Biżuteria z koralików

Biżuteria z koralików

W X wieku zaczęły się szklane kulki w Wenecji. W Czechach na początku mistrzów XX wieku wiał grubej rury o małej średnicy witraży, a potem wyciąć szyby na kawałki, które zostały wprowadzone w gorącym cylindrze gorącym piasku i szybko odwrócił, nadając kształt okrągły, więc zrobili paciorki i biżuteria z koralików ,

Według legendy fenickich żeglarzy zachowana które zostały podjęte z Afryki sody ładunek wylądował zaparkować na noc, ogień i oblegał ją z kawałków sody. W rano znaleźli w zgliszczach przejrzystego i stałego wlewka. Być może to dlatego, że 6000 lat temu nie było Daty szklarski.

Sztabki było szkło. Słowo "Koraliki" pochodzi od arabskiego "Busra"Co to znaczy, "fałszywe perły"

Jak zrobiłem kulki?

Koraliki informacji

Samego koraliki i biżuteria z koralików ze szkła pierwszy. Starożytny Egipt i Syria były ośrodkami przemysłu szklarskiego. Później okazało się, sztuce i Imperium Rzymskiego. W 395 roku przeniósł się do Bizancjum, a po jej upadku – w Wenecji.

Tajemnice szklarstwa nie mogą być ujawnione, a jeżeli jest to nadal sprawa, to kara powinna mieć bardzo surowe.

Aby chronić miasto przed ewentualnymi pożarami, jak szkło było niebezpieczne, w XIII wieku huta została postanowił przenieść się do wyspy Murano w Adriatyku, niedaleko samej Wenecji.

Mieszkańcy wyspy miał własne monety, ich sądów, administracji i wysłał swojego ambasadora w Wenecji. Z oczywistych powodów, Wenecja, uzyskać większe przychody z handlu i szklanych koralików, nie chciał, żeby ktokolwiek wiedział tajemnicę szklarstwa. Dlatego Senat w tym samym wieku, zakazała eksportu surowców i szkła przetworzonego. Po 2 wieku, rząd nakazał szklarska była pod nadzorem Senatu dziesięciu.

Mistrzowie otrzymali specjalny przywilej, ich córka poślubiła arystokratów.

Jednak niektórzy artyści trudno było utrzymać się na wyspie. To z tego powodu, że Senat pośpieszył z prawem zdradę i uciekł mistrzów karania.

Na koniec szklarską XVIII wieku pojawiły się w Niemczech, a opracowane w Czech. Czeskie szklane koraliki przygotowane ozdoby popiołu drzewnego, a więc to było bardziej oporni i ciężko, a jego leczenie było trudne, ale mimo to, można było użyć szlifowania i cięcia. W IX. Kijów to mały warsztat szkła.

W XII wieku. nie zaczęła produkować kolorowe szklane kulki. W zakładach, które zostały zbudowane w XVII wieku. Pracował weneckie, niemiecki i ukraińskich mistrzów. W roku 1752 z zagranicy sprowadzono ponad 2000 kilogramów koralików i ponad 20 ton szklanych paciorków.

Po przeanalizowaniu właściwości szkła, Łomonosowa otworzył fabryk, które produkują koraliki i szklane kuleczki i mozaiki. Po jego śmierci zakład został zamknięty.

Na początku ubiegłego wieku jest zroszony rękodzieła w Rosji była bardzo popularną rozrywką. Poświęcił swoje panie rekreacyjne i dziewcząt z wyższych sfer.

Kulki ze szkła

Czy to możliwe, aby dać się ponieść z kolorowych paciorków szklanych i tych wspaniałych ozdób! Materiał – bardzo wspaniałe! Ogromna liczba kolorów oraz o różnym stopniu przejrzystości szklaną kulką co uwodzicielski paletę dla większości gustów. Koraliki został skalibrowany: Naszyjnik to jeden do jednego, przędza kanalików wygładzić przechodząc ściśle średnicy. Wykonane koraliki, a jednak olbrzymie. Typy dekoracyjne metalowe koraliki szklane uzupełniające „diamenty, zwane stalowe”.

Te koraliki kurze, a nawet złota. Był uważany za popularne angielskie perełki stalowe. W Rosji, Tuła używane.

Było zróżnicowane i wybór biżuterii i akcesoriów, które mogą zakończyć Thing. Wszystkie rodzaje ościeżnic, zamki do torby i torebki, rolkach i pozostawia złocone, tłoczoną „brązu” papier.

Sprzedaj biżuteria na Newskim Prospekcie, most Kuznetsk. Około 20 trzydzieści centymetr snizok perełki składa się z jednej pętli sortowania i wolne końce włókien oznaczone uszczelnienie wosku, który gwarantuje pewną ilość materiału.

Koraliki nie można nazwać tanie biżuteria. Aby wykonać małe rzeczy, powiedzmy 5-7 kolory potrzebne jak najwięcej kontaktu. Na początku XX wieku uznano za wielki luksus zobacz trudno wpływ lepka, co wyciąć tylko 2-3 wątki.

Oznacza to, że pracował z koralikami i wiele dodatkowego materiału pozostał.

Zwykle techniką haftu haft perełek było. Na palec wyciągnął kawałek jedwabiu lub lnu, aksamitu lub mniej tiulu.

W biserschits miał swoją sztuczkę: jeśli każdy koralik uszyte oddzielnie, to jest trudne do dekoracji (szew) być tak przyzwyczajeni do szycia „w Dołącz”, czyli pierwsze koraliki nawleczone na sznurku, a następnie podłączyć go do tkaniny w innym wątku.

Uważany modne iluzja całkowicie szklane rzeczy: snizki zainwestował ściśle równolegle do siebie w rzędach. Tak więc, w pełni zamkniętego tkaniny bazowej.

Popularny myśl dziania z koralikami z hakiem lub igieł. Koraliki nawleczone pierwsze w rzędzie na długiej nici, a następnie podniesienie rangi w kolumnie po kolumnie, mistrzów były pomysłowe mozaiki. Err – oznacza zepsuć coś.

Ozdobione koralikami i oplotem z drutu.

Praca z koralików

Praca z koralików i ozdób z nią było trudne, ale w tym samym czasie przyniósł radość. Tradycje narodowe, które zostały zapisane w „Domostroi” zażądał Rosjanka nie spędzić kilka dni w bezczynności. Dla dziewczyny, która należała do klasy wyższej, handmade praca była bardzo udane rozwiązanie problemu.

Rosyjscy zroszony biżuteria rzemiosło z pierwszej połowy XIX wieku – głównie rodzaj sztuki krajowym.

Rzeczy z koralików stała się stałym elementem tak zwanej „język kochanków” – wymiany tajnych znaków, dekoracje, ręcznie robione prezenty liter,. Funkcje koraliki były rzeczy. Farba witraże nie ciemnieją, nie rysunek zniekształcone w porównaniu z życiem ludzkim wiecznych perełek.

Walentynki nastrój znajduje odzwierciedlenie w badanych paciorkami produktów w tym czasie. Serce nagrać na ołtarzach lub odpoczynku, przepojone strzałką, wśród róż i Niezapominajka. Tkana pomiędzy symbolem Wiara, Nadzieja, Miłość, Mądrość – krzyż, kotwica, serce, książki; a obok – aluzja do przemijalności wszystkich rzeczy ziemskich – nagrobek.

Śmieszne Amurchik grać wśród motyli, wykorzystać je do ich załóg lotniczych – miłość podbija duszy!

Każdy wzór ma swoje tajne znaczenie. W ogóle, zroszony biżuterię i sztukę od uważa się za bardzo intymne.

W latach 30-tych ubiegłego wieku fascynacji koralików pochodzi z wyższych warstw społeczeństwa, szerzenie wśród wylądował sądu wojewódzkiego, w miejskiej klasy średniej i biurokratycznej środowiska, między kupców i zwykłych. Koraliki przestaje być tak dopracowane. Proces demokratyzacji towarzyszy technik uproszczenia z robótek.

Materiał użyty nie jest tak wysokiej jakości, jak to jest różne środowiska społeczne i kulturowe, z których dochód jest bardziej ograniczona i mniej wypoczynek.

Szczyt popularności w latach 60. XX wieku, kiedy to młodzież chętnie ruchu hippie. Oni wiszą sobie Fenko od stóp do głów i haftowane koralikami ubrania.

Historycznie, nowy etap ma rozpocząć linkę produkcji koralików w Japonii. W 50-60s oparty duże i skuteczne (na) tego rynku, takich jak Toho i Miyuki. Obaj producenci wytwarzają koraliki jakości AAA i stale zwiększa zakres nowych modeli koralików.

W 1982 roku, firma wymyśliła całą nową Miuko rewolucyjne koraliki – cylindryczny, i nazwał go Delica. Toho nie jest gorsze od swojego konkurenta, a także produkuje tego rodzaju koraliki i zwraca mu skarby. Nowoczesne innowacje w produkcji i zarządzania umożliwia japońskie firmy do produkcji kulek i biżuteria wysokiej jakości z różnych powierzchni, która jest bardziej odporna na działanie różnych czynników.

Moda na kulkach

Otwiera się na firmy Toho w 2000 roku, które zasługuje na miejsce równych kulek świata nowa linia biżuterii z koralików nazywa Aiko,. Oprócz zwyczajowych firm japońskich produkcji kulek: krople, trójkąty, sześciokąty, kostki, magnatów.

Schemat koralików tkackich

Share →