Co jest przyczyną bólu pleców

Co jest przyczyną bólu pleców

Ból pleców może być podzielona na więcej lub mniej częste. Najczęściej jest deformacja (zmiana kształtu i przedwczesnego zużycia) krążka. Te dyski są narażone podczas życiu niezliczoną, powtarzalnego stresu. Do odpoczynku w pozycji leżącej na plecach, obciążenie jest około 25 kg, podnoszenie ciężarów – do 200 kg. Ogólna sytuacja pogarsza się z nadwagą. W czasie płyta jest zmieniona.

Po trzydziestu lat zmniejszonej masy jądra. Traci wodę, rozpuszcza się i znika wraz z upływem czasu. Dzięki temu zmniejsza się wysokość dysku i w dużym stopniu zmniejszone odprowadzanie funkcji tłumiącej. W tym czasie mogą występować, a występowanie małych pęknięć włóknistej pierścienia wokół rdzenia i napędu, a materiał rdzenia zaczyna być popychany w te szczeliny. Stopniowo pojawiają się obciążenia na zakończeniach nerwowych w zewnętrznych warstwach pierścienia włóknistego i wokół podłużnych wiązadeł. Więc zacznij bóle pleców, które często pojawiają się w najbardziej podatne na stres odcinka lędźwiowego, a czasami rozciąga się na kończynach dolnych.

Deformację krążka nie zapewnia pełnego połączenie kręgów, a zatem istnieje małe przemieszczenia względem siebie, co z kolei powoduje reakcję otaczających mięśni, co zmniejsza bolesne. Jeśli wszystko Proces ten trwa, jest to nieuniknione przy stałym nacisku na kręgosłup, kręgi reagować powstawanie procesów reaktywnych (osteofity). Końcowym etapem tego procesu jest kompletna pęknięcia pierścienia włóknistego otaczającego rdzeń płyty i utraty poza tarczy. Rolka skompresowanych korzeni nerwowych, powodując liczne, zwykle ostro objawy występują wadliwe działanie wpływa nerwy. Kiedy wypadanie płyta między odcinka lędźwiowego jest obraz tzw ishialgicheskogo zespołem – ciśnienie na potężnych wyjść nerwowych z rdzenia kręgowego w tym obszarze (nerw kulszowy – ischiadicus).

W tym przypadku, miał bardzo silne bóle irracjonalność-Dieren charakter kończyn dolnych, jest naruszenie ich funkcjonowania. Jeśli taka sytuacja występuje w najniższych częściach kręgosłupa, gdzie rdzeń kręgowy wchodzi wiązkę korzeni nerwowych nazywane jest „ponytail» (końskiego ogona), to wydaje się o wiele bardziej dramatyczne – paraliż kończyn dolnych i niezdolność do utrzymywania moczu i kału.

Wynikiem utraty rdzenia płyty może być dalsze zmiany Postęp-felg w kręgów organów z rosnącą procesów (kostne) zmniejszyć odstęp między trzonów kręgów (dysków Osteochondroza) i obrazem odkształcania chorób kręgosłupa, tzw kręgosłupa.

Mechanizm występowania tych wszystkich zmian, wciąż nie do końca zrozumiałe. Czysto mechaniczne wyjaśnienie jest tylko częściowo prawdziwe. Liczba lekarzy zaangażowanych w terapii ręcznego uważają, że początek tych zmian otrzymując dyskowej funkcjonalne przejścia w tak zwanym segmencie ruchomą (to jest utworzone przez dwa kręgi, stawy międzykręgowe połączone stabilizujących wiązań i krążka). Wynikiem ograniczonej mobilności w tym segmencie, zwany „blokada”. Przed wystąpieniem tych zmian funkcjonalnych może prowadzić wiele przyczyn – słabość układu mięśniowego, niewidzialny nierównomierne obciążenie kręgosłupa działania różnych czynników (np nieprawidłowej pozycji kręgosłupa w pracy i innych codziennych czynności).

Jeżeli niewłaściwe położenie jest ustalone w segmencie ruchomego cierpi na pierwszym dysku międzykręgowego. To, oczywiście, nie oznacza, że ​​wszystkie funkcjonalne zmiany w kręgosłupie musi koniecznie prowadzić do poważnych konsekwencji dla napędu z naruszeniem jego pierścienia włóknistego. Ich ilość nie rosną i pozostają na poziomie zaburzeń czynnościowych bez uszkodzenia tkanek. Czasami te blokady pojawić się nagle, na przykład, w okolicy lędźwiowej z powodu nieprawidłowego podnoszenia ciężarów (lędźwiowego pleców – lumbago), kręgosłupa szyjnego na przełomie głowy – w łóżku, podczas prowadzenia samochodu w odwrotnej kolejności lub nagłego ruchu głowicy (zderzenie samochodów) , W przypadku blokady pomiędzy kręgami może odgrywać rolę małych pasków z chrząstki włóknistej są obecne w stawów międzykręgowych (meniskoidy) i przypominają dużą menisku kolana. Prowadzą one do „zaciśnięcia” przestawia staw, że łąkotek oraz blokady, a przyczyną zacięcia stawu kolanowego.

Gdy terapia manualna tendencję do zniesienia blokady segmentów kręgosłupa ręcznie, za pomocą specjalnych technik manualnych.

Te zmiany funkcjonalne mogą ulec pogorszeniu ze względu na złą postawę. Tutaj jest podłączony do osłabienia mięśni brzusznych odchyleniu nienormalnego miednicy przodu. Kręgosłup jest odpowiedzią na te zmiany wzrosła lordozy lędźwiowej (ugięcia mostka do przodu) i kifozy piersiowej (odchylenie kręgosłupa do tyłu). Jednak nie jest jasne, w jaki sposób takie warunki są widoczne z naruszeniem integralności krążka.

Ciśnienie musi reagować w określony sposób komórki, że dysk nie jest dużo. Mogą one zacząć wytwarzają enzymy, które rozkładają włókien pierścienia włóknistego, a tym samym osłabia sztywną osłonkę. W obszarze zaburzonego nacisnąłem zawartość płyty.

Kolejną tajemnicą jest wygląd głównych objawów uszkodzenia dysku, a mianowicie ból pleców. Ich wygląd można wyjaśnić przez nacisk płyty spada na zakończeniach nerwowych w otaczającej dysku związków kręgowych. Po zakończeniu strata może być uszkodzone korzeni nerwowych, które wystają z rdzenia kręgowego może być zilustrowane przez wspomniano uciskania nerwu kulszowego. Definicja problemu leży w punktu widzenia neurologów, że wiązka nerwów po trwania ciśnienia przestaje prowadzić sygnały bólowe, że tak powiem, „Numb”. Najprawdopodobniej po tym inny mechanizm bólu.

W tym kontekście pojęcie interesu jest tak zwane strefy Geda (kierownik). Ged był neurolog angielski, który żył w XIX wieku, a pierwszy zauważył, że niektóre choroby wewnętrzne, którym towarzyszy ból w określonych obszarach powierzchni ciała, z dala od miejsc, w których wykrywany chore narządy. Spowodowane jest to związek, w tokiem nerwowych rdzenia kręgowego sygnałów z uszkodzonej narządu ścieżek prowadzących do poszczególnych obszarów skóry i przyległych mięśni.

Tak więc może wyjaśnić, dlaczego uraz kręgosłupa towarzyszą bolesne reflex skurczu mięśni, co dodatkowo pogarsza ogólną sytuację.

Wśród innych przyczyn bólu pleców, można zauważyć, wspomniane już zmian wtórnych w wyniku uszkodzenia krążka międzykręgowego. Obejmują one zapalenie stawów kręgosłupa, to jest formowanie wydłużonego kształtu wyrostków kolczystych, najczęściej z przodu albo z boków trzonów, które powstają w odpowiedzi na ciśnienie na tarczach przedniego więzadła podłużnego, jest sztywno połączona z trzonów. Odkształcanie zmiany zdumieje i stawów międzykręgowych (między stawowej procesów przebiegających od łuku kręgowego w kierunku górnej i dolnej).

Nazywamy to spon-diloartrozom. W częstszych przyczyn bólu pleców (w porównaniu z funkcjonalnymi blokad uszkodzonych krążek oraz przewlekłe) obejmują:

– wady wrodzone kręgosłupa, które zostały zamieszczone w

różne liczby kręgów, najczęściej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Możemy mówić o żadnych dodatkowych kręgów lędźwiowych

(I krzyżowych przekształca się w odcinku lędźwiowym VI,

tzw lyumbalizatsiya sakralnej kręgosłupa)

lub ich brak

(V kręgu lędźwiowego jest przekształcony sakralnej I – sakralizacji);

–          kręgoszczeliny i kręgozmyki – jest to wada

interarticular udział w łuku kręgowego, co w przypadku

pełne łuki separacji (kręgoszczeliny) oraz dwustronne

lokalizacja może doprowadzić do przemieszczenia ciała uszkodzonego

kręg przodu (kręgozmyki);

–          Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa) –

bolesne zapalenie kręgosłupa, zaczynając od

stawy krzyżowo-lędźwiowe (patrz rozdz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.);

–          Osteoporoza jest przyczyną bólu pleców u kobiet (w

miesięcznie) i starszych (patrz. punkt na osteoporozę). Ciało

Kręgi w tej chorobie mają zmniejszoną gęstość

tkanka kostna w związku z tym, co się dzieje, gdy presja

odkształcenie w kształcie klina lub ukształtowane jako odnoszące się do

-kręg emogo ryby (powiększone otwory na górze i na dole

Powierzchnie trzonów);

–          ból pleców może być również spowodowane przez procesy nowotworowe

jesteśmy. Najczęściej są one przerzuty nowotworów piersi

komórki, w tym płuc, prostaty i tarczycy,

nerek;

–          Zakażenie kręgosłupa (zwykle stafilokok

-quark charakter) związane z uzyskaniem do krwi i przenoszenia

czynnik zakaźny ze źródła w płucach lub moczowo-płciowego orga

stara. Kolejna infekcja, która wpływa na kręgosłup, szcze-

szczególnie w latach poprzednich, jest gruźlica;

–          bóle pleców spowodowane przez choroby narządów wewnętrznych. B

Często kobiety są choroby ginekologiczne – zmiana

położenia macicy, torbiele, zapalenie i obrzęk jajników.

Choroby gruczołu krokowego, infekcja dróg kA

Kanały i kamienie pęcherza moczowego może być również przyczyną

ból pleców;

–          w niektórych przypadkach, bóle pleców spowodowane są psychospołeczne

Share →