Choroby przysadki

Choroby przysadki

Choroby przysadki może być związany z jej guz Auto­Munni uszkodzenie, zapalenie, martwica (atak niedokrwienny) lub czas­zmieniać się pod wpływem zmian podwzgórza i innych częściach ośrodkowego układu nerwowego. W związku z tym, w niektórych przypadkach można mówić o płynie mózgowo (podwzgórze­mo) choroby przysadki. Wśród nich najbardziej istotne są następujące:

 • 1) ak­romegaliya;
 • 2) przysadka karłowatość;
 • 3) mózgowo-przysadka wyniszczenie;
 • 4) choroba Cushinga;
 • 5) adipozo-płciowego dystrofia;
 • 6) nie-cukry­Cukrzyca ny
 • 7) guza przysadki.

  Akromegalii. Przyczyną tej choroby jest podwzgórze­zaburzenia przysadki lub somatotropina (zwykle eozynofilowe) ospy krowiej­w, co najmniej – gruczolakorak przedniego płata przysadki. Nadmiar hormonu wzrostu pobudza wzrost tkanki, mezenchymie głównie pochodny:. Łącznej, chrząstki, kości, a miąższ i zrąb narządów wewnętrznych (serce, wątroba, nerki), i tak dalej A szczególnie zauważalny wzrost wielkości nosa, warg, uszu, brwi, dolnej szczęki , kości i nogi. Połączenie wzrostu kości­jest ich restrukturyzacji. Formacja enchondral kości wznowienie. Jeśli tak­Choroba rozwija się na w młodym wieku, nie jest obraz gigantyzmu.

  Ak­romegaliya towarzyszą zmiany w innych gruczołów wydzielania wewnętrznego: wola, wyspiarskiego zanik systemu, rozrost grasicy i szyszynki, kory nadnerczy, gonad atrofii. Zmiany te mają charakter­boli objawów klinicznych.

  Karłowatość przysadki (Przysadka Wzrost krasnolud). Występuje w wrodzonym niedorozwój lub zniszczenia tkanki przysadki swojego dzieciństwa (zapalenie, martwica). U pacjentów z zaznaczonym ogólnego niedorozwoju zachowany proporcjach, ale genitalia są zwykle słabo rozwinięty.

  Choroba wyniszczenie mózgowo-przysadka (Simmonds). Kacheksja przejawia się w zwiększeniu atrofii narządów wewnętrznych funkcji zmniejszania­SZCZEGÓLNE gruczoły. Głównie u kobiet w młodym wieku i często po porodzie. W przysadce mózgowej, w szczególności w przednim płacie ośrodki nie­Crozat pojawiające się na zator gleby lub blizny w miejscu zmian. W niektórych przypadkach zniszczenie przedniej przysadki mózgowej związany jest z syfilitycznej, gruźlicze lub procesu nowotworowego. Poza zmianami w przysadce oznaczone zwyrodnieniowych lub zapalnych zmian międzymózgowia. Czasami zmiany w mózgu zmiany przeważają nad przysadki mózgowej.

  W takim SLN­Herbaty mówić o mózgu wyniszczenia.

  Przysadka – Cushing. Choroba jest związana z rozwojem hipotetyczne­lamicheskoy naruszenia lub adrenokortykotropiną (zwykle zasadochłonne) piekło­Noma, co najmniej – gruczolakorak przedniego płata przysadki. Dzięki gipersek­Wydzielanie ACTH występuje przerost nadnerczy z dwustronną domu­Dokładne produkty GCS, które odgrywają istotną rolę w patogenezie­geneza choroby. Choroba występuje częściej u kobiet, objawia postęp­siruyuschey otyłości na górnej typu (twarz i ciało), tętnicze gi­pertenzii, steryd cukrzyca, zaburzenia czynności jajników. wtórnego

  Należy również pamiętać, osteoporozy, złamań z spontanicznego i hirsutyzm, nadmierne owłosienie fioletowo-niebiesko zespół rozciąganie (rozstępy) na skórze ud i brzucha. Często kamicy nerkowej i przewlekłej odmiedniczkowe zapalenie nerek.

  Zespół przysadki (Od Lat. Tłuszczu Adiposus- i gepitalis ­seksualne), lub choroba Babińskiego – Frohlich. W sercu tej choroby są patologiczne­cal zmiany w przysadce i podwzgórzu, wynikające z guzów lub OUN. Charakteryzuje się postępującym niedorozwój narządów płciowych otyłość, i zmniejszył czynności gonad.

  Adipozo­genital dystrophy mogą być związane z niedoczynnością tarczycy, niewydolności kory nadnerczy i moczówki prostej.

  Moczówka prosta (Moczówka prosta). Choroba występuje, kiedy jest czas na­zhenii tylnej przysadki (obrzęk, zapalenie, stwardnienie rozsiane, urazy). Wraz z uszkodzeniem tylnego płata przysadki stale zmieniających Prome­pośredniczą w mózgu.

  Moczówka prosta objawia; który odnosi się do funkcji usuwania oraz utratę zdolności nerek ADH zagęszczania moczu, co prowadzi do uwalniania znacznych ilości moczu (wielomocz) i zwiększone pragnienie (polidypsji); utrata wody i zaburzenia przemiany mineralnej związane poważne konsekwencje moczówki prostej.

  Guz przysadki. W większości przypadków są one jako hormonalnie­rządowa.

 • Share →