Było czerwone plamy na skórze - co robić?

Było czerwone plamy na skórze – co robić?

Każdy z nas raz w życiu spotkałem takiego zjawiska, jak pojawienie się na skórze czerwone plamy. Czasem przyczyną tego zjawiska jest niejasny, na przykład zaczerwienienie występuje jako skutek lokalnych oparzenie lub odczuciu kłucia. Ale bardzo często czerwona plama na skórze może pojawić się bez wyraźnej przyczyny i utrzymuje się wystarczająco długo, powodując osoby do lekarza. Tylko w dermatologii jest ponad pięćdziesiąt choroby, w których jeden objaw red wysypka na skórze.

Najczęstsze przyczyny czerwone plamy na skórze, nie związane z chorobami dermatologicznymi – to choroby zakaźne i reakcje alergiczne.

Choroby zakaźne

Wraz z pojawieniem się choroby zakaźne, wysypki skórne i zwykle w połączeniu z innymi objawami (gorączka, syndromu alkoholowego zjawiska przeziębieniach). Ponadto, elementy wysypka w chorobach zakaźnych rzadko samotne, zwykle wiele zmian i mają charakterystyczny lokalizacji. Najczęstsze choroby, wraz z pojawieniem się czerwonych plam na skórze – jest ospa wietrzna. odra, zapalenie opon mózgowych, szkarlatynę.

Mniej często te skórne objawy są pierwsze oznaki początku tyfus.

Rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych pochodzenia grzybowego z ciężkimi objawami skórnymi są grzybicy. Choroba jest bardzo zaraźliwa często dotyka dzieci. Plamy na skórze, w tym choroby mają charakterystyczny wygląd.

Są czerwone, okrągłe, wyraźnie konturów, otoczony na obwodzie walca małych pęcherzyków, w środku skóry miejscu ma mniej intensywny kolor.

Jeśli skóra pojawiła się czerwone plamy, podobne do tych opisanych powyżej, lub ich ekspresja towarzyszą inne objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ te wysypki może być objawem choroby zakaźnej zakaźnej.

Alergia

Alergia wysypka może być bardzo zróżnicowany. Może to być jedna lub wiele małych spot obejmujący całą skórę pacjenta. Najczęściej obraz kliniczny przypomina skórę spalić pokrzywy, więc jest często określane jako reakcje alergiczne skóry pokrzywki.

Pokrzywka może pojawić się w wyniku upadku bezpośrednio na skórę jakichkolwiek substancji (rzadkością występowania tej reakcji przy użyciu kosmetyków). Często żywności alergia reakcja na alergeny pyłku i zwierząt wraz z pojawieniem się czerwone plamy na ciele. Jeśli alergen jest znany, należy natychmiast przestać z nim kontakt, i powstrzymać się od jedzenia przez alergeny pokarmowe (miód, czekolada, orzechy, owoce cytrusowe, owoców morza, itp). Zaleca się, aby wziąć kilka tabletek węgla aktywnego i leki przeciwhistaminowe (Tavegil, suprastin).

Pokrzywka zwykle pozostaje niezauważone przez kilka godzin, ale czasami jest tak wyraźne objawy, które mogą być wymagane do zapewnienia opieki medycznej w szpitalu.

Jeśli wygląd czerwonych plam na skórze w wyniku reakcji alergicznej towarzyszy duszność i ciężką obrzęk, należy natychmiast zadzwonić załóg ambulansów, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie życia pacjenta.

Choroby układu krążenia

Najczęściej pojawiają się czerwone plamy na skórze z zapaleniem skóry, wyprysk. liszaj zwykły przewlekły, łuszczycę i układowy toczeń rumieniowaty. Każda choroba ma swoje własne cechy i wymaga innego leczenia.

Na przykład, wyprysk zaczerwienienie towarzyszy świąd i wygląd małych pęcherzyków wypełnionych płynami, a kilka miejsc łuszczycy pojawiają się nad skórą pokryte łuszczącą się skorupę i są również towarzyszyć nieznośne swędzenie. Choroby, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, charakteryzują się jasne lokalizacji i kształtu plamki, mają kształt motyla i znajduje się najczęściej na twarzy.

Nie należy przystąpić do odwołania się do lekarza, jeśli plamy są jaskrawoczerwone, wyraźnych granic, a forma i towarzyszy swędzenie, zwłaszcza w przypadkach, gdy pojawiła się wysypka na narządach płciowych.

Zaburzeniami czynności układu autonomicznego

Wiele do czynienia z sytuacją, gdy pod wpływem stresu emocjonalnego lub podniecenia na twarzy i szyi, czerwone plamy, czasem nawet łączyć ze sobą. Sytuacja ta związana jest z zaburzeniami napięcia naczyń, naczynia włosowate skóry rozszerzają się krew podczas przypływu nierówne, co powoduje, że nie są takie jasne różowe lub czerwone plamy. Lekarstwo jest prawdopodobne, że nie, ale to pomoże zmniejszyć wygląd autonomicznych metod dysfunkcji które przyczyniają się do normalizacji napięcia naczyń (kontrastu prysznicem, ćwiczenia, wystarczająca ilość snu i odpoczynku).

Możliwe jest również wykorzystanie naturalnych leków uspokajających (nalewki waleriana lub Leonurus, Persji).

Czerwone plamy na skórze mogą być również ze względu na brak lub przeciwnie, jego nadmiar witamin w organizmie, niewyważonego odżywiania, choroby układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego, wątroby i innych narządów.

Pojawienie się wysypki skórnej, skonsultować się z lekarzem, jako „nieszkodliwe”, na pierwszy rzut oka, na miejscu może być objawem poważnej choroby, która wymaga odpowiedniego leczenia. W niektórych przypadkach, samoleczenie może nasilać choroby i prowadzić do rozprzestrzeniania się procesu.

Share →