Co to jest prostaty u mężczyzn i dlaczego jest to konieczne?

Co to jest prostaty u mężczyzn i dlaczego jest to konieczne?

Spis treści [ukryj]

Prostaty najważniejsze organ męskiego układu rozrodczego, wykonuje wiele funkcji. To wpływa nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, ale również sprawność seksualną chłopców.

Najmniejszy ciała usterka może doprowadzić do impotencji, zapalenie gruczołu krokowego, rak, gruczolak i innych poważnych i trudnych do leczenia chorób, jak również określić problemy psychologiczne powodować długotrwały depresja i utrata zainteresowania życiem.

Aby zrozumieć główny cel prostaty w organizmie człowieka, konieczne jest do zapoznania się z jego anatomii i nauczyć się podstawowych funkcji przypisanych do ciała.

Struktura i głównym celem prostaty

Prostata – jest nieparzysta zewnątrzwydzielniczej gruczołu układu rozrodczego kobiet, anatomiczna lokalizacja, która definiuje swoje podstawowe funkcje. Ma pewną formę, zwiększa się wraz z wiekiem, a częściowo zmienia swój wygląd.

Ich naturalne wielkości męskiej prostaty dochodzi do około dwudziestu lat. Po czterdziestu pięciu lat wielu mężczyzn zaczyna ponownie wzrastać, powodując łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Zjawisko to jest bardzo często w praktyce medycznej, wielu ekspertów są nachylone, aby sądzić, że pod integralną cechę osób starszych, jak zmarszczki, wiek, zmniejszenie zawartości wody w tkankach.

Kto jest najważniejszym organem męskiego układu płciowego?

Gruczoł krokowy jest przedstawiony tkanki gruczołowej i mięśni. Tkanki gruczołowej jest źródłem hormonów i soku prostaty. tkanka mięśniowa jest odpowiedzialny za regulację światła cewki moczowej.

Wielkość ciała zależy głównie od organizmu ludzkiego. Średnia wielkość prostaty w następujący sposób: szerokość 3,5 cm, długość:. 3 cm, grubość około 2 cm Jego waga jest ’20

Prostaty przypomina dużego orzecha włoskiego lub kasztan. Węższym bieguna znajdują się po początkowej części cewki oraz szerszą część dolną przylega do szyi pęcherza moczowego, który obejmuje go.

Głównym obszarem „sercu drugiego człowieka” w

Prostaty u mężczyzn w czasie rozwoju zarodkowego rozwija się z różnych tkanek, więc ma kilka stref. Ważne z punktu widzenia medycyny są uważane za dwa: ośrodkowego i obwodowego.

Centralna strefa gruczołu krokowego – obszar otaczający cewkę moczową. Tkanka w niej tendencję do rozrastania się, więc jest często rozpoznawana w jej łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Strefa obwodowa prostaty – obszar, w którym rozwija się więcej niż 70% komórek nowotworowych. Jest on dostępny badanie per rectum i jest uważany za najbardziej zagrożone.

Anatomia prostaty

Anatomia prostaty jest dość skomplikowany: Ciało składa się z tkanki gąbczastej, mięśni gładkich i drobnych przewodów z zewnątrz jest objęte gęstej tkanki łącznej na wewnętrznej (cienkie membrany) – kapsułki. Wewnątrz umieszczone są płaty prostaty 30-50 podłączone do cewki za pomocą wydzielania przewodów.

Prostaty znajduje się między odbytnicy i szczotki łonowe otacza szyi pęcherza i obejmuje górną część cewki moczowej, a połączenia między nim i cewki moczowej brakuje.

Anatomiczne umiejscowienie prostaty powoduje ciężkie do niego dostęp, a wynikiem złożoności jego diagnostyki pojawiają się odchylenia.

Główną funkcją prostaty

Funkcja prostaty wielopłaszczyznowy. Ciało jest odpowiedzialny nie tylko za stabilność sprawności seksualnej i płodności wsparcia plemników, ale również zapobiega przywóz nasienia do pęcherza moczowego, jest odpowiedzialny za jakość oddawania moczu. Oznacza to, że przez jego działanie zależy w dużej mierze od stanu zarówno moczowego i układu rozrodczego. Odróżnić bariery i wydzielniczej funkcji gruczołu krokowego.

O nich – więcej.

Istotą funkcji bariery w „sercu drugiego człowieka” w

Prostaty jest wspólna „punkt kontrolny”, który oddziela proces od procesu wytrysku oddawania moczu: mięśni ciała zapobiega przywozu do płynu nasiennego pęcherza, i jest tym samym, jego przymusowe zwieracza. Ponadto, jest on odpowiedzialny za jakość oddawania moczu, mocz przechowuje i udostępnia normalny przepływ w odpowiednim czasie.

Prostata chroni ludzkie infekcje dróg płciowych. Nie pozwala na spadek Penetracja z cewki moczowej mikroorganizmów w górnych drogach oddechowych, chroniąc je przed różnymi chorobami o charakterze zakaźnym.

Funkcja wydzielnicza gruczołu i jego rola w aktywności seksualnej mężczyzn

Funkcją wydzielniczą prostaty jest przeprowadzane, a części gruczołowej wynosi:

  • Rozwój soku krokowego, który jest odpowiedzialny za jakość plemników;
  • rozwój substancji biologicznie czynnych – prostaglandyny zaangażowane w ukrwienie narządów miednicy i są odpowiedzialne za prawidłową erekcję;
  • syntezę męskich hormonów płciowych, testosteronu, witamin, enzymów, przeciwciał, kwas cytrynowy, i antygenu specyficznego dla prostaty.

Prostaty ze względu na rozwiniętą unerwienia systemu tworzy przyjemne uczucie podczas stosunku. Tajemnica towarów zapewnia rozcieńczenie ejakulatu i normalnej aktywności plemników.

Udział jej przyjaciele i będą dzielić coś ciekawego i pożytecznego dla Ciebie! Jest to bardzo proste i szybkie, proste, kliknij Przycisk Narzędzia, które wykorzystują najbardziej:

Share →