Bardziej niebezpieczne obrzęk w ciąży?

Bardziej niebezpieczne obrzęk w ciąży?

Najprostszym sposobem, aby rozpoznać obrzęk – kliknij na obrz pozycji palca przez dwadzieścia sekund. Jeśli pozostanie wgłębienie, że długo nie jest wygładzony, jest obrzęk. Obrzęk jest uważany za jeden z trzech głównych objawów późnej zatrucia ciążowego lub stanu przedrzucawkowego. (. Pozostałe dwa – wysokie ciśnienie krwi i białka w moczu) Stan przedrzucawkowy wpływa na funkcję łożyska, a to jest jego największe niebezpieczeństwo: w edematous łożysko łamie Utero-łożyskowy przepływ krwi, co prowadzi do niedotlenienia płodu.

Toksyczność łagodne, nawet w starej nazwie obrzęk w ciąży. Obszerny fizjologiczne opuchlizna prawie zawsze mają matki, które czekają na bliźnięta lub dużego dziecka. Wszystko obrzęk związany z ciążą znikają po kilku dniach po urodzeniu. Jeśli nie, to wywołać lekarz jest w tym przypadku pożądana, jednak poddaje się w domu.

Pozostałe trzy stopnie przedrzucawkowego – ciąża nefropatia, stan przedrzucawkowy i rzucawka – napędy do natychmiastowej hospitalizacji: zagrażają one zdrowiu matki i jej nienarodzonego dziecka.

Zatrucie w późnym ciężką postać nie musi towarzyszyć obrzęk i MO dwóch innych objawów stanu przedrzucawkowego są zawsze obecne. Wzmocnienie obrzęk może nochek chorób przewlekłych, serca, tarczycy, żylaki i inne choroby, które zakłócają krążenie płynu śródmiąższowego w organizmie.

Gdzie się znajdują?

Ważne jest, że pęcznieje. Jeżeli na koniec dnia i kostki kości są jak ciężarów, to przykre, ale to jest bezpieczne, zwłaszcza gdy w pobliżu urodzenia (rosnąca macica wywiera presję na naczyniach krwionośnych i narządów wewnątrz miednicy). Gorzej, jeśli z przodu nogi puchnie (o kości).

Liio spuchnięte, obrzęk uda i przedniej ściany brzucha – powodem do poważnego niepokoju. Jeśli palec jest zbyt gęsta dla pierścienia, ale powinien być ostrzeżony. Wszystkie te objawy w połączeniu z wysokim ciśnieniem krwi i białka w moczu – podstawy do wysyłki do szpitala.

Oni zawsze oczywiste?

Trudno nie zauważyć obrzęk kostek i palców. Ale oprócz wyraźnej matki oczekującej można ukryć i obrzęk. Płynne opóźnione narządy wewnętrzne, nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu i substancji odżywczych, ale najwyraźniej jest to prawie nigdy nie widział. Cheerleaders może tylko jedno – bardzo gwałtowny i znaczny przyrost masy ciała w krótkim czasie lub nierównej nadwagi.

Mianowicie kontrola ukryty obrzęk i regularne (najlepiej – raz w tygodniu), o wadze w ciąży. Tygodniowy przyrost więcej niż 300-400 g, zwłaszcza zgodnie z rozsądną dietą, – powód do podejrzeń, ukryty obrzęk. Z tego samego celu, kobiety w ciąży są zadawane na mocz przed każdą wizytą u lekarza i należy mierzyć ciśnienie krwi.

Jak z nimi walczyć?

Wszelkie obrzęk wymaga nadzoru lekarza. Wcześniejsze położnicy doradza kobietom pić jak najmniej. Współczesna medycyna udowodniła, że ​​”tryb sucho” powoduje efekt odwrotny: spragniony organizm ma tendencję do utrzymywania cieczy za wszelką cenę.

Ciało ludzkie składa się z wody o prawie 80%, a nawet w warunkach normalnych w ciążę tej wody dodano około ośmiu litrów płynu, który odżywia tkanki i krąży w organizmie w akcji płodu, łożysku i płynu owodniowego na końcu rachunków ciąży około trzech miary.

Drink. Co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Zupa lub soczyste owoce nie są brane pod uwagę.

Dietę. Sól, przyprawy, napoje gazowane i słodycze powolne wydalanie płynów z organizmu.

Nogi do góry! Kilka razy dziennie, aby odpocząć przez 20-30 minut, leżącej z podniesionymi nogami (nad głową).

Cool. Można zrobić wannę lub umywalkę w stopach z zimną wodą, a następnie pocierać Twoje stopy twarde gąbki lub ręcznika.

Połóż się na lewym boku. Rosnąca macica nie naciska tylko na żyły miednicy i żyły głównej dolnej, na którym jest prawo (zwraca krew z kończyn).

Rusz się! Gimnastyka artystyczna jest bardzo dobra pomoc w takich przypadkach. Co godzinę robić przerwy 15 minut na siłowni i odpoczynku, szczególnie jeśli praca jest siedzący tryb życia lub, wręcz przeciwnie, musimy być długa. Przyszła mama jest przydatna chodzić.

Ale nie dalekobieżnych dla kobiet w ciąży: nogi nie powinny się zmęczony.

Umów dni postu. Wystarczy zrobić to raz w tygodniu.

Nie słuchaj przyjaciół. Przed wystąpić receptur ludowych, należy skonsultować się z lekarzem.

Drodzy Mamo, czat na żywo na naszym forum rodzinnym. Dołącz teraz!

Share →