Choroba niedokrwienna serca (ChNS)

Choroba niedokrwienna serca (ChNS)

Choroba niedokrwienna serca (ChNS) — stan patologiczny charakteryzuje się względną lub bezwzględną zaburzenia krążenia mięśnia sercowego w wyniku naczyń wieńcowych serca. W kilku prostych słowach, serce potrzebuje więcej tlenu, niż dostaje się do krwi. Choroba niedokrwienna serca (ChNS) może wystąpić ostro (jak zawał mięśnia sercowego) i przewlekłe (nawracająca dławica piersiowa).

Zdecydowana większość (97-98%) przypadków, Choroba niedokrwienna serca (ChNS) jest wynikiem miażdżycy tętnic serca, to znaczy zwężenie światła ze względu na tak zwanych płytek miażdżycowych utworzonych w miażdżycy na wewnętrznych ściankach tętnic. W tym przypadku choroby mogą być różne, i dlatego istnieje kilka główne formy kliniczne choroby niedokrwiennej serca. To – angina pectoris, zawał mięśnia sercowego, i tak zwane mięśnia sercowego, co jest bezpośrednią konsekwencją mięśnia sercowego.

Te postacie choroby występują u pacjentów, zarówno osobno lub w połączeniu, w tym różne efekty i ich powikłania. Są to niewydolność serca, czyli redukcję funkcji pompowania mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca lub zaburzeń rytmu serca, obarczona tym samym niewydolności serca, a niekiedy nagłe zatrzymanie krążenia i niektóre inne komplikacje.

Objawy choroby

Objawem mięśnia sercowego jest uważana za angina. Kiedy człowiek doświadcza dławicy ból w klatce piersiowej. Te bóle wyciskanie, wyciskanie, są, co do zasady, w sytuacjach stresowych i zwiększonej aktywności fizycznej. Angina może być coraz częściej powtarzać.

Kiedy serce doświadcza szczep (wysiłku fizycznego lub psychicznego, zwiększenie ciśnienia), potrzebuje więcej tlenu niż zwykle. W tym momencie nie ma atak niedokrwienia mięśnia sercowego, co człowiek czuje się jak ściskanie, zgniatanie ból w klatce piersiowej lub w lewo. Zdarza się, że dławica nie nazywa tego, co oczywiste powodu, ten rodzaj ataku może się zdarzyć w nocy, charakteryzuje się silnym bólem i czasu trwania niebezpiecznej.

Krytyczna w czasie trwania ataku niedokrwienia mięśnia – 20-30 minut. Takie długo napady niebezpieczne, ponieważ po pewnym czasie w komórkach mięśnia sercowego w matryce i jest inny przejawem klinicznym niedokrwienia mięśnia sercowego – zawał mięśnia sercowego.

W odniesieniu do objawów takich form Choroba niedokrwienna serca (ChNS) jak nagła śmierć sercowa (SCD), należy zauważyć: kilka dni przed atakiem, osoba pojawiają napadowe dyskomfort w okolicy klatki piersiowej, często obserwowane zaburzenia psycho-emocjonalne, lęk przed nadchodzącą śmiercią. Objawy nagłego zgonu sercowego: utrata przytomności. zatrzymanie oddechu, brak impulsu na wolności tętnice (Szyjnych i udowych); brak tonów serca; rozszerzone źrenice; wygląd blado szare odcienia skóry. Podczas ataku, co często występuje w nocy, podczas snu, po upływie 120 sekund po rozpoczęciu komórki zaczynają padać z mózgu.

4—6 minut nieodwracalnych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. Około 8—20 minut sercu zatrzymuje się i następuje śmierć. Kardiowizory z dużym prawdopodobieństwem pozwala śledzić negatywne dynamikę tych zmian na kilka dni przed atakiem, obserwując wskaźnik «Mięśnia sercowego»,

Wraz ze wzrostem wskaźnika «Mięśnia sercowego» należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Atak na objawy zawału serca może być mylony z udarem, ale tylko w początkowej fazie. Później serca rozwija się zupełnie inaczej: to atak bólu w klatce piersiowej, które nie ustępują w ciągu kilku godzin i nie jest zatrzymywany przez nitroglicerynę, która, jak już powiedzieliśmy, był cechą dławicy ataku. W czasie ataku zawału serca jest często znacznie zwiększa ciśnienie, temperatura ciała wzrasta.

Leczenie i zapobieganie chorobie

Podstawowe i konieczne leczenie czynnikiem CHD jest zmiana stylu życia, poprawa jakości życia i wykluczeniu czynników ryzyka, takich jak palenie tytoniu, alkoholu. Otyłych ludzi, pożądane jest zmniejszenie masy ciała. Należy jeść więcej warzyw, owoców i ryb. Musisz zapewnić sobie dobry wypoczynek i sen, i starają się unikać przeciążenia emocjonalnego. Jedną z najważniejszych kwestii jest problem w leczeniu choroby wieńcowej tętnicy wyzwolenia pokrywały naczyń.

Do czyszczenia naczyń z cholesterolu w pierwszej kolejności należy usunąć z produktów spożywczych, które są szkodliwe dla naczyń krwionośnych – biało-mąka, tłuszcz kiełbasy i wędzonego. Sprawdzony sposób na zapobieganie i ograniczenie cholesterolu zielonej herbaty. Drink za każdym razem po posiłku tłuszczowym. Jest to bardzo przydatne, aby jeść więcej cytryny, grejpfruty. Szeroko stosowany alkohol nalewka z czosnku oraz spada w ramach programu. Zdrowe jedzenie bogate w witaminy C i P (wzmacnia naczynia krwionośne).

Malin pochwały, nawet malinowy dżem. Cholesterolu we krwi usuwa czerwone jarzębiny. Bardzo dobry, aby pić dużo soku z warzyw (marchew, buraki, szpinak, ogórek, pietruszka, seler).

W okresie remisji (osłabienia) choroby przedstawiono w spa; w warunkach klimatycznych środkowej Rosji – przez cały rok, w południowych kurortach – w chłodnych miesiącach.

Przerwania pierwszy atak dusznicy przeprowadza się za pomocą nitrogliceryny o właściwościach rozszerzania naczyń. Oczywiście, w przypadku ataku trzeba się do kardiologa, a jeśli to konieczne, przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza.

Oprócz tych środków, leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobą wieńcową (CHD) są bardzo ważne trening fizyczny. Na początkowe objawy choroby są widoczne bieganie, pływanie, jazda na nartach, jazda na rowerze – ćwiczenia typu cykliczną. Powinny one być wykonywane w okresie ostrych chorób.

Cięższych postaci choroby wieńcowej tętnic wykonywania zalecanych w postaci kompleksów gimnastyki medycznych.

Share →