Ból zęba mądrości: co robić?

Ból zęba mądrości: co robić?

Zęby mądrości są te zęby, które pojawiają się po wszystkich i są w tylnej części szczęki. Gdy jedzenie było bardzo szorstki i zajęło dużo energii, aby go przetworzyć. Dlatego ludzie byli potrzebni wszystkie 32 zęby.

Obecnie szczękowe ludzie nie są tak wielkie, i bardzo często zawierają one nie więcej niż 28 zębów. Jeśli wszystkie zęby są zdrowe i są na miejscu, erupcja zębów mądrości dzieje się nie jest bardzo dobra, więc nie ma odpowiednich warunków do ich powstawania i wzrostu.

Problemy z tych zębów są często, choć nie zawsze. Jeśli szczęki są na tyle duże, aby nie być zbyt wiele trudności. Poczujesz się tylko lekki dyskomfort, który odbędzie się po rosną zęby.

Aby dowiedzieć się, czy jest wystarczająco dużo miejsca na szczęki do zębów mądrości, dentystycznych rentgenowskie celu sprawdzenie stanu korzeni zębów.

Pojawiają się zęby mądrości w wieku 17 – 25 lat. Niektórzy ludzie żyją całe swoje życie bez nich. Bardzo często, ich wygląd towarzyszą ostry ból w policzkach, podnosząc temperaturę do 37-38 ° C. Ból podczas cięcia bóle, iskrzenie, czasami ostra, czasami spokojny. Jeśli zębów przedstawiono część znajduje się pod dziąseł może pęcznieć.

Bardzo często, to dlatego, że cząstki żywności gromadzić na krawędzi dziąseł, które mogą być trudne do usunięcia. Czasami może tak trwać latami. Podrażnienie staje się przewlekłe, obraz „slimy kapturem”, która wywołuje ostre zapalenie ropne.

Co zrobić w takim przypadku może być rozwiązany tylko przez specjalistę. Być może, prosta szczoteczka do zębów, lub masz do podjęcia kuracji antybiotykowej, lub usunąć wszystkie problematyczne ząb. Sam Hood lekarz może usunąć kilka minut, w znieczuleniu miejscowym, procedura jest szybka i bezbolesna. Czasami te zęby podjąć niewłaściwą pozycję i rozwijać z stoku, nawet poziomo.

Ząb mądrości może dotknąć nerw lub naciskać na swojego sąsiada, stopniowo niszcząc go. Czasami boli cięcia na ząb w policzek lub języka, powodując stan zapalny.

Co zrobić, jeśli bóle zębów mądrości? Jeśli obrzęk dziąseł jest konieczne, aby przygotować roztwór: szklankę ciepłej wody, który rozcieńczony łyżeczkę soli i sody. Sól pomoże zmniejszyć obrzęk, soda usuwa kwaśne środowisko. Przepłukać usta muszą być bardzo ostrożni, że woda zmyje te obszary, które nie mogą dostać się do zębów. Aby dobrze spłukać dostosowanych napary i wywary z różnych ziół.

Bardzo często mają działanie antyseptyczne, pomaga spowolnić stan zapalny i zmniejszyć ból. Możesz użyć wywar z ziół, rumianku dębu, szałwia, nagietek. Do ich przygotowania 2 łyżki ziela zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić na pół godziny.

Gdy ból może ogrzać dotkniętego obszaru, tak więc może się pogłębić w procesie zapalnym. Możesz pić aspirynę i należy udać się do lekarza. Lekarz określi dokładniej, co stało się w każdym przypadku, a może złagodzić ból, zrobić dokładne czyszczenie powierzchni wokół zęba może stosować antybiotyków lub postanawia, że ​​od mądrości zębów lepiej pozbyć.

Fakt, że te zęby więcej kłopotów niż pożytku. Ze względu na ich położenie dalekiego zasięgu w nich trudno dotrzeć szczoteczką do zębów, gromadzi się więc na tablicy zębów, pojawia się próchnica. Uszczelnić taki ząb jest również problematyczne, więc lekarz jest bardzo trudno dostać się do niego.

W tej chwili naukowcy udowodnili, że nie ma praktyczne zastosowanie zęby mądrości nie przynoszą. Są one uważane za przestarzałe ślad jego. W niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, są usuwane natychmiast po wybuchu.

Więc nie denerwuj się, jeśli lekarz nalega na ruchomych. Sama rozwiązać wszystkich problemów jest mało prawdopodobne, wypłukać, leki mogą dać wyniki dobre, ale krótkotrwałe.

Share →