Biegunka

Biegunka

Co to jest biegunka?

Biegunka – zaburzenia jelit, często towarzyszy ciekłych wodnistych stolców, które mogą mieć zanieczyszczenia zielonym, śluzu i własnym cuchnący zapach.

Biegunka u dzieci zdarza się bardzo często. Nie można wyobrazić sobie dziecko, które miałoby do 5 lat nigdy nie było luźne stolce. Zwykle biegunka nie jest to poważny problem, i zgodnie z zaleceniami medycyny dziecka może być traktowane w domu.

Biegunka u niemowląt należy podchodzić z największą powagą, ponieważ dzieci do lat 2 są zdolne do szybkiego odwodnienia.

Co powoduje biegunkę?

Biegunka spowodowana zaburzeniami błony śluzowej jelit, co prowadzi w żywności nie jest trawiona. Uszkodzenie błony śluzowej może być wywołane przez wiele przyczyn.

Najczęstszą przyczyną występowania biegunki u niemowląt, – infekcji wirusowych lub bakteryjnych, często jest spowodowane rotawirusem patogenicznych E. coli.

Ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne mogą prowadzić do zapalenia żołądka i jelita cienkiego (zapalenie żołądka i jelit), które zwykle towarzyszy gorączka, ból brzucha, wymioty i biegunkę. Zakaźne zapalenie żołądka i jelit jest bardzo zaraźliwa.

Biegunka może spowodować, że niektóre antybiotyki.

Soki owocowe zawierające sorbitol, mogą powodować biegunkę.

Objawy biegunki

Oprócz częstych rozwolnienie u dziecka mogą wystąpić inne objawy: powtarzające się wymioty, podrażnienie skóry wokół odbytu i na pośladkach jak jasnoczerwony wysypka od pieluch, pogorszenie stanu ogólnego: letarg, senność, zły humor, jedzenie odmowy, gorączka, często obfite krzesło i wielokrotne wymioty szybko doprowadzić do odwodnienia, z których każda objawy powinien znać: matka suchość skóry, która jest złożona, suchy język, zmniejszone wydzielanie śliny, odsunięcie dużej Fontanelle, rzadkie oddawanie moczu, utrata masy ciała. Jest to poważny problem, a jeśli zauważysz pojawienie się tych objawów, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga: dzieci karmione piersią mają luźne stolce żółty kolor z kwaśnym zapachu. To jest zupełnie normalne i nie jest biegunka.

CO MOŻNA ZROBIĆ DLA RODZICÓW

Sprawdź dziecko do innych objawów i starannie monitorować jego stan. Jeśli dziecko lub dziecko jedzenia i picia Cóż, niestrawność prawdopodobnie funkcjonalne, które odbędzie się na 1-2 dni z dietą. Zaproszenia mu pić dużo płynów.

Jeśli Twoje dziecko jest apatyczny, nie chce jeść, zmartwiony z powodu bólu brzucha, biegunka dołączył do wymiotów, skontaktować się z lekarzem. Uważaj na objawy odwodnienia, które mogą rozwijać się bardzo szybko.

Jeśli karmisz piersią, należy pamiętać, co jadłeś w ciągu ostatnich 2 dni. Być może zmiękczający stolec – reakcja na układu pokarmowego dziecka niektóre żywności.

Jeśli niedawno przełączane z żywności dla niemowląt do mleka krowiego, albo wprowadza nowy produkt w diecie starszych dzieci, starają się powrócić do poprzedniej diety, aby zobaczyć czy biegunka zatrzymuje.

Objawy odwodnienia

Odwodnienie następuje szybko i może prowadzić do wystąpienia objawów takich:

• letarg, senność, brak reakcji na bodźce zewnętrzne.

• Dry śluzowej języka i jamy ustnej, zmniejszenie wydzielania śliny.

• Suche i zmniejszenie elastyczności skóry.

• Jeśli nie stać łzy płacz.

• Oddawanie moczu rzadko, skoncentrowany mocz, ciemny żółty.

• Utrata masy ciała.

Po wykryciu tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Leczeniu biegunki

Biegunka jest zwykle traktowane w domu, ale w ciężkich przypadkach wymagają hospitalizacji może być.

Jeśli dziecko czuje się dobrze, organizuje mu wodę i diety herbaty o godzinie 6:00, a następnie wpisz dieta jedzenie w małych porcjach, ale często. Nie podawaj żadnych leków „biegunka”, bez zalecenia lekarza.

Jeśli objawy biegunki, wymioty dołączył pogorszone stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem. Przestań dając mu żadnych stałych pokarmów o godzinie 12:00 i zacząć pić glukozy-solankę (Regidron, Glyukosolan, Oral). Lekarz poinformuje pacjenta, jak dużo płynu dziecko powinno pić dziennie.

Zaczynają podawania mieszaniny po 12:00 podlewania. Nie należy przerywać karmienia piersią, bo mleko matki zawiera przeciwciała niezbędne.

Jeżeli stan się pogarsza, a towarzyszą objawy odwodnienia, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Pielęgnacja niemowląt i dzieci z biegunką

Dziecko lub dzieci z biegunką zwykle doświadcza letarg i złe samopoczucie, potrzebuje opieki i wielką starannością.

Odizolować dziecko od innych dzieci, jeśli biegunka jest spowodowane przez zakażenie.

Natychmiast zmienić brudne pieluszki, aby uniknąć podrażnienia skóry żrących zawartość jelita.

Jeśli karmisz piersią, nie przestawaj karmić Połóż dziecko do piersi częściej, ale nie więcej niż 5 minut.

Regularnie ważyć dziecko do rejestracji odchudzania.

Udać się do lekarza, jeśli po 48 godzinach nie poprawi się, pogorszy czy dziecko nie chce pić płynów.

Zapobieganie biegunce

Żadne środki zapobiegawcze przeciwko biegunce nie są w pełni skuteczne, ale poniżej wymienione sposoby mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego stanu;

Karmienie piersią: biegunka z powodu infekcji jest rzadkie u dzieci, które są karmione piersią, ale jeśli wystąpi, to objawy są zwykle mniej nasilone i krótkotrwałe.

Ochrona przed nietolerancją pokarmową: wprowadzenie nowych produktów pojedynczo i stopniowo przetestować ich tolerancję ciała dziecka.

Leczenie zakażeń: Wszelkie choroby zakaźne mogą powodować objawy jelita Nieleczone na czas.

Artykuły z Pediatrics sekcji na ten temat:

Zaparcie

Share →