Clover: właściwości lecznicze koniczyny czerwone i białe

Clover: właściwości lecznicze koniczyny czerwone i białe

Zdrowie 06 czerwca 2014 69

Od stuleci znane właściwości lecznicze, koniczyny, dlatego jest szeroko stosowane nie tylko w medycynie, orientalnego, ale jest stosowany jako roślina lecznicza w różnych krajach. Ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i antymiażdżycowo. Jednak główną zaletą tej rośliny jest to, że są szeroko rozpowszechnione.

Kluczowe składniki odżywcze Clover koncentruje się bezpośrednio w kwiaty i pędy roślin, które muszą być zbierane na początku kwitnienia. Może być stosowany z liści i młodych łodyg do produkcji zielonej ing lub dodane w niewielkiej ilości sałatki. Z kwiatów koniczyny, które można przygotować na zimę, jak i liści, parzonej herbaty lecznicze.

Red Clover: aplikacja

Do tej pory, koniczyna czerwona jest dość powszechnie stosowany w medycynie ludowej. Jego nalewka pomaga szybko usunąć obrzęk wynikającą z chorobami serca i nerek. Jest on również stosowany do leczenia zapalenia pęcherza moczowego i reumatyzm.

W takim przypadku dana silny kaszel, zaleca się regularne picie herbaty wykonane z kwiatów koniczyny czerwonej.

  1. Dla tej herbaty będzie musiała wziąć 1 łyżka. l. mielone surowe i warzone w 1 łyżka. wrzącej wody.
  2. Następnie roztwór należy pozostawić na 15 minut. tak aby mógł on prawidłowo zaparzyć. Taki napój leczniczy przydatna do picia w koklusz. zapalenie oskrzeli, przeziębienia, jak również w przypadku zaostrzenia astmy.

Clover jest świetny środek czyszczący. Skutecznie walczy z różnych patogenów i wirusów, co prowadzi do bardziej intensywne usuwanie z organizmu nagromadzonych toksyn i szkodliwych toksyn. Jest to własność koniczyny, dziś jest on powszechnie stosowany jako naturalny środek do łagodnego czyszczenia układu limfatycznego.

Spowoduje poważne uszkodzenie jego pracy nie może tylko obrzęk i cellulitis, ale także poważniejsze choroby niedoboru odporności. W tym celu, zaleca się do picia codziennie w dokładnie 3 kubków ciepłej herbaty, które są używane do wytwarzania koniczyny kwiatów. Pełny cykl leczenia wynosi 45 dni.

Czerwona koniczyna jest doskonałym lekarstwem na choroby skóry, takie jak łojotok, łuszczyca, alergiczne wysypki różne. Przez zastosowanie ekstraktu z liści i pędów roślin jest szybsze gojenie ran i owrzodzeń. Szeroko stosowany w medycynie ludowej, nie tylko czerwone, ale koniczyna biała, pełzanie.

Obecnie w praktyce ginekologii medyczne używane koniczyny czerwonej. Pomaga krwawienia macicy podczas miesiączkowania, bólu, jak również do leczenia zapalenia przydatków. Do wytwarzania leku należy wziąć wywar z rozdrobnionych korzeni koniczyny czerwonej (20 uncji).

  1. Clover wypełniona 1 łyżka. wrzącej wody, po czym mieszaninę ogrzewa się na łaźni parowej w ciągu około 30 minut.
  2. Gotowy filtrowane wywar gazą, wstępnie złożone w kilka warstw. Medycyna jest podjęta przed posiłkami 5 razy dziennie dokładnie 1 łyżka Ten broth wykazuje doskonałe działanie przeciwnowotworowe.

Użyj czerwonej koniczyny może być w walce z piegami. lecz w tym przypadku tylko nasiona świeżo zebranych roślin. Oni wcierać bezpośrednio do obszarów problemowych.

Kwiaty koniczyny zawierają glikozydy, cukier, karoten, olejki eteryczne, witaminy E i C, a także osady i kwasy organiczne. Buliony kwiatostany wielką pomoc z ciężkim bólem głowy, astma, przeziębienia, malaria. Wrzodów i spala można nanosić płyn, który jest używany do gotowania na parze bulionu lub głowicy rośliny.

Koniczyny może być również stosowany do leczenia zapobiegawczego i kąpieli.

Terapeutyczny napar z kwiatostanów, jest stosowany jako środek wzmacniający ogólnym. Przygotować taki lek, konieczne jest, by 200 ml. wrzącej wody, aby 1 łyżka kwiatostany roślin. Następnie brzeczkę dokładnie przez 1 godzinę. Jak również powinien być podkreślał.

Zakończył medycyna spożywane w ciągu 30 minut. Przed rozpoczęciem posiłku dokładnie ¼ szkła.

W przypadku, koniczyna będą wykorzystywane do celów leczniczych, zbierać głowa powinna być jazda z liści podczas rozkwicie. Po zebraniu surowca suszy. Powinno to odbywać się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W tym samym czasie, musimy starać się unikać bezpośredniego światła słonecznego na koniczyny. Raw kruszy się na zwykły papier płaskie i cienkie, a okresowo miesza się równomiernie wysychać. Należy pamiętać, że suszenie powinno odbywać się wystarczająco szybko.

Musisz unikać wyschnięciem i głowice opiekania.

Po zakończeniu procesu suszenia, kwiaty koniczyny nabycia tart i lekko słodki smak, brązowo-fioletowy odcień. Jednak oni nie tracą okrągły kształt.

Koniczyna: przeciwwskazania

Zabronione jest korzystanie z koniczyny w obecności niektórych chorób, które są połączone ze skłonnością do zwiększonej krzepliwości krwi. Choroby te obejmują zakrzepowe zapalenie żył i żylaki. Również nie zaleca się herbaty lub nalewki na bazie roślin w ruchu, jeśli pacjent przeszedł niedawno zawał serca lub udar mózgu.

Zabrania się korzystania wywary z koniczyny i podczas ciąży.

Clover posiada wiele użytecznych właściwości. On odtruwa, leczy kaszel, łojotok i inne. Chorób.

Ważne jest, aby pamiętać, że przed zastosowaniem w leczeniu funduszy zostały wykorzystane do przygotowania których jej kwiaty i pędy, należy skonsultować się z doświadczonym lekarzem. Są nie tylko przeciwwskazaniem, ale prawdopodobieństwo poważnych powikłań, niezgodności z dozownik.

Share →