Clematis Josephine

Clematis Josephine

2-3 letnie

Clematis można sadzić wiosną lub jesienią, jeśli nagim korzeniem. Jeśli ten sadzonki, może być sadzone w dowolnej porze roku, ale inny niż zimą. Sadzonki powojnika może być cienka łodyga 5-20 cm długości, a jeśli jesteś początkujący tsvvetovod, można by pomyśleć, że jest to sucha łodyga.

Przed tech obsadzone powojnika zamontować wspornik winorośli, roślin, to jest pożądane, można je usunąć w czasie zimy. Wysokość 2-2,5 m słupy zrobić. Powinna być trwała i odporna na wiatr.

Nie można roślin powojnik blisko ogrodzenia i mury. Konieczne jest, aby odstęp między nimi wynosiła około 10-20 cm.

W pierwszym roku wzrostu roślin kwiat lepszego cięcia, tak aby nie osłabić roślin.

Zastosowanie Rury ściekowe organicznych podczas całego sezonu wegetacyjnego, 2 razy w miesiącu (w przybliżeniu).

Liczba pędów rośnie w zależności od odmiany od 1 do 30 jednostek.

Przygotowanie do zimy: kwitnienia Clematis cięcie w październiku, pozostawiając z winorośli kiełkowania około 20 cm od krawędzi ziemi, suchy torf lub wzbogaconej humus. Blisko do zimy, można box (do góry nogami) i zasypiam z torfu, trocin lub suche pozostawia warstwę około 40 cm. Górna pokrywa folią i pozostawić polietelen po bokach otworu, który był dostęp powietrza do wentylacji.

Oświetlenie: Clematis kochają światło słońca i wiatru ochrony.

Podlewanie: 1 raz w tygodniu – regularnie i głęboko. W żar 2-3 razy w tygodniu.

Gleba: gliniasta, lekko zasadowe (węgiel), przepuszczalna i żyzna, neutralny i dobrze nawożone, krucha. Nie należy sadzić powojników w ciężkich, wilgotnych, kwaśnych i słonych ziem. Dla klemaisov szkodliwym świeżego obornika i kwaśnego torfu.

Te rośliny nie tolerują ściśle rozstawione gruntowych. gdyż korzenie viastayuschie długości 1 metra i więcej zgniją. Jeśli inne lądowiska nie będzie, a następnie dostać się do kopca kwiat z dodatkową kopca gleby. Jeżeli gleba nie jest zamulchirovat, to musi być regularnie odkręć chwasty.

Powielanie powojników kwiatów: jesienią i latem hodowli nawarstwianie, prishpilivaniya pędy na wiosnę, dzielące buszu.

Share →