Ból po prawej stronie pod żebrem

Ból po prawej stronie pod żebrem

Lekarz Deryushev

Tak, ból po prawej stronie, pod żebra. Co to może być? Dlaczego jest taki ból?

Omówmy bardziej szczegółowo. Na prawej krawędzi znajduje się pod wątroby, a więc większość problemów w tym obszarze mogą być związane z tą częścią. Zapalenie wątroby jest nazywany hepatitis – są one różne – ostre i przewlekłe, wirusowe i toksyczne.

Dokładna diagnoza tylko jeden sens, oczywiście niemożliwe, ale martwi się ból w tej okolicy w połączeniu z innymi objawami – jest poważnym czujny. Jeśli mocz stał kolorach ciemnych (piwo), jeśli nie było zażółcenia skóry na twardówki oka – jest to również w przypadku problemów z wątrobą, a powód, aby zrobić test – Ta ultradźwiękowa i biochemiczne badanie krwi, etc.

Nasilenie i ból w prawym górnym kwadrancie mogą również mieć znaczenie dla problemów z dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Jest to konieczne do określenia – gdy istnieje takie bóle, nie to, czy jest on podłączony do posiłków, zwłaszcza po tłustych i smażonych potraw – jest to jedzenie może wywołać ból i zapalenie pęcherzyka żółciowego, gdy zapalenie dróg żółciowych. Dodatkowo, może przeszkadzać nudności, wymioty, wzdęcia, naruszenie stolca – Często wraz z pojawieniem biegunki. Zapalenie dróg żółciowych mogą być spowodowane przez obecność pasożytów w przewodach żółciowych, pęcherzyka żółciowego i wątroby – Jest to bardzo często opistorhoz i lamblii i choroby wywołane przez pasożyty.

Jeśli ból jest nudne, to jest konieczne, aby wykluczyć naczyniaka wątroby.

Jak również ból w lewym górnym kwadrancie – Prawo Ból może być związane z takimi chorobami jak zapalenie trzustki, tj zapalenia trzustki. Trzustki znajduje się w nadbrzuszu, a jeżeli proces zapalny rejestruje raka głowy, ból może być podawany raz w prawym górnym kwadrancie. Inne objawy zapalenia trzustki są: nudności, wymioty, gorzki smak w ustach, ból może być również noszony «Opryszczka» charakter, co jest bardzo typowe dla zapalenia trzustki.

Zapalenie dolnego prawego płuca, zwłaszcza w tych przypadkach, w których proces zapalny zaangażowanych opłucnej – ból jest zlokalizowany w prawym górnym kwadrancie, ale zwiększa się wraz z głębokim oddychaniem, kaszel i ruchy. Ponadto, choroby płuc i opłucnej przyciągnąć uwagę i ogólne objawy – gorączka, duszność lub trudności w oddychaniu, kaszel. Bóle po prawej stronie pod żebrami – tematem do dyskusji.

Innym ważnym czynnikiem jest jednym z objawów, które rozpoczyna się tej choroby znanej jako wyrostka robaczkowego. Często ból wyrostka robaczkowego na początku procesu zlokalizowanego w prawym górnym kwadrancie, a dopiero po chwili ból «krople» poniżej, a charakterystyczne staje się ból wyrostka robaczkowego w prawej pachwiny.

Nie należy zapominać, że w prawym górnym kwadrancie może dać ból związany z patologią prawej nerki, zazwyczaj w tym samym czasie jest również konieczne w celu uwzględnienia innych charakterystycznych objawów tych chorób.

Jelit, chorobę zapalną jelita, ból może przejawiać się w prawym górnym kwadrancie. I to może być objawem zakażenia jelitowe, zatrucia różnymi tym żywności i leków i innych przyczyn zapalenia jelit i jelit. Ból dwunastnicy, zapalenie dwunastnicy, zlokalizowanego zwykle w nadbrzuszu, jednak często może dać w górnej prawej ćwiartce bardziej wyraźnym «Głodny», Oznacza to, że nie jest na czczo i po ustępuje, w tym przypadku bardziej typowe nocne bólu, to jest na tych objawów, powinny zwrócić uwagę na diagnostyce różnicowej tych warunkach.

Share →