Ciastka ciasto

Ciastka ciasto

Mam nadzieję, że do ciasta ciasto po raz ostatni, już udało się bardzo dobrze i już chce spróbować czegoś innego. Miejmy bułki z makiem, pieczemy trochę później, ale teraz nauczyć się gotować herbatniki ciasto. W rzeczywistości, w oparciu o to można przygotować wspaniałe ciasta i wypieki.

Szczerze mówiąc, dobre ciastko mam tyle dobre ciasta drożdżowe później, i to było wszystko, co miałem do stwierdzenia, że ​​ciasto przepis herbatniki, co mogło być lepsze od innych.

Jak gotować ciasto

Wszystko wydaje się być prosta. Jajka, cukier i mąkę, zrobić i wymieszać. I tutaj, staramy się gęsty, ciężki i wilgotny kawałek smak jak coś omlet, czy coś takiego, i lekkim, przewiewnym torcie!

Porady na ten temat są różne, czasem wręcz przeciwnie. Który zaleca stosowanie tylko zimne jajka, ktoś – po prostu ciepłe. Niektóre – piec ciasta biszkoptowego na około godzinę, inne – 10-15 minut.

Niektóre wbić jajka w kąpieli wodnej, a ktoś oddziela białka od żółtek i strzelać w dół sam. W ogóle, aż znalazłem wersję gotowania ciasta biszkoptowego, mam to samo – nie rozumiem tego. Powiem ci jak to zrobiłem najlepiej.

Skład ciasta biszkoptowego:

  • 5 świeżych jaj
  • 1 szklanka mąki
  • 1 szklanka cukru
  • 1 saszetka wanilii
  • 1 saszetka proszku do pieczenia

Chłodny wersja gotowania

Zacznę od tego, że jaja powinno być zawsze świeże, w przeciwnym razie wyniki mogą być katastrofalne. Naczynia z – czysta, bez tłuszczu i wody. Po pierwsze, weź pan, litr i pół.

W nim, będę wzbudzać miskę i białek, które będą zagnieść ciasto. Pięć jaj oddzielić białko od żółtka. Białko wylano do naczynia, żółtko – miski. Białko poszedł na jakiś czas, aby schłodzić w lodówce.

Zimno to lepiej iść na manowce.

Mąki przesiane przez sito razem z proszkiem do pieczenia i cukier zmieszany z wanilii. Przed zbić białko zawierające piekarnik do 180 stopni, była gorąca, aż do chwili, gdy ciasto herbatniki jest gotowy.

Rozdzielne, forma Teflon olej i linii smarowania kalka. Ciasto po ugotowaniu, trzeba szybko wlać do niej i umieścić w piekarniku tak, że nie miał czasu na aklimatyzację.

Tak więc, na moim biurku jest już 3 szklanki – z przesianej mąki i proszek do pieczenia, cukier i wanilię i żółtek jaj. Z chłodziarki chłodzi się białek i rozpocząć mieszając miksera. Zanotować objętość rondla, musi być pięć razy większa niż początkowa objętość białka.

Mieszając, aż do jego konsystencję bitej śmietany. Następnie stopniowo dodawać cukier i wanilię i kontynuować bicie, aż cukier się rozpuści.

Mikser odstawić na bok, weź łyżkę i stoiska 1/3 białka w puree żółtek. Szybko mieszano przez sito w celu uniknięcia powstawania grudek, dodając mąkę, ale nie od razu. Sprawdzić, że nie będzie zbyt gruba.

Jeśli to konieczne, dodać białko. Kiedy wszystko jest dobrze miesza mąkę, nauczanie było w zeszłym białka i ugniata. Należy to zrobić, najlepiej szybko, tak aby ciasto nie rozstrzygnięty.

Podczas mieszania będą odczuwalne jego lekkość.

Nauczanie gotowe herbatniki ciasto do formy i umieścić je w piekarniku przez 30 minut.

Ciasto nie może wstrząsnąć, więc może spaść. Piekarnik, po postaci zadanej, przez około 10 minut, nie otwierają. Gdy herbatniki dostanie jasnobrązowy kolor, można otworzyć drzwi, przebijanie patykiem, a jeśli pozostaje suche, zdobyć.

Chłodzone ciasto w formie prostej, bez usuwania, w przeciwnym razie, może też spaść. To jest to! Pozostaje ostrożnie wyjąć kalkę, wyciąć gotowy herbatniki silną linię gwintu lub rybackiej na warstwy, gotować krem ​​i ciasto można budować!

Jeśli lubisz mokre, moczyć mleko warstw, syrop z cukru, kawa z brandy, czy nie. Oto biszkopt. moczone w kawie, Nutella rozmazany i posypane orzechami, niemożliwe do mnie. To, oczywiście, inna opcja.

A jeśli chcesz upiec rolki gąbki, przygotować dokładnie to samo ciasto, przykryć pieczenia papier do pieczenia lub matę nieprzywierającą, wlać ciasto na gładką warstwą grubości 1 cm i 10 minut, zdjąć z kuchenki. Sprawdź gotowość cienką herbatniki, naciskając na niego ręce. Ciastka kiełkuje. Wyjmij patelnię z piekarnika i włączyć szczelnie bez pozostawiając pustych przestrzeni, za pomocą maty. Umieść rolki szwu bocznego w dół i ostudzić.

Rozwałkować i nasmarować kremem, re-download rolkę.

Jeśli chcesz dostać ciastko czekolada, kakao przesiać mąkę. I orzechy, rodzynki, mak, tarty marchew na drobnej tarce, dodać do już zagnieść ciasto. Jeśli chcesz otrzymać ciasto z owocami, umieścić je na kalce i wlać gotowe ciasto.

To wszystkie sztuczki.

Gorący opcja

Produkty pochodzą z sam. Dopiero teraz, że nie jest konieczne oddzielenie białka z żółtek i pokonać je w postaci stałej piany. Teraz musimy zbudować łaźnię wodną do ogrzania go do 40 stopni wody i mniejszym zdolności umieścić jaja.

Tylko gdy ogrzewa się na płytce grzejnej, należy je pokonując mieszalnika kontrolując temperaturę. Nie powinna być o wiele wyższa. Sprawdzić jej palec.

40-50 stopni, nie więcej. Podczas ubijania jaj wzrost wolumenu.

Kontynuując trzepaczka, dodać szklankę cukru strumienia. Jej ziarna powinny całkowicie rozpuścić. Pianka Egg rozlicza trochę.

Teraz można wyjąć naczynia na stole i delikatnie wlać mąkę. Mikser już nie potrzebują. Zagnieść ciasto łyżką z ruchami od dołu do góry, najlepiej szybko.

Przygotowując ciasto gorąca, pozostawia płynu niż zimno.

Rozgrzej piekarnik i forma smar powinien już być w pogotowiu. Wlać ciasto jednym ruchem w formie i umieścić je w piekarniku. We wszystkich innych zasad gotowania ciasta na herbatniki same jak na zimno wersji.

Ciastka, przygotowane w sposób bardziej odpowiedni do produkcji ciast i ciastek. I dostać bułki, zimno, lepiej jest użyć opcji. Jeśli nauczyć się piec łatwe, pyszne ciasto, cukiernia nigdy się na biurku!

Zobacz proces podejmowania ciasta na herbatniki można na tym filmie.

Share →