Badanie narządów przedsionkowych

Badanie narządów przedsionkowych

Potrzebne jest badanie aparatu przedsionkowego do określenia przydatności danej osoby do wykonywania określonych czynności zawodowych, a także w celu określenia charakteru, zakresu i przyczyn zaburzeń przedsionkowych, ujawniła szereg chorób ucha wewnętrznego i niektórych chorób mózgu.

Po przesłuchaniu, pacjent, zwracają uwagę na cały zespół składający się z autonomicznych, czuciowych i somatoanimalnih manifestacji. Konieczne jest, aby znaleźć się przyczyną takiego naruszenia czy są one połączone z położeniem ciała pacjenta i czy towarzyszy ból brzucha, wzdęcia i innych charakterystycznych zmian patologicznych objawów przewodu pokarmowego.

Ważne dla różnicowania jest fakt, że podczas wymiotów wewnętrzna choroby błędnika (EAR) oraz choroby mózgu nie przynoszą ulgę i nie jest związana ze spożycia.

Przez ruchowych obejmować zawroty głowy, które dla wielu różnych chorób, często subiektywne odczucie chorego. Ważne, żeby odróżnić fakt należy uznać kierunkowe i zawroty głowy w chorobach ucha wewnętrznego i móżdżku i wzmocnienia jego zmiennych w pozycji głowy.

Gdy zawroty głowy w różnych innych schorzeń pacjent nie może określić kierunek zawroty głowy, ale czuje, że jako nieoznaczony.

W somatoanimalnim objawów należą brak koordynacji, zaburzenia statyki i kinetyki wyglądu oczopląsu.

Należy wyraźnie odróżnić błędnika są zaburzenia obwodowego układu nerwowego, uszkodzenia móżdżku, są choroby ośrodkowego układu nerwowego. Diagnostyka różnicowa jest przeprowadzana przez serię testów koordynacyjnych: postawy, chodu Romberga niewidomych i lędźwiowej, badania palcem nosa, adiadohokinez. Zróżnicowanie jest zakończone badania oczopląsu, co jest ważne, aby określić, czy jest oczopląs jest stałe lub czasowe.

Sprężarki (przetoki) Test dotyczy pneumatyczny próbek. Normalnie, w rozrzedzonym powietrzu zagęszczania lub w słuchowego zewnętrznego, uzyskuje się za pomocą lejka powietrza Siegel lub dotyk palcem skrawka, osoba nie pojawi się zawroty głowy, oczopląs, nudności (test negatywny). W obecności przetoki lub przetoki w labiryncie wewnętrznych kości ucha pacjenta oznacza patologicznego procesu nie są wyżej wymienione łamanie.

To oznacza pozytywny próbki przetoki.

Jeśli badania i nie ma testu skarg przetoki jest ujemny, a następnie przejście do komisji lekarskiej do profesjonalnej selekcji do pracy związanej ze zwiększonym obciążeniu aparatu przedsionkowego (na przykład operacje lotnicze, nawigacja, pracy na wysokości, itd), to powinny być badane Za pomocą specjalnego krzesła Barani.

Mając to krzesło może przeprowadzić szereg obrotową próbek, które tworzy zwiększone ciśnienie na urządzeniu przedsionkowego w temacie i powodować całą złożoną autonomicznych, zmysłowe i somatoanimalnih reakcje (od 0 stopni do III). Na podstawie uzyskanego stopnia reakcji oraz poruszono kwestię testu wstępnego dla wybranego stanowiska.

Istnieje kilka rodzajów próbek obrotowych, takie jak próbki klasycznego Barani, kiedy prowadzi się dziesięć obrotów w jednym kierunku, przez 20 sekund; Otolit próbka Voyachek (RR) lub próbki z podwójnym obrotu, w wyroku z funkcji aparatu otolit, razem z badaniami na chetirehshtangovih huśtawka Khilovo daje wskazanie stanu funkcjonalnego przedsionku. Obecnie jednak ogólnej oceny aparatu przedsionkowego jest zalecana w warunkach ambulatoryjnych ustawienie podwójne próbki obrotowej (Voyachek), która pozwala na połączenie stymulacji przedsionka i kanałów półkolistych i dać wystarczająco obiektywne wnioski o funkcji układu przedsionkowego jako całości.

Test ten prowadzi się w następujący sposób: Test oczy zamknięte obracany Barany fotela w położeniu złożonym na tułowiu 90 ° 5 razy w jednym kierunku z prędkością 1 obrót na dwie sekundy. Następnie, po zatrzymaniu krzesło, zaproponował, aby otworzyć oczy i wyprostował się, dotykając tyłu głowy na rączce wózka. Zgodnie z wynikami reakcji autonomicznych (BP) i kierowania ochronny (GS), które mierzy się w połączeniu z ewentualnym późniejszym przejściu testu w prostej linii i oczopląs, ocenia się wyniki, określenie stopnia reakcji po rotacji.

W przypadku braku objawów po obrotowych badanego dostaje 0 stopni. Gdy źle zdefiniowanych form reakcji po obrotowa jest oceniany jako stopnia I. Gdy wyrażone objawy autonomiczne odpowiedzi i zwierząt powinny być oceniane jako II stopnia, a na końcu, ekstremalne nasilenia objawów w postaci upadku obrotowej, po upadku, wymioty ocenił, klasy III.

Dla chorych z stymulacji przedsionkowej aparatury próby rotacyjne w fotelu Barany niedopuszczalny ze względu na ich charakter, a gruba, nie jest możliwe do zbadania każdego ucha oddzielnie.

Służyć temu celowi kaloryczne testy, opiera się na stosowaniu ciepłej lub zimnej wody, która jest wprowadzana do kanału słuchowego, a z kolei powoduje, że reakcje ze strony Śródchłonka. Przejawia się to podrażnienie receptorów obwodowych narządów przedsionkowych i wyglądu oczopląs pacjenta. Podczas klasycznych testach kaloryczne powinny być podawane strzykawką Janet ciepło (43 ° C) lub niskich (20 ° C), 200 ml wody, po pierwsze w zdrowym ucha pewnego czasu istniała oczopląs (w sekundach).

Następnie, trzymając ucho chorej próbki, które nie powinny być wprowadzane do wody i antyseptyczne rozwiązaniu różnica jest brany pod uwagę w czasie trwania oczopląs porównaniu ze zdrową ucho, które może wskazywać, że etap wzbudzania lub hamowanie etapie labiryntu. Nieobecność oczopląs podczas kalorii testów w chorym ucha wskazuje śmierć komórek czuciowych narządów przedsionkowych.

Przychodnie są obecnie coraz częściej stosowane w małych porcjach kalorizatsii Kobrakov próbka, po włożeniu do ucha 20 ml wody w temperaturze 20-27 ° C, lub Test kaloryczne powietrza, gdy ucho przez wąż podawane ciepłe lub zimne powietrze. Wynik uważa się za ten sam sposób.

B. Petryakov

«Badanie narządów przedsionkowych» Artykuł z chorób laryngologicznych

Czytaj także w tym dziale:

Share →