Ból w lewej stronie brzucha. Dlaczego ból po lewej stronie

Ból w lewej stronie brzucha. Dlaczego ból po lewej stronie

Jeśli pacjent skarży się, że ma ból w lewej stronie brzucha, należy wziąć pod uwagę, że żołądek – to nie jest odrębnym podmiotem, a jedynie oznaczenie anatomiczne obszar ciała. W wielu narządach wewnętrznych brzusznych, umieszczonych różnych tkanek i struktur, tak że przyczyny bólu mogą się znacznie różnić.

W każdym przypadku, gdy pacjent ma silny ból w lewej części brzucha lub w innym miejscu w jamie brzusznej, należy go zwrócić szczególną uwagę. Termin „ostry brzuch” oznacza, że ​​osoba ta musi udzielić pierwszej pomocy, aby zapobiec niebezpieczeństwu dla życia. Większość narządów jamy brzusznej pusto – jest żołądka, pęcherzyka żółciowego, jelit, narządów moczowych. Jeśli w wyniku urazu, zapalenia lub upośledzenia drożności przewodów są zatykanie narząd wewnętrzny lub, wręcz przeciwnie, jego przerwa – bez pomocy medycznej może ludzie umierają.

Niepokojące objawy – jeśli nagle powstał ostry ból w lewym boku lub w poprzek brzucha trwa dłużej niż 30 minut.

Nawet jeśli masz swój własny pomysł, dlaczego ból po lewej stronie, to lepiej, aby wyrazić je w karetce lub w szpitalu. Niektóre ostre chirurgiczne choroby brzucha wymagają natychmiastowej operacji – na przykład, perforacji żołądka.

Aby wstępnie zrozumieć, dlaczego były bóle w lewym boku, brzuchu lub miejscowy ból w innych obszarach otrzewnej, można skupić się na następujących podstawach. Żołądek można podzielić na cztery ćwiartki: prawo górnych i dolnych, lewej górnej i dolnej. Jak najszybciej zdiagnozować, dlaczego ból po lewej stronie, należy znaleźć objaw jak najdokładniej.

Tak więc, jeśli masz ból lewej strony, trzeba wyjaśnić, czy to jest w lewym górnym lub dolnym segmencie rynku brzucha po lewej.

Jeśli po lewej stronie jest chory, może to być jeden z objawów tych chorób

Ból w lewej stronie na górze. W tym segmencie brzucha zaprojektowane żołądka, śledziony, pętle jelit, trzustki, częściowo membrany.

Choroby żołądka może dać ból w lewej górnej części brzucha. Dyspepsja czynnościowa, zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka) daje ból w żołądku, towarzyszą nudności i wymioty. Zapalenie błony śluzowej żołądka może dawać leki zobojętniające sok żołądkowy humanitarnych, co zmniejsza kwasowość środowiska żołądka.

W każdym razie, postawić diagnozę i zalecić leczenie bólu żołądka, zwłaszcza jeśli czujesz się chory, lekarz może tylko.

Testy laboratoryjne, endoskopia żołądka i innych badań można wykluczyć lub potwierdzić obecność choroby, takie jak wrzód trawienny lub raka żołądka.

Rasplozhena śledziony w korpusie w pobliżu powierzchni ciała, a więc są często ból w lewej górnej części brzucha połączony z tym elementem. Jedną z funkcji śledziony – usuwanie z krwi „odpady” czerwonych krwinek. Normalną długość życia krwinek czerwonych komórek – 120 dni. Po tym okresie, śledziona przechwytuje i naraża je na zniszczenie.

Produkty rozpadu erytrocytów podać szpik kostny, w których powstawanie nowych krwinek.

Lewa strona ból po rozciągnięciu kapsułki śledziony i ciała zwiększa rozmiary. Śledziony może być narażony na pęknięcie w wyniku urazu, brzucha lub niektórych chorób zakaźnych – jak mononukleoza. Lokalizacja w pobliżu powierzchni ciała sprawia, że ​​organizm szczególnie narażone. Przy mononucleosis jest zwiększenie rozmiarów śledziony i zmiękczenia jego konsystencji, a tym samym – możliwość wzrostu pęknięcia.

Może się zdarzyć, że znacznie zwiększyła pęknięcia śledziony, nawet bez wpływów zewnętrznych. Sygnały Pęknięcie śledziony: ból brzucha, Województwo czułość śledziony, niebieskie wokół pępka z powodu nagromadzenia krwi w okolicy.

Jeśli ból w lewej górnej części segmentu brzucha, powodem może być również spowodowane przepuklina przepony. Przysłony – szeroki mięsień, który oddziela klatkę piersiową od jamy brzusznej. Konstrukcja otworu, otwór, przez który łączy przełyk do żołądka. Z osłabieniem mięśni wokół otworu przepony może zwiększyć prześwit. W tym przypadku, może się zdarzyć, że górna część żołądka wystaje z brzucha do jamy klatki piersiowej – w przeponowej przepukliny.

Choroba ta może wystąpić w podeszłym wieku. W warunkach kwaśnych zawartości żołądka może powodować ból w lewym górnym segmencie brzucha.

Ból w lewej części brzucha może wynikać z zapaleniem trzustki (zapalenie trzustki). Ponadto na ból w lewej strony rusztu żelazo daje ból w prawo i w środku części brzucha. Przyczyna leży w strukturze raka – jest przeciągany przez nadbrzuszu.

Trzustka poddanych różnej zapalenie (zapalenie trzustki), oraz raka.

Można podejrzewać, przy problemach z trzustki przez naturę bólu brzucha. Gdy ból zapalenie trzustki jest bardzo ostry, otacza i daje z tyłu, z poczuciem, że ból pochodzi od wewnątrz. Trzustki towarzyszy wysoka gorączka, nudności i wymioty.

Ryzyko choroby trzustki zwiększa się, jeśli pacjent ma już kamicy żółciowej. Sprowokować wystąpienie choroby może również szkody, choroby wirusowe, zabiegów chirurgicznych w jamie otrzewnej, steroidów, leków moczopędnych. Ryzyka zapalenia trzustki – osoby z przewlekłym alkoholizmem, paleniem tytoniu, u pacjentów z cukrzycą. astmę. zapalenie stawów, raka. W leczeniu ostrego zapalenia trzustki głównym zadaniem – aby złagodzić atak bólu i znaleźć przyczynę, które do niej doprowadziły.

Pacjenci muszą ściśle przestrzegać diety, która wyklucza tłuszcze i węglowodany, tak aby nie powodować utworzenie ataku choroby.

Jeśli pacjent skarży się na ból w lewym dolnym segmencie brzucha. przyczyny mogą być zasadniczo takie same jak ból po prawej stronie u dołu. Dodatkowe warunki, w których nie są bóle w prawej dolnej części brzucha – tego dodatku. Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego podlega natychmiastowej operacji, aby usunąć zapalenie wyrostka.

Dlatego też, w przypadku ostrego silny ból w lewej stronie dziecka lub osoby dorosłej, potrzebujesz porady ekspertów.

W przypadku wystąpienia bólu brzucha u dzieci lub dorosłych wszystkich przyczyn i jakiejkolwiek potrzebie, aby zobaczyć się z lekarzem. Leczenie może być zachowawcze, narkotyków i chirurgiczne. Lekarze, którzy leczą choroby, które powodują ból brzucha u mężczyzn lub kobiet – chirurga, gastrologa, choroby zakaźne, uraz i ginekologii.

Share →