Co pić antybiotyki na ból gardła: stosować poprawnie i mądrze

Co pić antybiotyki na ból gardła: stosować poprawnie i mądrze

Pomimo faktu, że angina jest dość często choroba

znane wielu z dzieciństwa nie doceniają jej niebezpieczeństwami i potencjalne powikłania nie są tego warte. Dlatego też, leczenie należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością, a zatem nie może być samoleczenia w każdym przypadku.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby udać się do lekarza i przejść niezbędne badania. Rodzaj anginy (jest sporo) Eksperci zidentyfikowali i bez analiz, które jednak konieczne, aby potwierdzić termin i leczenia.

Dlaczego nie należy samoleczenia?

Weź udział w siebie nie mogą w żadnym przypadku, nawet jeśli pamiętasz, co lek przed startem. W nowoczesnych leków może mieć wiele skutków ubocznych, a ponadto, nauka nie znajduje się na miejscu, nowe narzędzia, a bardziej skuteczne, pojawiają się regularnie. Dlatego lepiej jest polegać na doświadczeniu i kwalifikacji lekarza, jego wiedzy o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie farmakologii i medycyny.

Jest to również niepożądane używać do porad zawartych na różnych forach. Ogólne wytyczne, które można uzyskać mogą być niedokładne, ponieważ dławica występuje w różnych formach. Ponadto, lek, który przyszedł sam, może nie być skuteczna dla innego.

Lekarz, który prowadzi cię przez długi czas, zalecenia w oparciu o ogólny stan, przebytych chorobach, czyli na podstawie karty.

Najważniejsze – należy pamiętać, że leczenie dusznicy bolesnej, bez stosowania antybiotyków, nie jest możliwe. Ale antybiotyki powinny być przepisane przez lekarza, a podjęte prawidłowo, aby doprowadzić do szybkiego powrotu do zdrowia i zapobiec powikłaniom, które często towarzyszą ból gardła.

Pamiętaj, aby przyjmować antybiotyki na ból gardła steptokokkovoy

Cokolwiek to było powszechne przekonanie, że potrzebne są antybiotyki na ból gardła, ale nie zawsze są potrzebne. Jednak w większości przypadków po paciorkowcowe zapalenie migdałków zostało potwierdzone być podjęte antybiotyki. Potwierdził diagnozę opartą na klinicznej i mikrobiologicznej diagnostyki.

Antybiotyki zrobione z paciorkowcami ból gardła na pierwszym miejscu, aby zapobiec wystąpieniu ewentualnych powikłań, ale czas i nasilenie objawów dławicy piersiowej, takich leków nie mają znaczący wpływ.

I nadal podstawowym błędem, że pacjenci nawet poszedł do lekarza, jest zatrzymanie antybiotyków po zaledwie pierwsze wyniki będą wyświetlane. Choć oczywiście zwykle wymaga czasu przepisanej przez lekarza, to jest nadal pić antybiotyków jest konieczne, przed upływem kadencji, a pożądane jest również, aby w dalszym ciągu są zgodne z leżenia w łóżku.

Główne grupy leków

Istnieją poważne grupy antybiotyków, które są skuteczne w leczeniu tej choroby. Zależnie od rodzaju i ciężkości anginy może być przypisany:

 • Aspirynę – antybiotyk można obniżyć temperaturę, jak również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jednakże nie jest to zalecane w czasie ciąży.
 • Amoksycylina jest bakteriobójczy, tak skuteczny w anginie bakteryjnej.
 • cefalosporyny – środek bakteriobójczy, który jest szczególnie skuteczny wobec gronkowców i pałeczek jelitowych.
 • erytromycyna – środek antybakteryjny, który jest wskazany do chorób wywołanych przez, w szczególności, paciorkowców, które są przyczyną bólu gardła.
 • ampicylinę – jeden półsyntetycznych antybiotyków, który jest stosowany do leczenia chorób dróg oddechowych.

[Google]

Narzędzia te są najczęściej i dobrze wiadomo, że są one często bardziej złożone składniki kompozycji lub leku do kompleksu składającego się z wielu leków przepisanych przez lekarza. Jednak leczenie anginy – jest złożonym procesem, który wymaga pewnych zasad antybiotyków. Jasno określone zasady przyjmowania i zaleca odpowiednie narzędzia mogą tylko wykwalifikowanym lekarzem.

Dane dla antybiotyków

Pomimo faktu, że wspomnianymi środkami znane wszystkim należy znać niuanse ich stosowania. Tylko lekarz wie, jakie leki mogą zapewnić najlepszy możliwy wpływ, co prowadzi do najbardziej szybkiego odzyskiwania.

Leczenie anginy muszą odbywać się pod nadzorem lekarza. W szczególności lekarz znaleźć 2-3 dni po rozpoczęciu leczenia jest konieczne, ponieważ w tym okresie można określić wydajniej planowane czasu obróbki i poprawić.

Z tego powodu, często uważane za odpowiednie leczenie antybiotykiem anginy po 2-3 dni po pojawieniu się choroby, jeśli występuje tendencja do polepszenia zdrowia. W zasadzie, podawanie antybiotyków mogą być wcześnie (z szybkim rozwojem choroby i pojawienie powikłań).

Ale główne wskaźniki dla ich powołania:

 • ostrego zapalenia zatok ropne i / lub zapalenie ucha środkowego;
 • epiglotit;
 • paratonsillitis;
 • zapalenie płuc.

Podstawę rewizji leczenia mogą obejmować następujące objawy:

 • oznak poprawy;
 • występowanie niepożądanych reakcji;
 • zwiększenie ciężkość choroby;
 • W celu określenia patogenu, który różnił się od tego, co było oczekiwane dla początku.

Wszystko to musi być określone w odpowiednim czasie w celu osiągnięcia szybkiego powrotu do zdrowia. Kontrola i nadzór nie jest mniej ważne niż leki zgodnie z zaleceniami. I w tym samym czasie u wielu narzędzi, które istnieją obecnie w leczeniu dusznicy bolesnej, wyróżnione najbardziej skuteczne.

Które antybiotyki są najbardziej skuteczne?

Aby zwalczyć ból gardła jest używana wiele leków, ale nadal wykazały najlepsze wyniki takich środków jak benzipenitsillin zastrzyków, które również nie powodują neperinosimosti u większości pacjentów. Stosowanie leku przez 10 dni pozwala na później przejść do otrzymania benzatynę penicylinę doustnie.

Nie mniej skuteczne i narzędzia, takie jak penicylina, amoksycyliny i które są podejmowane w formie ustnej i są przypisane częściej, gdy brak możliwości podawania leku.

Jeśli pacjentka wykazała grupę nietolerancja penicyliny, to zaleca się, aby zastąpić je azytromycyny SUMAMED, Hemomitsin. Przebieg leczenia tym lekiem to 2-5 dni, biorąc 250 mg (dla dorosłych).

Skuteczne w leczeniu zakażeń paciorkowce jest erytromycyna. Ale tetracykliny, sulfamilamidy, kotrimoksazol i chloramfenikol nie są zalecane, ponieważ nie mają wystarczająco skuteczny wpływ na tę chorobę.

Dla lepszego odprowadzania ciepła preferuje nimesulid lub ibuprofen, które są bardziej skuteczne niż paracetamol. W celu osiągnięcia odpowiedniego efektu przeciwzapalnego antybiotyków wymienionych powyżej. Leczenie przeciwzapalne w leczeniu dusznicy bolesnej niezbędnym, ale nie tylko antybiotyków przez usta, gardło, i płukania.

Zobacz, jak występuje choroba

Monitorować postęp choroby jest konieczne. Należy pamiętać, że azalidy leczenia może być określona w 48-56 godzin, a skuteczność penicyliny – 48-72 godzin.

Stosowanie antybiotyków, które nie są przepisane przez lekarza, zawsze możesz ocenić główny lek używany. Zaprojektowane lub rosyjski, lub import leku – składnik aktywny jest zawsze podana na opakowaniu.

Jednak należy pamiętać, że pomimo łatwości takich chorób jak angina, to kryje wiele ukrytych niebezpieczeństw. Dlatego zalecane leczenie powinno być przeprowadzone w całości, nie można przestać brać narkotyki, tak długo, jak nie powiedzieć lekarzowi.

Share →