Ból głowy leczenie. Objawy zależności od etiologii

Ból głowy leczenie. Objawy zależności od etiologii

Według Międzynarodowej Klasyfikacji 1988 ralichayut następującym rodzajów bólów głowy: migrenowe bóle głowy (migrenowe), bóle głowy z objawami i napięcia .

Migrena

Choroba ta jest znana ludzkości od ponad 3000 lat. W starożytnego Egiptu papirusy znaleźć opisy ataków migreny, a także leki na receptę stosowane w leczeniu tej choroby. Jednak ani przyczyny, ani mechanizm migreny są nadal niejasne. W większości przypadków, lekarze i pacjenci z migreną nie mieć jasne wyobrażenie o tym, jak migrena można wyleczyć; Nowoczesne leki najbardziej skutecznie złagodzić ból napadu migrenowego; czy wszyscy pacjenci z migreną powinny być traktowane i jak. Migrena jest drugim najczęstszym rodzajem pierwotnego bólu głowy po bólów głowy.

Migrenę cierpi 18% kobiet i 6% mężczyzn, 4% dzieci. Termin pochodzi od greckich migreny hemicrania i Galen zaproponowano.

Objawy migreny

Kryteria diagnostyczne migreny, które zostały zaproponowane przez Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Ból głowy w 1988 r.:

  • napadowe bóle głowy trwa od 4 do 72 godzin;
  • ból głowy, mający co najmniej dwie z następujących właściwości: przeważnie jednostronnie lokalizacji Boki przemienne. mniej jest dwustronna, pulsujący ból jest umiarkowane lub duże natężenie znaków jest niezgodny codziennych czynności zwiększa z wysiłku;
  •  musi mieć co najmniej jeden towarzyszące objawy migreny: nudności, wymioty, lekkie i Fonofobia.

Czytaj więcej na temat choroby i jej leczenie może zobacz tutaj

Objawowe bóle głowy

Ból głowy jest objawem niespecyficznym, na początkowym etapie wielu chorób i często jedyny zarzut. Według Światowej Organizacji Zdrowia Istnieje ponad 50 różnych przyczyn bólów głowy Różnorodność chorób: choroba sercowo-naczyniowa, urazowe uszkodzenie mózgu, nowotwory, choroby zakaźne, zaburzenia wewnątrzwydzielnicze, zatrucie, etc. Relacje stany neurologiczne, choroby narządów wewnętrznych i głowy bardzo złożonych i zróżnicowanych: choroby organicznej może powodować bóle głowy, postrzegany jako ból głowy jednoczesnego podstawowej i ostatecznie ból głowy mogą być mieszane i ma cechy objawowych bólów głowy podstawowych.

Lokalizacja innym głowy ból głowy, ból głowy w skroniach (dwustronne), ból głowy lokalizacji w czoło. itd.

Napięciowy ból głowy

Termin pochodzi od napięcia głowy międzynarodowej klasyfikacji bólów głowy 1988 Wcześniej lekarze używane te synonimy: ból, ból głowy z psihomiogennaya napięcia mięśni, ból głowy, stres tylko ból głowy, ból głowy, idiopatycznym zasadniczej głowy, psychogenne bóle głowy.

Rozpoznanie tego typu opiera się owy charakterystycznym obrazem klinicznym. Objawy ból głowy są nepristupoobrazny charakter z czasem trwania epizodów bólu od 30 minut do siedem dni. Wyciskanie ból, talia nie pulsujący zwykle umiarkowane natężenie. Ból nasila działanie. ale nie prowadzi do zaprzestania działania.

Lokalizacja jednostronna: czołowo-skroniowej, ciemieniowej, skroniowej, kask, kask kaptur obręcz. Ból nie pogarsza zwykłej aktywności fizycznej. Mogą towarzyszyć anoreksja, foto, Fonofobia, ale te objawy ból głowy nie zawsze występują, w przeciwieństwie do migreny.

W patogenezie bólu głowy typu napięciowego wiodącej roli zaburzeń psychicznych, wśród których najważniejszym jest depresja. Zaburzenia psychiczne są odpowiedzialne za zmianę równowagi systemów bólu i aktywność przeciwbólową w organizmie, co prowadzi do zwiększonej wrażliwości na ból. Napięcie mięśni i włókien ścięgna głowy tworzy dodatkowe źródło bólu, który jest zaangażowany w objawu.

Leczenie bólu głowy typu napięciowego i migreny

Do Leczenie typu napięciowego ból głowy, migrena stosowane w naszej klinice niefarmakologiczne bardzo skuteczna terapia: akupunktura. akupresury. terapia próżniowa. girudoterapiya. ocieplenie. gimnastyka z naciskiem na odcinku szyjnym kręgosłupa, technik czaszkowo-krzyżowej, psychoterapii i innych zabiegów. Sprawozdanie z igłami już w pierwszej sesji akupunktury powodu rozluźnienia elastycznych włókien ścięgna i mięśnie w dużej mierze zmniejsza ból. Poprawa stanu pacjentów. Fitoterapia. zaprojektowane przez naszych ekspertów, uzupełnienie leczenia migreny.

Konsolidować wyniki leczenia w naszym centrum medycyny chińskiej i tybetańskiej używane skutecznie praktyki zdrowotne: Qigong. Taiji. Zajęcia w klubie fitness «Yin i Yang »,

Share →