Co to jest depresja i jak sobie z tym poradzić na własną rękę

Co to jest depresja i jak sobie z tym poradzić na własną rękę

Strona I głównie ataki paniki. Ale jak paniki chłodnym na psychologii zaangażowanych, kiedyś rozcieńczyć rozmowa innych podobnych chorób i dolegliwości.

Rzeczywiście uzyskania opieki medycznej i psychologicznej, jak przerażające i żenujące? Psycholog Anastasia Umanskaya dot «i» w kwestii antydepresyjne.

Piszę to z trzech pozycji. Z punktu widzenia terapeuty, który czasami oferuje klientom dodał leków w terapeutycznym. Z perspektywy człowieka, który miał doświadczenie w drodze z epizodem depresyjnym tylko metod psychoterapii i doświadczenia z terapii lekami przeciwdepresyjnymi.

Za każdym razem, to była moja decyzja.

Tylko doświadczenie, że nie mam – czy ultimatum zmuszony leków. Dlatego tekst dla tych, którzy są gotowi do podejmowania własnych decyzji na własną rękę, a także jest odpowiedzialny za konsekwencje.

Teraz do rzeczy.

Po pierwsze. Depresja – nie tylko wtedy, gdy dana osoba już nosem w ścianę, nie jest w stanie wstać, umyć się, iść do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi. I nawet wtedy, kiedy stracił sens życia i radości, nie jest całkiem słowo.

Depresja – powszechną formą niego – jest najczęściej łagodne do umiarkowanego. To może być, w tym wszystkim, co zwyczajowo nazywamy lenistwo, kunktatorstwo, zły nastrój, i tak zepsuć celu uniknięcia autodiagnozy N charakter., Jasne kryteria będą. Diagnoza jest przez lekarza.

Na przykład, psychiatra. I tak, on nie gryzie.

Po drugie. Antydepresanty pić nie wstydzą. Jak również Corvalol lub, na przykład, Nospanum lub Nurofen, jeśli coś boli. Albo po prostu wstyd, jak z innymi lekami. Leki przeciwdepresyjne są higiena intymna – prywatna sprawa, i nie trzeba poświęcać mu swojego szefa, kolegów, przyjaciół, krewnych. Lekarz i psychoterapeuta.

Inni na życzenie. Na Państwa życzenie.

Doświadczenie.

Subiektywnie, osoba może być wypełniona rozpaczy i smutku. Zobacz dobro w życiu, nie może. Nie chcę kochać i cierpieć, i to nie może.

Twoje próby pokazać mu, jak piękny jest świat stworzyć wrażenie, że on nie rozumie i wzmocnienia cierpienia. I to nie znaczy, że nie powinniśmy próbować – czasem się okazuje.

Człowiek w depresji bez powodu (dla zewnętrznego obserwatora) lub w przypadkach okazyjnych zły i / lub zepsuty. W rzeczywistości, często bardzo trudnej i rannych. Czy. A nie teraz. I przybywa.

Bo teraz / ostatnio hamulce zawiodły.

Często podrażnienie i łzy – to jedyne sposoby, aby stracić trochę kolosalnego stresu wewnętrznego, który jest obecnie w trakcie takiej osoby. Napięcie, które dość szybko buduje się ponownie, ponieważ te metody – to odciążenie, działając na zewnątrz, ale nie spełniają aktualnych potrzeb.

Mocniej pętlę depresji, trudniej to bardzo potrzebne do rozpoznania. Większość z huśtawki nastrojów depresji u ludzi cierpiących krewnych i dzieci. I, oczywiście, sam.

Ze względu na emocjonalnym wybuchu jest często następuje wstydu winy lub nieadekwatności wybuchu. Wsparcie wstyd, poczucie winy lub chodzenie kręgu.

Jeżeli winy i wstyd nie jest bardzo dużo, jakiś czas po wybuchu – ulgi czasu. Miłość i czułość, których doświadcza depresji osobę do kogoś, kto tylko zirytowany go – całkiem szczery. Podobnie stało się łatwiejsze, a te uczucia mogą łatwo płynąć czas.

Dzieci z depresją rodziców wczesne dojrzewanie, uczenie się, jak dbać o swoich rodziców podczas epizodów pogorszenia. To nie jest ani dobre, ani złe – jest.

Wewnątrz świata wydaje osobie w depresji i wrogie ne_teplim ne_dayuschim. Self-nienawiść i poczucie winy są szaleje. Ludzie wokół są postrzegane zimno i odrzucone. I, oczywiście, tam, w środku, to trudno sobie wyobrazić, że takie osoby z prośbą o pomoc i wsparcie.

W tym samym czasie, pilnie potrzebują wsparcia ocieplenia stosunków, człowiek jest bardzo wrażliwy i podatny jest w związku. Boli wszystko: słowa, intonację i gesty.

Aby go zadowolić, i nie trzeba, w przeciwnym razie grozi mają swoje napięcie i chęć zerwania kontaktu, który, oczywiście, łapać, nawet jeśli nie zrealizuje tą dynamikę. Z głodu, że dociera do ludzi. Od wrażliwości i bólu odpycha je.

To push-pull.

Jego przestają się podobać to, co przyjemność niedawno. Jeżeli praca jest ulubiony przystanek i przynieść radość, przestraszony ludzi jeszcze bardziej. Jeszcze nie wszystko jest w porządku.

Przestanie podobać hobby, sport, bliskich, zwierzęta, kolory, utracone poczucie smaku ulubionych potraw. Często człowiek zaczyna przejadać lub niedożywionych. Więcej konwencjonalne dymu ani pić.

Częściowo w celu czuć nic, w części, nie radzi sobie z uznaniem prostych potrzeb cielesnych – głód, zimno i inne.

Złożoność uznania podstawowych potrzeb organizmu, aw konsekwencji ich późno – razem jeść, pić, spać, iść do toalety – zmniejsza już niewielką liczbę sił w depresji osoby, wydać je na wewnętrzną walkę z samym sobą.

Depresja może być często towarzyszą zaburzenia snu, bezsenność, – zaburzenia cyklu snu. Oczywiście, zmniejszenie wydajności i energii do życia.

Im dłużej osoba jest w zastoju, więcej jego prawdziwe niezadowolenie z życia. Im mniej ludzie są naprawdę chcą i potrafią trzymać się blisko i dają bardzo potrzebne ciepło w tym stanie.

Już depresja, tym mniej wspomnienia tego, co kiedyś było różne wspomnienia, które mogą polegać wyjść. Wydaje się, że „ja” był zupełnie innym człowiekiem, albo jeżeli to był inny czas / młodzież / małżeństwa / zdrowia.

Przegrana krytycznego podejścia do jego stanu, jak to było w okresie stanu, w którym jest wydanie potrzebował pomocy. W miejscu tym jest doświadczenie to jak podane, z którego nie ma ucieczki. Następny – absurd i rozpacz.

Jakie leki przeciwdepresyjne mogą pomóc.

Po pierwsze, biorą wymogom sytuacji. Staje się trochę więcej siły do ​​życia, kontaktu, a tym samym bardziej podatne na ciepłe, wspierające, więcej możliwości pomocy psychoterapeutycznej.

Po drugie, leki stopniowo wyeliminować tło emocjonalne, idź zrobić lub się znacznie mniej napadów złości, nagłe łzy, ostre wrażliwość, stan, w którym rzuca na ciepło i zimno.

Usuwanie ostry szczyt reakcje emocjonalne, aby lepiej słyszeć i nauczyć się mniej jasny uczucie, a zatem bardziej dokładnie poznać ich potrzeby. Większość leki przeciwdepresyjne mają działanie uspokajające, poprawia sen.

Bardziej skomplikowane efekty leków jest stopniowe wyrównanie równowagi hormonalnej w organizmie, dzięki czemu odcinki ciało bardziej odporne i depresyjne rzadziej.

Równolegle z leku niezbędne prace terapeutyczny, w którym człowiek odnajduje wsparcie, ciepło, dotyk, a także analizę sposobów, w którym mimowolnie zaciska noose własną depresję.

Lepsze zrozumienie sytuacji i doświadczeń, że ludzie nie mogą sobie poradzić, a które prowadzą do epizodu depresyjnego, pozwala każdemu następnym razem przejść przez tę sytuację nieco inaczej, z powodzeniem, do organizowania się wewnątrz i na zewnątrz wymaganej kwoty wsparcia.

Terapeutycznym, przyjazny, i każdy inny lek, w którym osoba potrzebuje. Wszystko to jest dziełem psychoterapii. Bez tej pracy, tak wielu przeraża uzależnienia od leków przeciwdepresyjnych, może stać się rzeczywistością.

Bo jeśli nałożyć tynk, a po wyjęciu go z wytrwałością wrócić i przełamać tę samą rękę w taki sam sposób i znów dochodzimy do samego pogotowie, to nie tak, będzie uzależnione od tynku. Silniejszy, bardziej powtórzyć ten manewr. Tak samo jest z lekami przeciwdepresyjnymi.

Ale poważnie, epizody depresyjne często się powtarzać, ponieważ wiąże się z wizerunkiem człowieka do życia i radzenia sobie ze sobą i innymi. Ale czas trwania, częstotliwość i głębokość – to jest coś, co może mieć wpływ. Ty decydujesz.

A teraz kilka faktów.

Aby rozpocząć, kontynuować i zakończyć biorąc żadnych leków przeciwdepresyjnych może jedynie pod nadzorem lekarza. Nawet jeśli nie masz pierwszy odcinek. Nawet jeśli stopitsot czas to zrobił, i studiował instrukcje do wszystkich preparatów serca.

Nawet jeśli jesteś psychologiem, psychoterapeutą lub psychiatrą. Potrzebujesz zewnętrznego obserwatora procesu. Zawsze.

Każdy odcinek jest wyjątkowy i może mieć swoje własne niuanse.

Średni termin antydepresantów 0,5-2 lat. Pierwsza poprawa następuje po 1-2 tygodniach, utrzymuje kilka miesięcy. Jeśli w tym okresie, aby zakończyć, nawrót jest do ciebie i to jest bardzo prawdopodobne, że bardziej surowe. Przynieś zaczął kończyć.

Przechowywać w tej odwagi nie tylko przy krawędzi tak źle, ale w okresie poprawy.

Leki przeciwdepresyjne wymagają każdy epizod, podczas gdy jest to możliwe do obsługi terapeutycznie lub kompetentne wsparcie krewnych i przyjaciół.

Depresja – choroba. Nie leniwy, nie bzdury, a nie fanaberia. Choroba, która wymaga leczenia. Ale jak każda choroba, nie można traktować go. Twoje zdrowie i życie.

To może być czarno-białe, bezsilny i zła, a może radosne i jasne.

A już z lekami przeciwdepresyjnymi lub uprzedzeń wobec nich – to osobisty wybór.

Share →