Cherdaklinsky Centralny Szpital

Cherdaklinsky Centralny Szpital

Zapobieganie zapaleniu płuc

05 lipiec 2013

Zapobieganie zapaleniu płuc

Najlepszym sposobem, aby uniknąć poważnych infekcji dróg oddechowych, takich jak pacjentów zapalenie płuc jest unikanie (jeśli to możliwe) i higienę.

Przeziębienie i grypa są rozprzestrzenia się głównie z zakażonych ludzi kaszel, kichanie lub drżenie rąk. Badania wykazały, że częste mycie rąk może zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa choroby układu oddechowego. Zawsze myj ręce przed jedzeniem i po wyjściu na zewnątrz. Zastosowanie zwykłego mydła jest wystarczająca.

Różne żele na bazie alkoholu są również skuteczne do codziennego użytku, a nawet zabić zimne wirusy.

Antybakteryjne mydła mają niewielką ochronę, zwłaszcza przed wirusami. Badania wykazały, że płyn do mycia naczyń mydło jest 100 razy bardziej skuteczne niż mydłem antybakteryjnym w zabójstwie wirusa RSV oddechowego. Roztwór do czyszczenia powierzchni, która zawiera część środka wybielającego na 10 części wody jest bardzo skuteczny w niszczeniu wirusów.

Bakterie mnożą się w szpitalach i klinikach, szczególnie na oddziałach intensywnej terapii. W służbie zdrowia jest wykonywane pielęgniarek i lekarzy, jak zmniejszyć prawdopodobieństwo przeniesienia bakterii.

Ale chyba najbardziej skutecznym sposobem na zapobieganie szczepionki zapalenie płuc. Mimo, że szczepionka nie może zapobiegać zapaleniu płuc, ale jest w stanie zapobiec poważne komplikacje, takie jak zapalenie płuc zakażenia krwi (bakteriemii) lub całym organizmie (posocznicy).

Szczepionkę pneumokokową, jest bardzo skuteczny dla dzieci i jest obecnie zalecane przez wielu specjalistów.

Istnieje ponad 30 różnych przyczyn zapalenia płuc, ale najczęstsze przyczyny to bakterie (w tym mykoplazmy) i wirusy. Według tych powodów, najbardziej popularnych typów zapalenia płuc, zakażenia bakteryjne, wirusowe i mykoplazmy.

Bakteryjne zapalenie płuc. Bakterie zapalenie płuc są obecne w gardle, ale gdy mechanizmy obronne organizmu są osłabione (na przykład z powodu choroby, starości, niedożywienia lub upośledzenia odporności), bakterie mogą rosnąć i się do płuc, pęcherzyków świeci i napełnić płuca płynem i ropą.

Wirusowe zapalenie płuc. Połowa Uważa się, że zapalenie płuc spowodowane przez wirusy, takie jak grypa, ospa wietrzna, odra i inne. Te wirusy wnikają do płuc i pomnożyć.

Mycoplasma pneumonia. Jak bakteryjne zapalenie płuc, mykoplazmy mnożenie i rozprzestrzeniania, powodując infekcję.

Objawy zapalenia płuc różnią się w zależności od rodzaju płuc i osobowości.

Bakteryjne zapalenie płuc, gdy osoba może czuć:

• dreszcze

• silny ból w klatce piersiowej

• kaszel, który produkuje rudy lub zielonkawy śluz

Share →