Co to jest biegunka?

Co to jest biegunka?

Biegunka: objawem lub choroby?

Biegunka (Biegunka, niestrawność) – zespół objawów, które wskazują na naruszenie układu pokarmowego. Jeśli na pierwszym miejscu wśród skarg pediatrzy biurowe powinny zwiększyć temperatury ciała, drugie miejsce mocno trzyma biegunkę. Nazwa „biegunka” jest używany do określenia pracy układu pokarmowego przy defekacji prowadzi się więcej niż dwa razy dziennie, wraz z odchodami płynnej konsystencji.

Klinicznie biegunka może występować w postaci ostrej – rozciąga czternastu dni lub mniej, a także w postaci przewlekłej – przeznaczone do dłużej niż w ciągu czternastu dni.

Najczęściej biegunka pojawia się wraz z pogorszeniem układu pokarmowego, ale wystarczającą liczbą innych chorób, które nie są związane z przewodem pokarmowym, często w połączeniu z biegunką. U zdrowej osoby żywności, które dostaje się do organizmu, musi być przebudowany. Przetwarzanie to odbywa się za pomocą enzymów, które rozpuszczają się w różnych składników żywności w organizmie łatwo przyswajalne substancje (kwasy tłuszczowe, aminokwasy i cukry proste).

Podczas przetwarzania żywności jest popychany przez jelito do dwunastnicy i odbytu. Każdy odcinek jelita jest odpowiedzialny za obsługę ich części składników odżywczych. Tak więc, w małej przetwarzania żywności i przechodzi pierwotny odwadnia coraz grubościennej część wyekstrahowanego z określonych rodzajów mas żywności witamin. oraz żywności ma postać kale. Tak więc, jakość obróbki żywności zależy od następujących parametrów:

1. Zakres i treść żywności znacząco wpływa na sposób, w jaki są przetwarzane przez organizm. Więcej niż pokarm, a więcej włókien nim i lipidy i gorzej już jest przetwarzane. W przewodzie pokarmowym pozostają nieprzetworzone Cząstki rozmnażania mikroorganizmów.

2. Zdrowia przewodu pokarmowego zapewnia normalne przetwarzanie żywności. Jakość przyswajania składników odżywczych z produkcją żywności zależy od enzymów żołądkowych i enzymów wątroby i trzustki. Ponadto, na dobre trawienie niezbędnego stanu czynnościowego błony śluzowej jelit, dzięki czemu składniki odżywcze i wodę są uwalniane do krwiobiegu.

Jeśli enzym jest mało, jedzenie nie jest w podziale na odpowiednim poziomie, a jeśli śluzu w porządku, już w połowie przetworzone składniki żywności nie są uwalniane do krwiobiegu. W obecności składników pożywienia niezabudowana jelita przyczynia odwrotnego ssania płynu z krwi do jelita. Jednym z istotnych elementów wytrawiania motoryka jelit.

To właśnie ta cecha stanowi impuls i ewakuację stołku z organizmu. Jeśli jest zmniejszona ruchliwość, to grozi zaparcia pacjenta. jeśli jest zbyt aktywne, biegunka rozwija.

3. Obecność w jelitach potrzebne od składu i liczebności składu mikrobiologicznego jest również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dla normalnego funkcjonowania jelita grubego musi być wystarczająca liczba mikroorganizmów przyjaznych dla organizmu ludzkiego. Te bakterie żywią się niestrawionych składników żywności i produkcji biologicznie aktywne substancje niezbędne dla człowieka.

Jeśli pod wpływem dowolnej liczby czynników korzystne mikroorganizmy zmniejsza się lub zwiększa ilość szkodliwych bakterii chorobotwórczych można opracować dysbioza a w konsekwencji jego biegunki.

Istnieje kilka sposobów wystąpienia biegunki:

1. Płyny i sole zwrotnego Obraz w jelitach,

2. Niepowodzenia w przyswajaniu pokarmu ze względu na niską produkcję enzymów,

3. Pogorszenie już przetworzonej żywności pochłaniają ściany jelit

4. Wzmocnienie funkcji motorycznych jelita.

Najczęściej w procesie biegunka występuje w tym samym czasie zespół czynników, gdyż pogorszenie pracy jednego z mechanizmów rozsadzającymi i innymi. Najczęstszym czynnikiem, który wywołuje pojawienie się biegunka – ostra choroba zakaźna jelita, dysbioza, jak również chorób przewodu pokarmowego, w postaci przewlekłej.

Biegunki w ostrych infekcji jelitowych wskutek tego, że pogorszenie funkcjonowania przewodu pokarmowego, wyzwalane przez funkcji życiowych szkodliwych drobnoustrojów. Podczas letnich miesięcy, najczęściej przyczyną takich naruszeń są bakterie. oraz w zimnych porach roku – wirusy. Pogorszenie układu pokarmowego jest albo poprzez kolonizacji patogenów ściany jelita, lub w wyniku zatrucia produktów odpadowych ciała tych mikroorganizmów. Biegunki wywołane przez chorobotwórcze drobnoustroje, czasami trwa bardzo długo i może nawet spowodować śmierć.

W niektórych przypadkach biegunka wywołana przez pracy korzystnych mikroorganizmów zasiedlających jelita. Dzieje się tak, gdy zużywa zbyt dużo jedzenia, że ​​mikroby nie mają czasu na przetworzenie. Następnie po raz pierwszy przechodzi się biegunki defekacji.

Istnieją dwa typy biegunki w ostrych infekcji jelitowych:

1. Biegunka z wodnista wydzielina. Ten typ biegunki cechą ostrych infekcji jelitowych. spowodowanych przez bakterie i wirusy, organizmy toksyczne (cholery). Z tym przebiegu choroby chair zawierają dużą ilość płynu i soli mineralnych, które nie są wchłaniane w ścianie jelita, albo toksyny bakterii, zakłócony.

2. Biegunka odchodami krwi rozwija się, gdy chorobotwórcze mikroby są wypełniane bezpośrednio w ścianie jelita i doprowadzić do jego zniszczenia. Gatunek ten rozwija biegunka biegunki i salmonellozy.

W ostrych infekcji jelitowych jest bardziej powszechne w ostrej biegunki. Ale są choroby, w których ostra postać jest w stanie ostatecznie stać się przewlekły.

Biegunka z dysbioza jelit

Jelitowe dysbioza – zmiana liczby pożytecznych mikroorganizmów, które zamieszkują jelita. W tym zaburzenia, żądanej liczby drobnoustrojów w ludzkim ciele staje się mniejszy (czasami zupełnie zanika) i liczbę patogenów i oportunistycznych wzrasta. Stosunek ten zmienia się ciągle zwiększa ilość organizmów patogennych, które powoduje powstawanie biegunki.

Jeśli biegunka jest spowodowane dysbioza, może okresowo przechodzić, potem znowu wrócić.

Biegunka w chorobach przewodu pokarmowego przewlekłym

Choroby te często wywołują biegunkę.

Biegunka – obowiązkowe objawem przewlekłego zapalenia jelit (zapalenie ściany jelita cienkiego), zapalenie okrężnicy w postaci przewlekłej (zapaleniem ściany jelita grubego), wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz inne choroby, które pogarszają sytuację śluzówki jelita. W takich chorobach ściany jelita zmienia zdolności wchłaniania wody i substancji biologicznie czynnej we krwi. Czasami biegunka może być objawem choroby wątroby lub trzustki.

Biegunka, jako przejaw choroby, może być w takich dolegliwości, które nie są bezpośrednio związane z narządów przewodu pokarmowego. Tak, często biegunka, zapalenie wątroby. zapalenie wyrostka robaczkowego (wyrostka robaczkowego) w ostrej, ciężkiej napięcia psychicznego i nerwowego, a nawet udar słoneczny. W takich chorobach aktywowany motoryki jelit, powodując biegunkę. Czasami przewlekła biegunka – manifestacja beri-beri na witaminy z grupy B B. niacyna i inne. Biegunka dzieje się w stosowaniu niektórych leków w leczeniu zaburzeń rytmu serca ( siarczanu chinidyny ), W leczeniu nadciśnienia. leki zobojętniające, antybiotyki. witaminy, o dużej zawartości magnezu.

W takich podejrzeń należy odwiedzić konsultacji z terapeutą.

Share →