Cechy depresji endogennej

Cechy depresji endogennej

W sensie ogólnym, depresja jest zaburzeniem sferze emocjonalnej człowieka, ma wyraźne objawy. Bardziej szczegółowa lista symptomów jest poniżej, ale teraz będziemy oznaczać tylko najbardziej podstawowe: upośledzenie umysłowe i silnika, długotrwałe i trwałe pogorszenie nastroju, a także niezdolność do doświadczania radości, nawet w najbardziej znaczącym problemem. Jak widać, jest to większym problemem niż okres smutku.

Depresja jest podzielone na kilka typów w oparciu o przyczynach powodują. Jeśli przyczyną jest poza człowiekiem, depresja nazywa „reaktywne”. Wynika to z faktu, że warunek ten występuje w reakcji na wszelkie traumatyczne wydarzenia: smutek, utrata bliskiej osoby, choroby, separacji, poważnego konfliktu, czy coś bardziej poważnego.

Co do zasady, w tym przypadku jest jasne, skąd nogi wyrastają z depresją, i nie ma pytania o to, jak ją leczyć.

Ale jest druga wersja zdarzeń podczas przyczyną depresji leży w człowieku. Nazywa się termin „depresja endogenna”. Oczywiście, stres może nasilać lub wywoływać pojawienie się choroby, ale w przyszłości, co do zasady, nie ma ścisłego związku między nim a spadek nastroju.

Przyjmuje się zatem, że powodem tego jest, w stanie równowagi chemicznej w organizmie, ale po kolei.

Hipoteza o najbardziej naukowe pochodzenia depresji jest to, że przyczyny deficytu amin biogennych dopaminy, noradrenaliny i serotoniny. Organizm wytwarza niewystarczającą ilość, i to z tego, człowiek zaczyna czuć się tak przygnębiające doświadczenie. Naukowcy uważają, że jest spotkanie ryzykiem w depresji endogennej w tych, których bliscy cierpią z niego lub inne zaburzenia psychiczne lub psycho-emocjonalnych.

Dlatego należy być szczególnie ostrożnym, jeśli należą do tej kategorii ludności.

Objawy depresji endogennej

Niestety, zbyt wiele osób wciąż nie uznają wystąpienie depresji endogennej. Są one w stanie odpisać wszystkie lata w złym nastroju, zmęczenie, lenistwo, środowiska lub problemy psychologiczne. Rzeczywiście, laika często trudno jest oddzielić prawdziwą depresję kliniczną od przypadku, gdy mężczyzna jechał sam w kącie, ale dla terapeuty jest absolutnie jasne zadanie.

Więc, jakie objawy powinny cię uważać i myśleć o bardziej drastycznych środków?

  • Odporne na złe nieuzasadnione napady nastroju, które mogą zwiększać lub zmniejszać w zależności od pory dnia i roku. Na przykład, na wiosnę i jesienią jest często w przypadku zaostrzenia. Rankiem depresji, zwykle wzrasta, a wieczorem są w wielu cierpiących na drobne pomocowych;
  • Spowolnienie aktywności i ruchu psychiki: mężczyzna powoli myśli, widzi, mówi i porusza się, zmniejszona zdolność do uwagi i koncentracji;
  • Przewlekłe zmęczenie, towarzysząca cierpiącym wszędzie;
  • Dla człowieka, charakteryzujący się poczuciem własnej winy, grzechu, poczucia amortyzację, pesymizmu i ponure perspektywy na przyszłość;
  • Zaburzenia snu i depresja są charakterystyczne dla wczesnego przebudzenia, po którym osoba absolutnie nie może spać;
  • Naruszenie apetytu: on albo zmniejszyć lub w niektórych poważnych przypadkach, całkowicie znika;
  • Ból o różnym opisie i lokalizacji, na przykład, poczucie tęsknoty, jest doświadczana jako „kamień piersi” lub głupi „skręcania” irytujące uczucie stawów, kości i mięśni w przypadku braku zaburzeń organicznych;
  • Zmniejszone poczucie własnej wartości i zwątpienia;

To, co klasyczne objawy choroby. Osoba może spędzić kilka dni, leżąc na kanapie i nie dostać się z niego. Ale nie dlatego, że jest leniwy, ale dlatego, że nie ma siły, a nawet po prostu interesujące dla świata. Jego mózg nie produkuje ani kropli przyjemności, a jego życie składa się tylko z jednego cierpienia. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy cierpią z powodu depresji endogennej są podatne na samobójstwo, ale często nie mają odwagi do niego, jak apatia zatrzymuje je.

Zaleca się zatem, że psycholodzy i psychoterapeuci pracować bardzo ostrożnie z tymi państwami, bo wielki jest ryzyko, że po ich lepiej, a ludzie czują siłę, postanawia popełnić samobójstwo.

Możesz dodać jeszcze kilka uderzeń na wykonanym zdjęciu. Jeśli mówimy o ogólnym spadkiem poziomu energii, ludzie, którzy cierpią na depresję często godzinami siedzi w mundurze pozycji „sękaty”, w pełni zanurzyć się w ich ponurego doświadczenia. Oni praktycznie niemożliwe normalne codzienne rozmowy, stale zamknięte ze względu na trudności z wyborem słów, długimi przerwami, i ogólnego braku zrozumienia „wykluczenia” ludzkiego życia.

Jego fiksacja na choroby tylko niepokojące, ponieważ nie był w stanie rozmawiać o niczym innym niż depresji i bólu Shool. I cykl rozpoczyna się, gdy osoba, z powodu jego choroby, bardziej z dala od kontaktu ze światem zewnętrznym, co dodatkowo wzmacnia swoją pozycję w tym oszustwie jest zrównoważone i długoterminowe skutki depresji endogennej.

Leczenie i terapia depresji endogennej

Depresja endogenna jest zawsze traktowane z leków przeciwdepresyjnych jest fakt. Sędzia dla siebie, że jeśli organizm ma jakieś wady, to jest konieczne do wypełnienia, zwłaszcza gdy chodzi o tak ważnych dla życia substancji jak serotoniny, dopaminy i noradrenaliny. Ale warto pamiętać, że w przypadku samodzielnego depresji (jak zresztą w przypadku innych chorób) jest niedopuszczalne wszystkie leki należy przypisać tylko psychoterapeuty lub psychiatry.

Nie należy obawiać się uzależnienia od leków, ponieważ brak odpowiedniego leczenia w tym przypadku jest znacznie bardziej niebezpieczne.

W ogóle, to pierwszą rzeczą, aby rozpocząć leczenie tej wizyty terapeuta. Gdy porównano wszystkie cechy aktualnej sytuacji i martwi, lepiej od razu zapisać się do niego. Że lekarz będzie mógł wybrać odpowiednie produkty dla Ciebie i będą zaangażowani w psychoterapii. Ich połączenie jest obecnie najskuteczniejszą bronią w walce z depresją.

To może być długa walka, ale w ten sposób tylko odłożyć decyzję, naprawdę działa. Nie fakt, że twoja dusza będzie złożyć poczucie szczęścia, ale odpowiednio dobrane psychoterapii i leków, które pomogą Ci kontrolować stan pacjenta, ale również daje poczucie wsparcia i stabilności, tak niezbędne dla każdego.

Wielu ludzi, gdy słyszą o depresji, daje jedną prostą radę: „Praca na zewnątrz i wszystko idzie.” Metoda ta, niestety, nadaje się tylko do tych, którzy jeszcze mają siłę, to znaczy, ich stan nie osiągnął bardzo poważnego. We wszystkich innych przypadkach jest to bardzo skuteczne, ponieważ jego działanie opiera się na tym samym notorycznie wszystkich chemii: uruchomić trzydzieści minut i uzyskać dobrą dawkę serotoniny. W cięższych przypadkach może przyczynić się do uruchomienia na długich dystansach i dość intensywne.

W środku wydaje się wrażenie, że znowu czuje człowiek. Jednakże, należy sprawdzić ewentualne przeciwwskazania z lekarzem.

Relaks jako metodę radzenia sobie z depresją nie jest bardzo wydajny i wszystko tak spokojnie do maksimum. Jednakże, może dać energię i zasoby, zwłaszcza jeśli połączyć je z właściwego oddychania i wizualizacji. Jedną z jego odmian jest radykalna holotropic oddech. To pomaga wejść w stan zmienionej świadomości, które w niektórych przypadkach wpływa pozytywnie na dynamikę.

Ale warto pamiętać, że zatrudnienie holotropic oddech są możliwe tylko pod okiem doświadczonego trenera certyfikowanego (nie są one wszystkie miasta) i możliwe tylko w przypadku braku dowodów. Należy zauważyć, że czasami konsekwencje są bardzo negatywne, gdy osoba znajduje się w jego podświadomości coś bardzo nieprzyjemnego.

Ale najważniejsze, że może zdziałać cuda tych ludzi. Tak, nie zdziw się, jednak, że ukochanej osoby, która zawsze zrozumieć i wspierać warto. Szkoda, ale nadal powszechne przekonanie, że depresja jest brak woli, a nie choroba. I dlatego wielu cierpień z tego zespołu odchodzi krewnych i przyjaciół. A może były to po prostu zmęczona, bo depresji osoba jest bardzo, bardzo trudne: trzeba mieć stabilną psychikę, nie angażować się w smutnym doświadczeniem, aby móc wspierać i zawsze być w pobliżu.

Na szczęście wiele osób i nie ma wystarczającej ilości co najmniej jednego, w rzeczywistości większość, a więc po prostu odwrócić się i uciec. Często leczenie są proste rozmowy, a nawet milczenie pomagają czuć, że nie jesteś sam.

Ostatni, ale nie najmniej, znaczenie, co jest potrzebne, aby być wymienione jest nadzieja. To jest coś, co świeci ogień w sercach ludzi, nawet w tych chwilach, kiedy wydaje się, że wszystko w środku jest martwy. To jest tak niesamowite i wspaniałe miejsce wydarzenia w świecie. Jest to, bez których życie nie ma sensu. Że nadzieja umiera ostatnia. Wiedz, że nawet jeśli teraz wydaje się, że całkowicie wchłaniany melancholia, życie się skończyło i nie ma ucieczki, światła przyjdzie czas, gdy depresja przychodzi i czujesz się ożywiona.

Najciemniejszą godzinę przed świtem nigdy nie zapomnę!

Share →