Choroby roślin

Choroby roślin

Tajemnice ogrodów ogrodniczych w pojemnikach Styles w ogrodnictwie ulubionych kwiatów

Ukryte niebezpieczeństwo, że czasami pozostaje niezauważone aż do czasu, aż choroba nie zostanie uruchomiony. Jednak istnieją sposoby, aby zapobiec zakażeniu.

Istnieje wiele rodzajów rust dotyczy pewnych gatunków roślin. Czynników chorobotwórczych – grzyby. Plamy rdzy na liściach dziurawca.

Istnieją trzy główne typy choroby roślin: grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Zdarza się, że korzenie roślin na niekorzystne warunki środowiskowe i błędów w uprawie. Takie zaburzenia rozwojowe, znane jako fizjologiczne.

Wszystkie te zaburzenia charakteryzują się wyraźnych oznak, i traktować każdego wymagają szczególnych środków.

Choroby grzybowe. Choroby grzybicze wielu wielu powszechnie stosowane, na przykład mączniak prawdziwy, rdza. Strzępki – najcieńsze przyrosty nitkowatych – przenika wszędzie, uderzył w macierzystych, liście, pędy roślin zainfekowanych przez grzyby.

Choroba przenoszona jest z jednego zakładu do drugiego przez zarodniki, które rozwijają się na powierzchni rośliny, czasem penetracji wnętrza poprzez cięcia i pęknięć. Jak kiełkowania zarodników grzybni szybko uchwycić roślin. Niektóre grzybice są niebezpieczne dla wielu gatunków roślin, inne mają wpływ tylko jeden lub kilka gatunków.

Choroby bakteryjne. Bakterie – mikroskopijne organizmy jednokomórkowe. Rozwijają się one w roślinie, powodując mu zaszkodzić.

Choroby te są trudne do opanowania niż grzyby. Infekcje bakteryjne Gates może służyć rany, skaleczenia szczepienia, naturalne pęknięcia w łodygach i uszkodzenia liści. Bakterie potrzebują wilgoci, dzięki czemu są bardziej niebezpieczne, w deszczu, zwłaszcza, gdy jest ciepło.

Przykłady zakażeń bakteryjnych: parch mieczyki i galls na liściach – chorobą dotykającą wiele roślin o mieczyk do blackberry, powodując wzrosty podobne do brodawek.

Tajne bakteryjnych drzew i krzewów uderzające Sem. Rosaceae. W ataku pozostawia jarząb.

Share →