Badanie ginekologiczne dziewcząt i kobiet

Badanie ginekologiczne dziewcząt i kobiet

Badanie ginekologiczne – kompletne fizyczne badanie narządów miednicy kobiety lekarza. Badanie ginekologiczne pomaga lekarze analizują położenie i rozmiar pochwy, szyjki macicy, macicy i jajników. Jest to ważny element profilaktyki zdrowotnej dla wszystkich dorosłych kobiet.

Badanie ginekologiczne jest wykonywana w celu określenia niektórych nowotworów w ich początkowym stadium, infekcje, choroby przenoszone drogą płciową lub innych problemów z układem rozrodczym.

 

. prawa, ponieważ określa aborcji w Stanach Zjednoczonych, zmieniane i przemieszczane im bliżej ciąży, w którym płód staje się nieopłacalne. Recenzja w Ginekologia   Ginekologia jest powszechnie uważany jako zawód konsultanta. W niektórych krajach, kobieta musi najpierw udać się do lekarza ogólnego.

Powody, dla których badania ginekologicznego

Badanie ginekologiczne mogą być wykonywane:

 • W ramach regularnej badania lekarskiego kobiet. Podczas egzaminu miednicy mogą być wykonywane cytologiczne.
 • Do określania zakażenia pochwy, takich jak kandydoza, a waginozy bakteryjnej.
 • Aby pomóc w identyfikacji chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, opryszczka. rzęsistkowicy lub wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).
 • Aby pomóc ustalić przyczynę krwawienia z niejasnym macicy.
 • Aby ocenić patologii miednicy, takich jak Mięśniaki macicy, torbiele jajników lub wypadanie macicy.
 • Dla określenia szacunków bóle brzucha i miednicy.
 • Przed sposobu powoływania kontroli urodzeń (antykoncepcja).

  Niektóre metody antykoncepcji, takie jak membrany lub wkładki wewnątrzmacicznej wymagają egzaminu miednicy, aby upewnić się, że urządzenie jest prawidłowo dopasowane.

 • Aby zebrać dowody w przypadkach domniemanego molestowania seksualnego.

Przygotowanie do egzaminu miednicy

Przed badaniem ginekologicznym:

 • Spróbuj zaplanować kontrolę, gdy nie masz miesiączki, jak krew może zakłócać wyniki rozmazu cytologicznego. Ale jeśli pojawiają się ponownie wzrosła upławy lub ból w miednicy, badanie miednicy mogą być przeprowadzane w okresie menstruacji.
 • Nie należy korzystać z prysznica, tampony, preparaty dopochwowe, aerozole lub proszki, co najmniej 24 godziny.
 • Nie seks na 24 godziny przed badaniem, jeśli masz zaburzenia upławy.

Na początku recepcji, należy poinformować lekarza:

 • Jeśli jesteś w ciąży lub może być w ciąży.
 • Jeśli masz swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk, wrzodów, nietypowy zapach lub zwiększone upławy i inne objawy. Jeśli wykonywać regularne niezależne opinie pochwy, wszelkie zmiany, które zostały zauważone, omówić z lekarzem.
 • W przypadku korzystania z metody antykoncepcji.
 • Jeśli jest to Twoja pierwsza egzaminu miednicy.
 • Pierwszy dzień ostatniego cyklu i jak długo cykl trwa.
 • Jeśli po operacji lub innych zabiegów, takich jak radioterapia wpływa pochwy, szyjki macicy i macicy.

Jeśli miałeś problemy z badania ginekologicznego w przeszłości, lub masz doświadczenie gwałtu lub wykorzystywania seksualnego, należy porozmawiać z lekarzem o swoich obaw i lęków przeglądu.

Żadne inne specjalne preparaty nie są potrzebne do egzaminu miednicy. Dla własnej wygody można opróżnić pęcherz przed badaniem.

Porozmawiaj z lekarzem na temat wszelkich problemów, które trzeba o konieczności sprawdzenia jej ryzyka, jak to zrobić, albo może oznaczać wyniki.

Jak to badanie?

Podczas egzaminu miednicy:

 • Jesteś nagi od pasa w dół. Trzeba będzie kartka papieru lub tkanina obejmujące miednicy.

  Jeśli przejdzie badania doroczne, to być może trzeba będzie całkowicie rozebrać, tak, że lekarz może także zrobić badanie piersi.

 • Będziesz leżeć na plecach na stole badania z nogami podniesionymi, wspieranych przez strzemion. Pozwala to lekarzowi na zbadanie zewnętrznych kobiecych narządów płciowych, układu moczowego, pochwy i innych narządów rozrodczych. Być może chcesz nosić skarpetki, aby się ogrzać stopy, podczas gdy są one w strzemionach.

 • Wyrzuty ciała będzie zasłona dla komunikacji w trakcie procedury. Lekarz może używać lampy w czasie badania, ale można poprosić o lustrze, jeśli chcesz oglądać, jak badanie jest prowadzone.

Pielęgniarka lub asystent może pozostać w biurze z tobą w trakcie kontroli. Można również wymaga obecności partnera lub przyjaciela.

Zewnętrzne badanie miednicy

Podczas egzaminu zewnętrznego, lekarza:

 • Sprawdź, sromu i pochwy otwór na znaki zaczerwienienie, podrażnienie, wyładowania, cysty, brodawki narządów płciowych i innych anormalnych warunkach.
 • Sprawdź wewnątrz pochwy za pomocą palec w rękawiczce w obecności torbieli lub wyładowczych ropne Bartholin gruczołów.
 • Ostrożnie włóż lusterko do pochwy. Lustro popycha ściany pochwy, co pozwala na zbadanie wewnętrznej części i szyjki macicy. Lustro może być z tworzywa sztucznego lub metalu i może być ogrzewany z ciepłą wodą lub smarowane smarem pochwy (np, KY Jelly).

 • Sprawdź ściany pochwy i szyjki macicy pod kątem uszkodzeń, nowotwory, zapalenia, nietypowe wyładowania, odbarwienia.

Jeśli do testu Pap, lekarz za pomocą małego pędzelka lub drewnianą łopatką delikatnie zebrać próbki komórek z szyjki macicy. Po pobierania próbek, mogą być małe plamienie lub krwawienie. Próbka śluzu szyjkowego można również uzyskać za pomocą wacika i przetestowane na obecność zakażenia, choroby przenoszone drogą płciową, takich jak rzeżączka, chlamydia.

Oburęczny ocena

Badanie jest zwykle wykonywane jako część egzaminu miednicy. Lekarz wstawienie jednego lub dwóch palców w rękawiczkach z jednej strony do pochwy, a z drugiej strony jest umieszczony w dolnej części brzucha. Kliknąć na brzuchu i ruchomych palców na wewnętrznej pochwy, lekarz może zlokalizowania i określenia wielkości, kształtu i konsystencji macicy i jajników.

Można również określić jakiekolwiek nietypowe nowotwory, ból i ból.

Odbytniczo badanie miednicy

W tym przeglądzie, lekarz wprowadza palec do odbytu i jeden w pochwie. To pomaga lekarzowi do oceny jajników i macicy powodu. Badanie to nie odbywa się zawsze w ramach egzaminu miednicy.

Wszystko badanie ginekologiczne trwa około 10 minut. Po wypełnieniu ankiety, będziesz mieć ręcznik lub szmatkę do wycierania powierzchni pochwy i usunięcia wszelkich wynikających z kontroli absolutorium. Wtedy będzie można umieścić na.

Niektóre wyniki badania mogą być dostępne natychmiast, ale wymaz z szyjki macicy może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Czując w procedurze

Badanie ginekologiczne jest najbardziej wygodne, jeśli jesteś lekarzem i zrelaksowany podczas procedury. Oddychając głęboko i łatwo rozmawiać z lekarzem, może pomóc się zrelaksować. Staraj się nie wstrzymywać oddechu lub męczy mięśnie.

Możesz czuć lekki nacisk lub lekki dyskomfort, gdy wziernik jest włożona do pochwy. Spróbuj się zrelaksować nogi i biodra, jak najwięcej jak można. Możesz odczuwać ból lub podrażnienie, szczególnie jeśli masz infekcję pochwy. Jeśli używasz lustro metaliczny, można poczuć zimno i surowość metalu.

Lusterko może być ogrzewana w wodzie lub smarowane smarem pochwy przykład, KY pszczelego, po czym wprowadza się do pochwy.

Gdy oburęczny część przeglądu, możemy poczuć nieprzyjemne uczucie ciśnienia lub niewielkim ukłucie, gdy lekarz czuje jajniki. Możesz czuć lekką kompresję, gdy Badanie cytologiczne. Należy poinformować lekarza, jeśli jakakolwiek część przeglądu powoduje ból.

Gdy odbytniczo Ponieważ może czujesz, jeśli masz zamiar wykonać defekacji, gdy lekarz ma palca z odbytnicy. Jest to normalne uczucie, które trwa kilka sekund. Możesz mieć niewielką ilość krwawienie lub krwawienie po badaniu.

Zagrożenia badanie ginekologiczne

Brak ryzyka związanego z badania ginekologicznego.

Share →