Bardzo przydatne kozie mleko krowie?

Bardzo przydatne kozie mleko krowie?

Nikt nie zabierze prawo naszych ludzi do wiary w cuda. Być może jest to tradycja — Wystarczy przypomnieć rosyjskie baśnie ludowe. Te same obawy cuda święta wiara w lecznicze właściwości koziego mleka.

Spróbuj dowiedzieć się, czy krowie mleko kozie była pomocna?

Kozie mleko można zastąpić piersią kobietom pierwszy rok życia

Nie. Jak mleko krowie, mleko kozie, nie nadaje się do karmienia niemowląt, z uwagi na to, że przewód pokarmowy niemowlęcia jest przystosowana tylko do fermentacji mleka ludzkiego. Jeśli karmienie piersią nie jest możliwe, wybrać dostosowany formułę. Mleka zwierzęcego mogą być stosowane tylko wtedy, gdy nie ma alternatywy, należy rozumieć, że nie zapewnia prawidłowego rozwoju i wzrostu ludzkiego niemowlęcia.

Kozie mleko pożywne krowy

Tak jestem. Średnia zawartość tłuszczu w mleku kozim jest 4%, wobec 3,2% w krowę. Białko w kozim mleku jest również wyższa niż w krowę — 3,5% do 3%. Dlatego osłabiona dzieci w wieku przedszkolnym w wioskach wciąż ODLUTOWYWANIE mleko kozie wylutowywania.

Zaleca się, aby u pacjentów z gruźlicą, jak w tej chorobie człowiek traci dużo białka, a mleko kozie to szybciej przywraca niż krowy.

Mleko kozie nie powoduje reakcji alergicznych

Nie. Alergia może rozwinąć się w każdym białka. Raz kozie mleko zawiera białko, stąd uczulenie na mleko kozie może rozwinąć. Jednak skład białka krowiego i koziego różni: w kozim mniej kazeiny, albuminy, bardziej, w rzeczywistości, jeśli ktoś ma alergię na mleko krowie, kozie coś z nim nie może być.

Ale zdarza się i odwrotnie.

Mleko kozie może pić, którzy mają niedobór laktazy

Nie. Laktoza jest obecna we wszystkich rodzajach mleka. W kozła niej tylko nieznacznie mniej niż w krowę: 4.3 kontra 4.7%. Dlatego osoby cierpiące na niedobór laktazy równie złej tolerują mleka krowiego i koziego mleka.

Mleko kozie jest bardziej przydatne w chorobach przewodu pokarmowego

Tak więc, do pewnego stopnia. Tylko dlatego, mleka koziego, ścinanie pod działaniem kwasu solnego w żołądku, tworząc luźną skrzepu mleka krowiego, a zatem szybciej i łatwiej strawne, bez powodowania objawów takich jak ciężkość w żołądku.

Kozie mleko stymuluje układ odpornościowy

Tak jestem. Ale faceci. Zawiera ona wysokie ilości immunoglobuliny, oraz naturalne środki przeciwbakteryjne. Już po upływie 10 minut dojenia numer zaczyna zmniejszać się stopniowo i po 2 dniach i po obróbce cieplnej praktycznie nie pozostają zablokowane.

Dlatego, osłabionych ludzi i pacjentów z gruźlicą starych lekarzy zaleca wylutowywania jest sparowane z mleka koziego, wlewa prosto z wymion do szkła.

Kozie mleko poprawia serca i naczyń krwionośnych

Nie da się powiedzieć na pewno. Z jednej strony, mleko kozie zawiera wiele potas i magnez, zwiększenia siły skurczowej mięśnia sercowego. Z drugiej strony w cholesterol koziego mleka trzy razy więcej niż w krowy, jest ich wiele i nasycone tłuszcze zwierzęce — Nie jest to korzystne dla zdrowia swoich sąsiadów, a co za tym idzie sercu.

Mleko kozie chroni przed osteoporozą

Nie. Wydaje się, że wysokie stężenie zjonizowanego wapnia jest powstrzymanie rozwoju osteoporozy, ale duży procent białka zwierzęcego zakwasza krew i promuje wypłukiwanie wapnia i fosforu z kości, a tym samym na mleko Wapń Metabolizm kozie nie ma wpływu, to znaczy, nie leczeniu osteoporozy.

Kozie mleko jest bezpieczniejsze krowy

Tak jestem. Krowy narażone na choroby, takie jak gruźlicę białaczki. Dla kóz nietypowe gruźlicy, brucelozy i cierpią tak samo często, jak krowy. Dlatego, surowe mleko kozie jest nieco bezpieczniejsze krowy.

Wszystko zależy od zawartości i zwierząt opieki.

Jakości mleka koziego można ocenić zapachu w przeciwieństwie do bydła

Specyficzny zapach mleka koziego, ale w dużym stopniu zależy od pokarmu zwierzęcego. Doświadczony gospodyni, karmienie kóz jabłka i marchew, mleko pozbawiony nieprzyjemnego zapachu. Na ogół jakość smaku, koloru i mleka cech fizycznych, oka, a trudna do określenia.

Obecność w mleku ołowiu i arsenu (kóz pasących się na uboczu), antybiotyki (jeśli właściciele leczono kozy od chorób zapalnych), środki dezynfekcyjne (chlor w przetwarzaniu wymienia i innych środków dezynfekujących), pestycydy (wypas na obszarach poddanych działaniu pestycydów) ujawniają tylko specjalne badania w laboratorium.

Jednego wniosku: mleko kozie nie można uznać za panaceum. I jego niezwykłe właściwości mocno przesadzone.

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Share →