste linie są zakrzywione. Oprócz wad wzroku, astygmatyzm jest zwykle towarzyszy szybkie zmęczenie oczu, zmniejszonej widzenia, bóle głowy

Co wyjaśniono astygmatyzm (jak również stały) jest trudne. Astygmatyzm występuje z powodu nieprawidłowego (nie sferycznej) kształtu rogówki (rzadko – soczewki). W astygmatyzm, niektóre części obrazu mogą być skoncentrowane na siatkówce, inne – za lub przed nim (są bardziej skomplikowane przypadki). W wyniku tego, osoba widzi zniekształcony obraz. Pomysł ten można uzyskać, jeśli spojrzeć na jego zniekształconym odbiciem w owalnym łyżeczką.

Same zniekształcony obraz tworzy się astygmatyzm na siatkówce. Ale choć obraz z astygmatyzmem mogą być rozmyte i niejasne, osoba zwykle nie jest świadoma tego zniekształcenia, więc mózg "poprawki" jej postrzeganie. Do korekcji astygmatyzmu rogówkowego jest konieczne, aby załamującą rogówki same w różnych punktach "zebranie" Obraz w danym obszarze siatkówki. Dość często, astygmatyzm towarzyszy krótkowzroczności i nadwzroczności.

Astygmatyzm bez korekcji wzroku może powodować bóle głowy i ból w oczach.

Astygmatyzm jest trudny do rozwiązania, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, zez, a w 90% przypadków, nawet zaćmy aż dojrzeje. W oku ma 6 zakrojone mięśni przy pomocy specjalnego niektórych grup mięśni oka, w zależności od typu choroby może poprawić widzenie nawet do 100, 200 i 500% dzieci w okresie od jednego tygodnia do trzech tygodni.

Share →