"Cichy" choroba. Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy?

„Cichy” choroba. Jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca może być wykryta we wczesnym etapie? Jaki jest stan przedcukrzycowy? Jak zapobiegać rozwojowi cukrzycy jawnej

O nowych trendach w diagnostyce i leczeniu cukrzycy mówi MD, endokrynolog, szef leczenia medycznego i chirurgicznego stopy cukrzycowej FGBU «Centrum Badań Endokrynologii» Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju Społecznego ministra Gagik Galstyan.

Gagik Galstyan: – Tak, to jest chorobą dziedziczną, ale predyspozycje genetyczne, człowiek jest teoretyczne ryzyko rozwoju cukrzycy w trakcie ich eksploatacji.

«AFI »- Jak rozpoznać wczesne objawy cukrzycy? Kiedy należy zadbać, by sprawdzić poziom cukru we krwi?

GG – Fakt, że cukrzyca – tzw «cichy» choroby, to znaczy, że zaczyna się rozwijać bez gwałtownych objawów. Istnieją odmiany cukrzycy. które nazywa się drugi typ cukrzycy, wcześniej nazywana insulinoniezależną go. Na ogół wydaje się u osób starszych. Choroba ta rozwija się bez objawów. Dlatego dzisiejsza rekomendacja – okresowe monitorowanie stężenia cukru we krwi.

Każdy powyżej 45 lat ma wyższe ryzyko zachorowania niż osoby młodsze. Dlatego też, muszą kontrolować poziom cukru we krwi, co najmniej raz na rok. Jeżeli dana osoba ma genetyczne predyspozycje (matka, ojciec, babcia, najbliższych krewnych), odpowiednio, miały nieco większe ryzyko niż osoby, która nie posiada tego predyspozycje genetyczne. Dla tych ludzi, aby przestrzegać zaleceń cukrów nawet bardziej istotne.

Raz w roku należy kontrolować poziom cukru we krwi, aby zapobiec czas, gdy już istnieje choroba, ale nie wiem.

Niemniej jednak, warto podkreślić, że objawy tej choroby jest. To zmęczenie. nadmierna podaż płynów, częste oddawanie moczu. to znaczy, gdy osoba jest bardziej prawdopodobne, w nocy do toalety. Ten obfite, nie gojące się rany lub otarcia, może to być takie jak uczucie swędzenia w niektórych częściach ciała, i dlatego ludzie często coraz częściej do dermatologów, ginekologów, nie patrząc, gdzie jest to potrzebne. W rzeczywistości, to objawy cukrzycy, a przede wszystkim, że niezbędne jest wykluczenie na cukrzycę.

«AFI »- Co możesz powiedzieć o cukrzycy dziecka?

GG – Dzieci również wzrosła częstość, ale nie w takim stopniu, że drugi typ cukrzycy. Dzieci zazwyczaj pierwszy typ cukrzycy, kiedy ludzie od samego początku wymaga terapii zastępczej insuliną. Oto tylko objawy choroby są bardzo burzliwe. Wszystko, co opisałem, nastąpi w ciągu kilku dni. Jeśli jest tydzień, miesiąc, a potem to wszystko dzieje się bardzo szybko. Z reguły, nawet łączy rozwój kwasicy ketonowej, gdy człowiek w wyniku niedostatecznej insuliny gromadzić tak zwanych związków ketonowych, już stanowi zagrożenie, ponieważ może to prowadzić do rozwoju śpiączki cukrzycowej.

Dlatego jest bardzo ważne, jeśli dziecko ma następujące skargi: częste oddawanie moczu, wzmożone pragnienie, ciągle wodę, utrata masy ciała i dość znaczne picia, należy natychmiast zwrócić na to uwagę. Konieczne jest, aby spróbować na poziom cukru we krwi, cukru w ​​moczu i kontakt odpowiednia instytucja zostały przypisane odpowiednie leczenie, aby zapobiec rozwojowi stanu ketoatsidoticheskaya lub śpiączki cukrzycowej.

«AFI »- Co przedcukrzycowy?

GG – Bardzo dobre pytanie. Rzeczywiście istnieje formalna definicja. Stan przedcukrzycowy – jest stanem, w którym zaburzenia metabolizmu węglowodanów, ale nie w takim stopniu, że jest wywoływana cukrzycy.

Cukier ma określonych kryteriów diagnostycznych, tzw upośledzonej tolerancji glukozy, to znaczy, gdy poziom cukru we krwi jest wyższy niż norma: powyżej 5,6, lecz poniżej 6,5, stężenie cukru we krwi, w tym stanie, mówią, że człowiek jest naruszenie tolerancji glukozę, ale bez cukrzycy.

«AFI »- Jakie wskaźniki dla pacjentów z cukrzycą?

GG – Jeżeli więcej niż 7 mmol / l, jest już jasne cukrzycy. W ostatnich latach pojawiło się parametr o nazwie glikowanej hemoglobiny. Ten hemoglobiny we krwi, co wiąże się z glukozy, bardziej glukozy we krwi, większy procent hemoglobiny, która wiąże się z glukozy. Więc dla hemoglobiny glikowanej może określić poziom cukru we krwi w ciągu ostatnich 3 miesięcy.

Wygoda tej definicji jest to, że możliwe jest przeprowadzenie analizy na pusty żołądek (analiza cukru we krwi jest przyjmowany na pusty żołądek). Możesz przyjść w dowolnym czasie i zobaczyć, co to za postać.

Jeśli wskaźnik ten jest bardziej 5.6 i 6.1 poniżej, jest ona definiowana jako pre-diabetes. Możemy zapewnić, że nie jest przekazywana w cukrzycy? Oczywiście, jest to możliwe, bardzo duże badania międzynarodowe, gdzie taka kategoria ludzi, ujęte w badaniu w celu ustalenia, czy można zapobiec rozwojowi cukrzycy.

Używaj różnych metod leczenia: zmian w stylu życia, zwiększenie aktywności ruchowej i farmakoterapii, czyli powołania jakiegokolwiek leku.

Więc to, co jest jego choroba i należy się zająć, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie zapobiec rozwojowi cukrzycy jawnej. Lub, co najmniej, może spowolnić początek jej rozwoju, który jest również, moim zdaniem, jest bardzo ważne.

Share →