Choroba niedokrwienna serca

Choroba niedokrwienna serca

Choroba niedokrwienna serca rozwija się w wyniku zwężenia tętnic wieńcowych dostarczających serca z tlenu i substancji odżywczych, co prowadzi do pogorszenia dopływu krwi do mięśnia sercowego i niedostatecznej podaży tlenu dla serca. W zdecydowanej większości w zwężenia tętnic wieńcowych powoduje miażdżycę. Na wewnętrznej powierzchni pojawia się i stopniowo zwiększa blaszki miażdżycowej (twardnienia), bogate w cholesterol, tłuszcz, prowadzi do zwężenia światła naczynia, złamania, w przyszłości, nawet przerwanie przepływu krwi w tym.

Fragment mięśnia sercowego, który jest zasilany przez zwężone naczynia dramatycznie pogarsza jego cierpi ukrwienie, zwiększa niedobór tlenu często występuje niedokrwienie (krwawienia), a w niektórych przypadkach – to martwicy w miejscu (zawał mięśnia sercowego). Jeśli brak tlenu w mięśniu sercowym jest dokręcona, może rozwijać zawał serca – komórki mięśniowe serca umiera. Później na tym miejscu łączącym tworzy bliznę, która zastępuje włókien mięśniowych serca.

Funkcjonalnie nieaktywne, czyli nie jest w stanie się kurczyć. W wielokrotnym zawale mięśnia sercowego, szczególnie macrofocal może znacznie obniżyć zdolność skurczu serca do rozwoju niewydolności serca (duszność, obrzęk nóg, nagromadzenie płynu w płucach, jamie brzusznej).

Choroba wieńcowa Posiada charakterystyczny falisty przebieg: ostre formy choroby waha przewlekły. Na początkowym etapie rozwoju, patologia objawia się nagłymi atakami dławicy występujące zwykle po intensywnym wysiłku fizycznego i zmęczenia psychicznego. W tym przypadku pacjent ma silne naciśnięcie ból w sercu, duszność i strachu przed śmiercią, trudności w oddychaniu. Ale z czasem, ataki stają się coraz częstsze i występują bez wyraźnego powodu – choroby staje się przewlekłe.

Ryzyko niedokrwieniu serca jest opracowanie poważne komplikacje z powodu braku w odpowiednim czasie jego obróbki, wśród których są zawał mięśnia sercowego, zastoinowa niewydolność serca i rytmu bicia serca. Te działania nie tylko pogorszyć jakość życia pacjenta, ale także prowadzić do ciężkiego kalectwa lub śmierci. Rocznie umiera na tę chorobę, 2,5 mln osób na całym świecie.

Objawy niedokrwienia mięśnia sercowego:

Co jest charakterystyczne dla niedokrwienia serca? Zwykle choroba ta odczuwane są napadowe, ból krótkoterminowe zwykle trwa kilka minut. Często zlokalizowane one za mostkiem, czasami w sercu, rzadziej w innych obszarach piersi.

Charakter bólu często uciążliwe, pieczenie, sprężonego, o różnym natężeniu. Ból często daje do lewego ramienia, barku i na lewym ramieniu, szyi, żuchwy jest zwykle spowodowane przez stres fizyczny lub emocjonalny i szybko mija. Często ból towarzyszy uczucie duszności, znaczne osłabienie, niepokój, czasem pojawienie się zimnym potem, czując strach przed śmiercią, utrapienia.

Leczenie niedokrwienia mięśnia sercowego Granola

Choroba niedokrwienna serca jest jednym z dziesięciu największych chorób, które prowadzą do śmierci. Picie co najmniej raz w miesiącu, muesli przyczynia się do jej leczenia. Do tej potrawy trzeba 2 szklanki płatków owsianych, 1/4 szklanki sezamu, 1/4 szklanki nasion słonecznika 1/4 szklanki posiekanych orzechów (migdały, orzech lub cedr), 2 łyżki cynamonu, 1 łyżeczka kardamonu 2 łyżki startej skórki pomarańczowej 1/2 szklanki jabłkowy cydr lub koncentrat soku pomarańczowego, 1/2 szklanki posiekanych 1/2 szklanki rodzynek daty 1/2 szklanki posiekanej mieszanki suszonych owoców i 1/2 szklanki wiórków kokosowych. Mieszać nasiona zbóż, orzechy, przyprawy i skórkę pomarańczową w pojemniku, dodać koncentrat soku i następnie miesza.

Rozsmarować pieczenia Otrzymaną mieszaninę umieszcza się we wstępnie ogrzanej 160 ° C w piecu i inkubuje się przez 45 minut, często mieszając.

Muesli gotowe powinny być suche i przyjemnie. Po ochłodzeniu, dodać owoce i kokos. Jeśli chcesz uzyskać muesli o mniejszej zawartości tłuszczu, usunięcie śrub.

Choroba niedokrwienna serca. Przepisy z tradycyjnego leczenia:

– 10 g pączków brzozy gotowanymi w szklance wody przez 15 minut. Weź łyżkę 5 razy dziennie. Możesz domagać się wódki i zjeść na choroby nerek żołądka.

Butelka wódki wziąć łyżki suche nerek i nalegać do 10 dni. Drink z 10 kroplami wody przed posiłkami.

– Ci, którzy obawiają się o chorobie niedokrwiennej serca, zaleca się 5 cytryn z skórki i 5 obrane ząbki czosnku mielonego. Miesza się z 0,5 kg miodu i zaparzać przez 10 dni. Weź 1 łyżka rano i wieczorem na 30 minut przed jedzeniem.

Cierpisz z zepsutymi zębami, dość regularnych wyjazdów do ich leczenia w stomatologii Szpitala doktor, chciałbym raz na zawsze pozbyć się próchnicy i chorób przyzębia? Następnie odczytać te informacje, które są gwarantowane, aby pomóc zachować zdrowie zęby.

Share →