Cechy zapalenia ucha środkowego u dzieci

Cechy zapalenia ucha środkowego u dzieci

Trąbka słuchowa dorosłych położony niemal pionowo u dzieci — więcej poziomo. Dlatego dzieci (w szczególności osoby w wieku od sześciu miesięcy do 2,5 lat) są podatne na zapalenie ucha środkowego. Po 5 latach prawdopodobieństwo zapalenia ucha środkowego u dzieci jest znacznie zmniejszona.

Niedojrzałość układu immunologicznego dzieci Jest powodem oporności bakterii i wirusów. Dlatego, ostrego zapalenia ucha środkowego u dzieci zwykle trwa długo, z częstymi nawrotami.

Zapalenie ucha środkowego u niemowląt jest wynikiem kontaktu z płynem owodniowym ucha środkowego podczas przejścia przez kanał rodny.

Objawy zapalenia ucha środkowego u dzieci

Ponieważ noworodki nie są w stanie mówić o bólu, torturować ich, rodzice powinni ostrzegać następujące objawy:

Dziecko często budzi się w nocy, niespokojny i krzyków.

Koszulka dla niemowląt ból ucha na poduszce, wyciąga dłoń do ucha.

Dziecko odmawia ssania piersi (ból ucha i połykania jest wzmocniona poprzez zwiększenie ciśnienia w uchu środkowym).

Jak rodzice mogą pomóc dziecku zapalenie ucha?

Rodzice powinni regularnie mierzyć temperaturę dziecka i zmniejszyć gorączkę i ból mogą być podane ibuprofen. Dziecko powinno być natychmiast zabrać do lekarza, jeśli:

wypływa z ucha ropy, płynu lub krwi,

temperatura ciała wzrasta do 38,5 stopni,

dziecko nie zginać kark,

Dziecko wydaje wymiotów.

Naucz dziecko kichania – kolejce każdego nozdrza jak dmuchanie nosa, podczas gdy dwa nozdrza do wzrostu ciśnienia w nosogardzieli i zwiększone prawdopodobieństwo zainfekowania śluzu w jamie ucha środkowego.

Podczas karmienia dziecka z butelki. trzymać pod kątem 45 stopni. Paszy poziomej mogą powodować przepływ płynu z powrotem do trąbki rur. A jeśli pozwolić dziecku, aby ich własne butelki, mleko może zacząć przeciekać do ucha środkowego.

Migdałki (objaw – chrapanie) mogą przyczyniać się do rozwoju zapalenia ucha środkowego. Audiolog może podjąć decyzję, aby usunąć migdałki, które mogą być konieczne.

Staraj się chronić dziecko zimno, zwłaszcza w pierwszym roku życia. W większości przypadków zaczyna się od przeziębienia ucha środkowego.

Zazwyczaj dzieci poniżej 2 roku życia immunizowano szczepionką przeciw pneumokokom, co pomaga zapobiegać zakażeniom wywoływanym przez Streptococcus pneumoniae.

Jeżeli w ciągu 48 godzin po podaniu antybiotyku nie przechodzi ból w uchu i zmniejszenie wysoką temperaturę ciała, istnieje pilna potrzeba, aby zadzwonić do lekarza!

Jeśli epizody zapalenia ucha środkowego zbyt często (około sześć razy w roku). Twój lekarz może zalecić operację. W tym przypadku dzieci w znieczuleniu ogólnym brzmieniu pustą tubkę przez małe nacięcie w błonie bębenkowej. Pozostają one w miejscu od 2 do 12 miesięcy, a następnie spada i leczy nacięcia.

Po takiej operacji odbywa się w całej zapalenie ucha 33% pacjentów i 10% dzieci, jest nieskuteczne.

Wszystkie zapalenie ucha

Zapalenie ucha środkowego jest najbardziej nieprzyjemne chorób wieku dziecięcego. Dziecko przeżywa silny ból, a ze względu na niezdolność do mu pomóc, i strach przed konsekwencjami zapalenia ucha środkowego (utrata słuchu, itp) i jego rodziców cierpi. 17% wszystkich zakażeń w dzieciństwie zdiagnozowano zapalenie ucha środkowego (zapalenie ucha środkowego).

Zapalenie ucha dziecka – Takie jest rozpoznanie

W rzeczywistości, zapalenie ucha środkowego u dziecka – jeden z najbardziej overdiagnosed chorób dziecięcych. Pediatrzy często zdiagnozowano zapalenie ucha środkowego dziecka w przypadkach, gdy nie jest.

Jak tylko dziecko podnosi ból w uszach. Rodzice iść do lekarza natychmiast. Przyczyny obaw rodzicielskich istnieją obawy, że infekcje ucha może spowodować utratę słuchu; komplikacji zapalenia ucha środkowego może być zapalenie wyrostka sutkowatego – zapalenie błon komórek okładzinowych błonie wyrostka sutkowatego kości skroniowej (bardzo rzadko).

Dziecko może faktycznie pogorszyć słuch z powodu przewlekłego zapalenia ucha środkowego w zimie, ale wraz z nadejściem wiosny rozprawie odrestaurowany.

Ból ucha u dziecka z zapaleniem ucha

W większości przypadków ból ucha zapalenie ucha wywołane przez ciśnienie, gdy coś zakłóca odwodnienia w trąbki Eustachiusza. Powodem tego jest najczęściej infekcji. Infekcje wirusowe i bakteryjne mogą wpłynąć na zewnętrzny, ucho środkowe i wewnętrzne. Zapalenie ucha środkowego u dzieci występuje rzadko u dorosłych, wydaje się, dezorientacja, zawroty głowy i szum w uszach.

Jeśli ból ucha trwa dłużej niż 48 godzin, należy skontaktować się z lekarzem.

Ból ucha ciała obcego. Bardzo często powodują ból ucha jest swoją ciała obcego, które powoduje ból, sam lub w wyniku późniejszego zakażenia. Małe dzieci uwielbiają zajadać do uszu i nosa drobne przedmioty.

Jeśli podejrzewasz, że dziecko tkwi w jego uchu jakiś przedmiot, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Allergy jako przyczynę zapalenia ucha środkowego u dziecka

Częstą przyczyną zapalenia ucha dziecko ma alergię, który promuje większą podatność na infekcje bakteryjne. Najczęstszym alergenem – mleko krowie, może spowodować obrzęk błon śluzowych, drenaż ukarany w trąbki Eustachiusza. Gromadzi się w wyniku izolacji i prowadzą do zapalenia. Inne alergeny są pokarmy, kurz, pyłki, chlorowane baseny wodne, itp

Ucha środkowego w leczeniu przewlekłego zapalenia ucha środkowego u dziecka

Ucha środkowego przeprowadzono dla przewlekłego zapalenia ucha środkowego z wyzwoleniem płynu surowiczego. Te wydzieliny przejrzyste i obornik nie jest. Celem procedury – umożliwiając dostęp powietrza do ucha wewnętrznego, zapewnienia odpływu płynu na trąbki Eustachiusza.

Podczas zabiegu lekarz przebija błonę bębenkową i wstawia do rury polietylenowej dziura. Rurka pozostaje w uchu przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. Czasami to spada, zanim usunięty w pokoju szpitalnego. Lekarze mówią, że ucha środkowego zapobiec utracie słuchu, ale ich zatwierdzenie jest nieuzasadnione.

Wiele badań wykazało, że nieskuteczne tympanostomijnych: zakażenie ze zmianami zarówno rury drenażowej uszy włożonej do jednego z nich; uszy odzyskać niemal z tego samego rezultatu. Ucha środkowego związane z ryzykiem wielu powikłań u dziecka: prowadzi do powstawania blizn na błonę bębenkową, powodując choroby słuchu. Jeszcze bardziej absurdalne jest to, że jednym z efektów ubocznych ostrego zapalenia ucha – tympanostomijnych!

Share →