Co to jest zapalenie kaletki, i jak ją leczyć?

Co to jest zapalenie kaletki, i jak ją leczyć?

Zapalenie torebki stawowej zapalenie okołostawowe jakieś torby. Jak wiadomo, te worki okołostawowe ścięgien oddzielone od kości, a ich stan zapalny towarzyszy ból i obrzęk. W zależności od tego, gdzie występuje stan zapalny: łokcia, kolana i stawu biodrowego z barku, zapalenie kaletki, odpowiednio emitują łokieć, zapalenie kaletki stawu kolanowego, zapalenie kaletki stawu biodrowego i barkowego.

Zapalenie może występować w Ścięgna Achillesa.

Kiedy ten stan zapalny występuje po raz pierwszy, nawet bez leczenia, tylko z odpowiedniej opieki zapalenie kaletki trwa kilka tygodni. Jednak w przypadku nawrotu choroby może stać się przewlekłe lub ostre etapie, czemu towarzyszy silny ból w każdym ruchu stawu. Dlatego też, jeśli powtarzają się leczenie zapalenie kaletki powinien otrzymać w każdym przypadku.

Czynniki które powodują choroby, jakikolwiek rodzaj przeciążenia stawów, a także choroby.

Jeśli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą ludzi, co prowadzi siedzący tryb życia, co prowadzi ostatecznie do unieruchamiania kręgosłupa, zapalenie okołostawowych torby jest charakterystyczny dla sportowców chorobowych. Jest to spowodowane faktem, że w aktywnych sportów stawów przeciążenia są na stałym poziomie. Jednakże objawy zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa przedstawiono częściowo podobne do objawów zapalenia kaletki. W tym i w drugim przypadku wniosek odpowiedzieć ból w obszarze zagrożonym.

W pierwszym przypadku – kręgosłupa, w drugim – w wymienionych połączeniach.

Na przykład okołostawowego zapalenie barku wspólne torby wskazaniem obecności tego zapalenia może być silny ból przy próbie uruchomienia rękę za plecami. Szczególnie widoczne jest to na tym, że osoby z tym zaburzeniem nie może uczesać, dotknąć tył głowy, podnieś rękę.

Są dwie postacie choroby: ostry i chroniczny. W przypadku ostrego bólu ostre i mocne w ruchu stawu. W obecności ostrej formie pacjenta ma trudności z wspólnych działań (trudniejsze do jedzenia, snu, ruch), a na miejscu zapalenia często występuje obrzęk i zaczerwienienie.

W postać przewlekłą bólu jest znacznie słabsza, może być ledwo zauważalne, ale są prawie zawsze obecne. Ponadto, mnożenie okołostawowych torebek prowadzi do ograniczenia ruchu stawu. Zatem, w leczeniu jakiejkolwiek postaci zapalenie jest konieczne.

Aby ta choroba nie przeszkadza, lekarze zalecają, aby trzymać się na liście środków zapobiegawczych. Co najważniejsze – nie wystawiać na mięśnie i stawy uderzenie. Jeśli jesteś zaangażowany w aktywnych sportów, poprzednia rozgrzewka jest wymagane, a także zakończenie fazy aktywnej po treningu fizycznego.

Podczas gry w sporty kontaktowe są zachęcani do korzystania pod tego typu sprzętu ochronnego, ponieważ drugi czynnik wywołujący chorobę jest rannych.

Zanim zastanowimy dostarczanie do leczenia zapalenia kaletki, niech sobie z rozpoznaniem tej choroby. Czasami diagnoza jest wystarczające badanie charakteru bólu pacjenta i przyczyn ich występowania. Jeśli lekarz ma wątpliwości, obecność płynu w worku okołostawowych, pacjent może zostać skierowany na USG, promieniowanie rentgenowskie lub MRI. Wybór metody zależy od złożoności diagnostyce pewnych chorób. Czasami ogrodzenia okołostawowe płynu w worku do analizy, to sprawia, że ​​możliwe jest określenie, co spowodowało kaletki łokciowego lub inną powierzchnię, a także w celu uniknięcia komplikacji.

W odniesieniu do leczenia ostrej formularz nie wymaga operacji i kiedy ból potraktowano prawidłowej opieki. W zrozumieniu właściwej opieki określonej obowiązkowe resztę uszkodzonego stawu, za pomocą bandaży kompresyjnych masować okresowe chłodzenie lodem, i wznieść się ponad poziom wspólny organ, na przykład za pomocą poduszki. Jeśli ból jest zbyt silny, może być podawana miejscowo znieczulające.

W przewlekłe zapalenie kaletki może wymagać interwencji chirurgicznej, której głównym celem jest, aby usunąć sole wapnia. Dlatego też, w postaci przewlekłej lepiej nie przynieść.

Share →