Ciąża mnoga od tygodnia

Ciąża mnoga od tygodnia

Dziś, coraz częściej można zobaczyć młode matki z bliźniaków, trojaków, a czasami z kwartetem. Według bliźniaki wyżu demograficznego trzeba podziękować przede wszystkim nowoczesnych technologii reprodukcyjnych. Jednak u niektórych kobiet możliwość ciąży mnogiej określone genetycznie.

Zastanów się, jak rozwój ciąży mnogiej przez tydzień.

Ciąża mnoga na wczesnych etapach

Ciąża kilka owoców zwykle płynie trudniejsze, wzrasta ryzyko nieprawidłowości w okresie ciąży trwa krócej: bliźnięta rodzą się na około 37 tygodni, trojaczków – w 33 tygodni, czteroosobowe – 28 tygodni.

W pierwszym tygodniu ciąży mnogiej są praktycznie takie same, jak przy wykonywaniu jednego dziecka. Jednak w tej chwili (dla 2-4 tygodniach ciąży położnej) określa, ile dzieci urodzi się wkrótce. W piątym tygodniu występuje opóźnienie, a kobieta dowiaduje się o jego „ciekawej sytuacji”, mimo że liczba dzieci, podczas gdy dla pozostaje tajemnicą.

Niemniej jednak fakt występowania ciąż mnogich można ustawić za pomocą ultradźwięków. Jeśli koncepcja wystąpił z IVF, wielokrotnego ciąży USG w 5-6 tygodni – niezbędnej procedury.

Innym wyznacznikiem ciąży mnogiej – ilość ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej we krwi matki oczekującej. Z reguły zawartość hCG w stwardnieniu ciąży zwiększa się znacznie szybciej w stosunku do liczby płodów.

6-9 tygodni leży wszystkich narządów i układów, i to jest najbardziej niebezpieczny czas, a każda awaria może doprowadzić do wad, poronienia lub nieodebranych aborcja (matryca może tylko jeden zarodek, pozostałe zarodki szanse na przeżycie). W tym okresie, lekarze zalecają przyszła mama do powstrzymywania się od seksu. Ponadto, jest to w tym okresie kobieta wie urok toksyczności.

Zatrucie w wielu ciąż dotyczy niemal wszystkich kobiet w ciąży, to ma znacznie ostrzejszy i dłużej – do 16 tygodni.

Do 11 tygodni ciąży mnogiej już wyraźnie zaokrąglony brzuch i będzie nadal rosnąć znacznie szybciej niż w normalnej ciąży. Dzieci są w pełni ukształtowany i może poruszać.

Po 12 tygodniach w ciąży mnogiej USG jest wykonywane jako należące do pierwszej kontroli w ciąży. Czasami jest to w tym momencie kobieta dowiaduje się, że jest ona przeznaczona, aby być matką kilkorga dzieci. Niebezpieczny etap bezpiecznie przejechane: ryzyko poronienia spada.

Rośnie wraz

Na 13-17 tygodni owoców szybko rośnie, a tym samym zwiększa apetyt i przyszła mama. Posiłki o wielokrotnej ciąży powinien być zrównoważony, dieta musi zawierać wiele produktów zawierających białka, witaminy B, C i wapnia i żelaza. Jest trochę lepiej, ale często (co najmniej 6 razy dziennie).

Przez okres 16-22 tygodni po drugim przesiewowych, które z pewnością wykryje wzrost wskaźników AFP i hCG – dla ciąży mnogiej jest normalne. Wiele matek zaczną doświadczać nowego życia: wymieszać w ciąży mnogiej są odczuwalne w takich samych warunkach jak pojedyncza. Dzieci są już świadomi obecności siebie nawzajem, odnoszą się do sąsiada, we śnie i na jawie w tym samym czasie.

Od 21 tygodni ciąży usłyszeć także okruchy, odróżnić światło i ciemność. Ale moja mama ma ciężko: rośnie brzuch nie bierze głęboki oddech i zakręt, może pojawić się ból w plecach i nogach, rozstępy na skórze powstają, zainteresowanej zgaga i zaparcia. Ciało działa praktycznie nosić, więc żylaki, anemia, odmiedniczkowe zapalenie nerek i stan przedrzucawkowy w ciąże mnogie występują częściej.

W tym okresie, możliwość hospitalizacji w domu macierzyńskiego na przechowanie.

Na 25-29 tygodni jest rozwój układu nerwowego i układu oddechowego, maluchy zaczynają zaopatrzyć się w tłuszczu, ich aktywnego wzrostu oporu. Już konieczne jest przeprowadzenie wymianę karty. Od 28. tygodnia ciąży jest na urlopie macierzyńskim, który potrwa cały 194 dni.

W ostatnich tygodniach ciąży mnogiej kobiety, co do zasady, jest w szpitalu, pod stałym nadzorem lekarzy. USA (i poza nim i Dopplera płodu CTG) mogą teraz zrobić, co tydzień. Ultradźwiękowej oceny stanu łożyska oraz możliwość pracy (podczas fizjologicznego owoc jest umieszczany głowę).

Jednak, dostawa w ciąży mnogiej w 70% przypadków są przez cesarskie cięcie.

Share →